Saçları Uzatan Bitki Entele Otu

GÜLÇİN

Daimi Üye
Tepki
2.169
Saçları Uzatan Bitki Entele Otu

2337grossdo5.jpg

10 gr. entele otunu - aktardan bulabilirsiniz,
2 bardak su ve 2 bardak sirkenin içinde
kaynatıyorsunuz, su yarıya inene kadar
kaynayacak ve bu suyu soğuyunca banyodan
en az 1.5-2 önce evvel saç diplerine masaj
yaparak sürüyorsunuz..Saçlar çok çabuk uzuyor..

Bu da diğer formul:

Gerekli Malzemeler: 1. 5-10 gr. civarında Entele Otu,
2. Badem Yağı (küçük şişelerde oluyor),
3. Bepanthene (eczanelerde satılır küçük cam tüplerde)

Yapılışı:

Saçlarınızı iyice yıkayın. Entele’yi bir cezvede su yarıya
inene kadar kaynatın (su= cezvenin 4/3) demi
tohumlardan süzdürün. Biraz ılıklaşınca
badem yağını ve bepanthene’i kalan suyla
iyice karıştırın. Daha sonra karışımı masaj şeklinde saç
diplerine kadar uygulayın (iyice). Akabinde kafanıza
naylon poşet geçirip üzerine saç kurutma makinesini
10-15 Dk. tutun. Biraz bekledikten sonra naylonu
çıkartıp. Saçlarınızı yıkayın. Görün bakalım
neler olacak.(mesela) 1 cm. uzuyorsa
5 cm. uzar. Ayrıca seyrek bölgeler yeniden canlanır.

2317grossgc5.jpg

nerissa

Daimi Üye
Tepki
326
bu formülü uygularken eldiven kullanılması gerekiyormuş diye duydum alın kısmınada saç bantı takılmalıymış.nedeni isede saç çıkarma özelliği olduğundan dolayı bulaştığı yerlerdede çıkmasına sebep oluyomuş.

SeF@m

Yeni Üye
Tepki
12
gercekden cok ilginc demek bu kadar etkiliymis. o zaman onca ilaca para vermeyelim kilo kilo bu ottan alalim .
Cok sasirdim ve kesin deneyecegim.

Rüya

Daimi Üye
Tepki
1.128
bende badem yağı kullanıyorum saçlarımı yumuşacık yapıyor ve dökülmesine engel oluyor....

nerissa

Daimi Üye
Tepki
326
bende denemek istiyorum ama bide bu otun zehirli olduğunu duydum.biraz korktum o yüzden.ama denemek istiyorum.gerçektende etkili bi bitki ve saçların uzamasında büyük bir rolü var.

nerissa

Daimi Üye
Tepki
326
bu arada annem eskiden benim saçlarıma zeytinyağının içine 1 yumurta kırar saçlarıma sürer ve 1 saat bekletirdi.sonra yıkardım durulaması biraz zor ama 2 3 şampuanlamadan sontra rahatlıkla gidiyor.sonra saçlarım pırıl pırıl ve yumuşacık olurdu.haftada 1 uygulardı anneciğim.şimdi bıraktım.üşengeçlikmi nedir bilmem...

peri_kizi

Daimi Üye
Tepki
292
benim annemde saclarimi bebekken uzum suyu ile yikarmis ki cok cabuk uzasin diye, masallah cabuk uzar saclarim , gecen sene saclarim kisaydi uzunlu kisali katli olarak omuzlarim hizasindaydi, kuzenimle olan resmimdede var kizil sacli iken ilk kestirdigim zamanlar, dancsi kizlarlada cekilen 7 ay sonrasi :) simdi, at kuyrugu yaptigim halde belimin uzerinde :) gercekten saclarimin uzamasini seviyorum :)
kucukkende saclarim popomun cok altindaydi, upuzundular :) ve annem cok zayif oldugum icin , butun vitaminler sacima gidiyor diye kesti hakli olarak, saclarim halen daha orulu olarak sandiktadir :) saklar annem

nerissa

Daimi Üye
Tepki
326
benim annemde saclarimi bebekken uzum suyu ile yikarmis ki cok cabuk uzasin diye, masallah cabuk uzar saclarim , gecen sene saclarim kisaydi uzunlu kisali katli olarak omuzlarim hizasindaydi, kuzenimle olan resmimdede var kizil sacli iken ilk kestirdigim zamanlar, dancsi kizlarlada cekilen 7 ay sonrasi :) simdi, at kuyrugu yaptigim halde belimin uzerinde :) gercekten saclarimin uzamasini seviyorum :)
kucukkende saclarim popomun cok altindaydi, upuzundular :) ve annem cok zayif oldugum icin , butun vitaminler sacima gidiyor diye kesti hakli olarak, saclarim halen daha orulu olarak sandiktadir :) saklar annem

ay ne güzel.işallah benimde bir gün bebeğim olursa bide kız olursa bende denemek isterim.sağol paylaşımın için...

violet

Yeni Üye
Tepki
12
bu entele otunun ben yağını aldım denedim 1 kere işlem görüğünden saçlarım uzamıyo nedeni çabucak kırılması.kırılınca uzamıyor bakalım haftada bir kaç kez kullanmak gerekiyormuş. çam telebentini de kullanıyorum o sanki biraz toparladı gibi.arkadaşlar gerçekten kullanıp olumlu sonuç alan varsa paylaşabilir mi lütfen çok istiyorum uzamasını ben.

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Ben hiç kullanmadım canım; ama çam terebentini duymuştum. Bir arkadaşım kullanıyordu, o baya memnun kaldı:eek:

violet

Yeni Üye
Tepki
12
çok istiyorum uzamasını.çam telebentini gerçekten yumuşacık yapıo.faydasını gördüm ama turp diyolar yağ diyolar gerçekten etkili bişey istiyorum ben canım ya

Tepki
53
ben su sirke ve entele otunu denedim saçlarım inanılmaz kurudu :acep: evet uzama ilk seferde etkisini gösterdi hatta kuaförüm bile inanamadı nasıl uzattın saçlarını diye şaşırdı ama çok kurudu saçım şimdi sarımsak şampuanının içine badem yağı ve 2 tatlı kaşığı zeytin yağı karıştırdım o şekilde kullanıyorum biraz toparlanma oldu

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar