Regl Döneminde Güzel Görünün

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Regl Döneminde Güzel Görünün

Birkaç basit yöntemle tüm bu olumsuzluklardan kurtulup, her şeye rağmen güzel görünebilirsiniz...

attachment.php

1. Artan sivilceler
Yüzümüzü basan sivilceler regl döneminin habercisi olabiliyor. Onlardan kurtulmak için sakın sıkmayı düşünmeyin. Regl dönemi öncesinde yüzünüzü düzenli bir şekilde antiseptik solüsyonla temizleyerek, bu sorunu minimuma indirebilirsiniz.

2. Şişkinlik hissi
Hormon seviyenizin değişmesi nedeniyle, regl döneminde vücudunuz su tutarak şişkinliğe neden oluyor. Uzmanlar, vücuda alınan ve atıla sıvı arasında bir denge olması gerektiğini söylüyor. Bu nedenle regl döneminde bol su içip, potasyum bakımından zengin meyveler tüketmekte fayda var.

3. Şekle girmeyen saçlar
Regl döneminin en önemli etkilerinden biri de, çabuk kirlenen ve şekle girmeye saçlardır. Saçınızı, bu dönemi en az zararla atlatması için, her gün ve türüne uygun bir şampuanla yıkamanız gerekiyor.

Hormon seviyesinde değişmelerin olduğu regl döneminde, birçok kadının vücudunda da değişmeler oluyor.

4. Soluk cilt
Hassaslaşan ve kuruyan ciltler de regl döneminin işaretleri arasındadır. Bu dönemde vücudunuzun nefes almasını sağlayın. Yağ dengeleyici ürünlerle, cildinizin yağ salgılamasına ve düzenlemesine yardımcı olun. Matlaşan cildinizi, parak gösteren ürünler kullanın.

5. İştah artışı
Aklınızdan çikolata, dondurma ve bol şerbetli tatlılar çıkmıyor mu? Sürekli tatlı bir şeyler yeme ihtiyacınız varsa, anlayın ki regl döneminiz geliyor. Kendinizi basit karbonhidratlı tatlı gıdalardan uzak tutp; et, karaciğer, balık, yumurta, süt, yeşil yapraklı sebzeler ve kuru meyvelerin tüketimini artırarak, bu dönemi dengeli beslenerek geçirebilirsiniz.

6. Beliren kırışıklıklar
Göz çevrenizde kırışıklıklar fark ediyor, olduğunuzdan daha bitkin hissediyorsanız regl döneminiz geliyor demektir. Cilt renginize göre aydınlatıcı kullanarak, yüzünüzü daha canlı gösterebilirsiniz.

Kaynak: iVillage Türkiye

Ekli dosyalar

• adet1.jpg
    adet1.jpg
    11,4 KB · Görüntüleme: 75
OP
sadiye

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Regl dönemim de bende sivilce cikiyor ama sikintili felan olmuyorum ben.

maviboncuk

Daimi Üye
Tepki
16.859
5. İştah artışı
Aklınızdan çikolata, dondurma ve bol şerbetli tatlılar çıkmıyor mu? Sürekli tatlı bir şeyler yeme ihtiyacınız varsa, anlayın ki regl döneminiz geliyor. Kendinizi basit karbonhidratlı tatlı gıdalardan uzak tutp; et, karaciğer, balık, yumurta, süt, yeşil yapraklı sebzeler ve kuru meyvelerin tüketimini artırarak, bu dönemi dengeli beslenerek geçirebilirsiniz.
:sila::sila::sila:

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Çok zor bi dönem yaaaa :(
İstesem de güzel görünemem ben regl olunca.
Saçlarım tel tel olur , inatlaşır , şekil almaz , makyaj yüzümde durmaz off off :dertli:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Paylasım icin tesk bebem de cok zor be anam :)

ben yataktan cıkamıyorum ki güzel görünem :dertli:

Tepki
914
bende o dönemde sadece tatlıya olan ihtiyaç artıyor ve de sancılarım oluyor ..sivilcem zaten ergenlikte de hiç olmadı ..ergen sivilcesi nedir bilmem ...onun dışında o dönemde daha çekici oluyormuşum tosunum öyle diyor ..-hmm-hmm

OP
sadiye

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Bende ay basi olmama yakin tatli yeme istegi oluyor. :lululu:

OP
sadiye

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Basta nedenini cözememistim ama sonra anladim sebebini. -hmm

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
evlenmeden önce çok sancım olurdu
artık diğer günlerden farksız benim için
banyomu yapar süslenir çıkarım dışarı

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
Bana da evlenince azalıcak diye vaatlerde bulundular ama nerdeeeeeeee :dertli:
Sonra azmettim doğurayım belki geçer dedim..
Yok canım yok bende bi problem var :)

canım bilmemki ben bir sene kadar doğum kont.hapı kullandım o etkili oldu baya sanırım çok şikayetin varsa 6ay kadar bir kullan derim benim asıl başlamam sebebim sancıydı aslında

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar