Saçaklı Panço(anlatımlı)

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
sacakli-panco.jpg

ÖN: 236 ilmek başlanacak. Yanlardaki ve ortadaki 10 ilmekler Bir ters Sekiz düz, Bir ters olarak dizilip bu kısımlardaki Sekiz düzlerde dört’er ilmek İkili şekilde birbiriyle içten dışa doğru, her dört sırada bir bükülerek örülecek. 10 ilmeklik saç örgü bantlann aralarındaki ilmekler Üç ters Bir düz, Üç ters Bir düz olarak dizilip, Üç terslerin ortasın daki ilmeklerde pirinç örgü örülecek. Ortadaki saç örgüsünün her iki tarafından, yanlardaki saç örgülerininde iç tarafa bakan kısımlarından, üst üste iki kere Ter ilmek kesilecek, iki sıra örülüp tekrar iki kere Ter ilmek kesilip, kesimler bu şekilde yapılarak ön parçada 56 ilmek kaldığında ilmekler şişte bekletilecek.

ARKA: 220 ilmek başlanacak. Yanlara Beş ters gelecek şekilde ortadaki 10 ilmek Bir ters Sekiz düz, Bir ters olarak diğer ilmekler Üç ters Bir düz, Üç ters Bir düz olarak dizilip, Üç ters olan ilmeklerin ortasındaki Bir ilmek pirinç örgü yapılarak örülmeye başlanacak. Ortadaki büküm yapılan ilmek içerden, ön parçada yapılan sıralı kesimler tekrarlanarak arka parçada 40 ilmek kaldığında ilmekler şişte bekletilecek.
YAKA : Pançonun ön ve arka parçaları dikildikten sonra misinalı şiş ile yaka örülmeye başlanacak. Model ön ortadaki 10 ilmeklik kısmın başından başlayarak, yaka içinden modeldeki ilmekler dizilerek örgüye geçilirken baştaki üç ilmek haroşa olarak örülecek. Sekiz ilmek düz, Bir ters Bir düz, Üç ters Bir düz, Üç ters Bir düz şeklinde dizilirken omuzlardaki ve arka ortadaki bükümlerin olduğu yerlerde model takip edilecek şekilde, ara ara İkişer ilmek artış yapılacak. Ön yaka kenarına gelindiğinde şişe 11 ilmek artış yapılıp, bu ilmeklerde Sekiz düz üç ilmek haroşa olarak örülüp, yakada toplam 113 ilmeğe ulaşılacak. Sekiz düz ilmeklerde bedende yapılan sıralı bükmeler, Üç ters ilmeklerin arasındaki Bir ilmekte pirinç örgü uygulanarak başlardaki üç’er ilmekler haroşa örülecek. Yaka 34 sıra olduğunda ilmekler, kesilerek bitirilecek. Pançonun tüm alt eteğine saçaklar takılarak panço bitirilecek.

alıntı

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Emegine saglık ferah ablacim cok güzel,bende hazir aldim bayramda kışlık bidene :hihi:

Bayramin 3.günü anneannemlerden geliyorduk otobüs doluydu bindim nisanliyim yüzüklerimde varya otobüsde bana yer verdiler oturdum beni hamile sandilar sanirim. Bi yasli amca vardi yer vermek istedim otur kizim sen dedi :kptmya:

OP
ferah

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
Emegine saglık ferah ablacim cok güzel,bende hazir aldim bayramda kışlık bidene :hihi:

Bayramin 3.günü anneannemlerden geliyorduk otobüs doluydu bindim nisanliyim yüzüklerimde varya otobüsde bana yer verdiler oturdum beni hamile sandilar sanirim. Bi yasli amca vardi yer vermek istedim otur kizim sen dedi :kptmya:

sende geçip oturdun tabi:gul:

-sumeyye

Daimi Üye
Tepki
4.992
emeğine sağlık ferah kardeşim çok güzel ve değişikmiş :huhuu::huhuu:
ilahi biterciğim güldürdün beni akşam akşam sen çok yaşa emi canım benim :kahkaha::kahkaha::kahkaha:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Ayy yorulmustum ama durak cok uzakta anneannemler dağ evinde kaliyorlar canim yürüdük bide cok yemisim cıkmadam önce yemekte agırlık vardi

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar