Duyuruyu Kapat
Hanimefendi: kadınlara özel bir şekilde sağlık, giyim, beslenme, diyet ve benzeri kısaca her konuda destek veriyor. Türkiye'de tek kaynak olma yolunda hızla ilerleyen Hanimefendi.com, üyeler dışında ziyaretçilere açık yapısıyla da paylaşım mantığının hakkını vermeye çalışıyor. Siz de bunun bir parçası olmak istiyorsanız, hemen ücretsiz kayıt olabilir ve aramıza katılabilirsiniz. Sensiz bir kişi eksiğiz... :)
Duyuruyu Kapat
Instagram 180T
Facebook 10K
Twitter 138T

Saç Kurutma Makinesi - Anti Spark Düğmesi Hayatımı Kurtardı

Konu, 'Teknoloji' kısmında Despacio tarafından paylaşıldı.

 1. Despacio

  Despacio Yeni Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2020
  Mesajlar:
  4
  Beğeniler:
  1
  Merkezi bir yerde, güzellik salonunda çalışmaktayım. Çalıştığım yer müşteri yoğunluğu yüksek olan bir yer. Saç kurutma makinesi ve fön makinesi en çok kullandığımız aletlerden. Geçenlerde çalışma arkadaşımla beraber müşterilerimizle ilgilenirken bir anda elektrik kesildi. Elimizdeki saç kurutma makinelerinden bazıları eski bazıları da yeni modeller. Şansıma benimkini daha yeni almıştık. Arkadaşımınki ise eski modeldi. 15 saniye geçmeden elektrik yeniden geldi fakat arkadaşım bir anda titreyerek elindeki makineyi yere attı. Allah’tan atmış, makineyi elinde tutmaya devam etse belki de ölecek. Bana bir şey olmadı ve hemen arkadaşıma yardıma koştum. Daha sonra saç kurutma makinesi firmasını arayıp durumu bildirdiğimizde, yeni modelde bu durumlara karşı anti spark yani kıvılcım önleyici düğme bulunduğunu ve eski modellerde bu özelliğin bulunmadğını söyledi. Arkadaşıma geçmiş olsun dileyip saç kurutma makinelerini mümkün olan en kısa zamanda yeni modellerle değiştirmemiz gerektiğini söyledi. Biz de hemen gerekli çalışmayı başlattık.

  Saç kurutma makinesi, fön makinesi gibi aletleri sık kullanan ya da kullanmayan arkadaşlara anti spark düğmeli makinelerden almalarını öneriyorum. Böyle bir durum olmaz olmaz bir kere olur ama olduğu zaman da hayatınıza mal olabilir. Tercih ettiğiniz markanın bu özelliği olup olmadığını mutlaka sorun. Makineyi özellikle güzellik salonu, kuaför gibi yerlerde yoğun olarak kullananlar için bu konu çok önemli. Anti spark düğmesine ek olarak cihazların Emc uyumlu olması, yoğun kullanım için anti vantal düğmesine sahip olması da saç kurutma makinelerinde çok önemlidir.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 27 Temmuz 2020