Rızık

Teyzos

Sitenin Hikaye Yazarı
Moderatör
Tepki
5.771
Rızık denilince aklınıza dinar, dirhem, altın, gümüş, ev, bahçe geliyor? Nefes almak, görmek, işitmek, idrak etmek de rızıktır. İlim de rızıktır. Allah haram yolla kazandığınızın hesabını soracakken helallerinizi de sormaz mı sanıyorsunuz? Ben kulaklarıma pamuk tıkadım dış dünya ile herhangi bir bağım yok sizleri duymuyorum. Önümde güzel olmasını umduğum bir gelecek var her zorluğun üstesinden gelmis,hayata defalarca sıfırdan başlamış biri olarak bu sefer sıfırdan başlamıyorum. Benim için endişelenecek bir durumum yok. Sağlık, görmek,işitmek ,nefes almak,idrak etmek ve ilim rızıklarından rızkımı aldım. Yolum gayet huzurlu ,güzel devam ediyor bundan sonrada bu huzur Rızkı ile tüm nurunu bekliyorum Rabbımin. Ben korkmaz ve kendime inancım varken sizin gereksiz telkinleriniz ile cesaretimi kırmanıza izin vermeyeceğim ve yolumdan şaşmayacağım. Sizde kendi rizkinizin peşinde gezin bosverin başkaları ne yapmış ,ne almış, ne yemis, ne giymiş, maneviyattaki huzurda rızıktır ve rızkınız benimkinden çok olsun. Olsun ki bendeki birtanede gözünüz olmasın kendi çokluğunuz ile alakadar olun.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar