Reyhan Şerbeti

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
Fotoğraf4882.jpg

Daha önce limonların kabuklarını yıkayıp buzlukta dondurmayı öğrenip sürekli dondurucuda limon bulundurmaya başladım,kek ve pastalarda ,salatalarda rendeleyip kullanıyordum ,bu defa reyhan şerbetinde kullandım çok da güzel oldu hem lezzeti hem görünüşü:)
MALZEMELER:
1 bağ reyhan
1 buçuk su bardağı toz şeker
6-7 su bardağı kaynar su
dondurulmuş limonun yarısının rendelenmişi:)

YAPILIŞI:
Reyhanı saplarıyla birlikte yıkayın,derin bir kaseye toz şekeri ve üzerine kaynar suyu ekleyip şekeri eritin ...yıkadığınız reyhanları da bu şekerli suya ekleyip dondurulmuş limonun yarısını karışımın üzerine rendeleyip,şerbeti soyuyana kadar bekleyin ,daha sonra süzüp servis edin.afiyet olsun...
attachment.php

Moderatörün son düzenlenenleri:
OP
ferah

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
misafirlerim geldiğinde adet olmuş gibi kola da aldık kapağı bile açılmadı ,herkes reyhan şerbetine bayıldı:)

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
Tarifini yaptım ferah abla tadı pek güzeldi ama rengi çok açık oldu ya:eek:ys: sanki seninki gibi rengini iyice verene kadar bekletmem gerekiyordu orada biraz hızlı davrandım sanırım...

OP
ferah

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
Tarifini yaptım ferah abla tadı pek güzeldi ama rengi çok açık oldu ya:eek:ys: sanki seninki gibi rengini iyice verene kadar bekletmem gerekiyordu orada biraz hızlı davrandım sanırım...

limon kabuğu rendeledin mi içine nkcım?ayrıca mor renkli reyhanın şerbeti renkli oluyor yeşil reyhan renk vermiyor...

nk83

Admin
Tepki
83.518
Limon kabuğu koydum çokta severim mor renkteydi ama renk vermedi ona canım sıkıldı cinsinden miydi ne ama tadı gayet güzeldi sevdim:eek:

OP
ferah

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
Limon kabuğu koydum çokta severim mor renkteydi ama renk vermedi ona canım sıkıldı cinsinden miydi ne ama tadı gayet güzeldi sevdim:eek:

fotoğrafını da çekseydin keşke,ben birkaç defa yaptığımda renkleri farklı farklı olmuştu ,bazen lila rengi bazende pembe...

nk83

Admin
Tepki
83.518
fotoğrafını da çekseydin keşke,ben birkaç defa yaptığımda renkleri farklı farklı olmuştu ,bazen lila rengi bazende pembe...

Ferah abla bu sefer aferini alacağım sanırım rengi çok hoş oldu:hihi: İyice soğusun resmini çekip koyacağım tekrardan ellerine sağlık paylaşım için teşekkür ederim :hhhhhh:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar