Polikistik over rahatsızlıgı (yardım)

ZiLeY

Daimi Üye
Tepki
1.845
Hanımlar bu ay adetim 2 ay gecikti hamileyim sandım ama testlerde hep negatif cıktı bende doktora gittim gectigimiz salı. doktor ultrasonla baktı ve kan aldı kanımda degerlerım cok yüksek cıktı ve polikistik over oldugumu söyledi bu hem adet görmemi engellıyormus hemde hamile kalmamamı. aranızda bu konu hakkında bilgisi olan varmı acaba? internette okudugum kadarıyla yumurtalıkların calısmamsından kaynaklanıyormus. ben bebiş beklerken bunu öğrenmem cok üzdü beni:(( sizinle paylaşmak istedim konustukca rahatlıyorum bu konu hakkında cünkü.. yardım ve desteklerinizi beklıyorum..

hayall

Daimi Üye
Tepki
269
Benim eltimde ve kuzenimde vardı şimdi ikisininde tedaviyle çocukları var.hatta bende de olduğunu yeni öğrendim.adet gecikmesi,sivilcelenme olsun onların hepsi oluyor.doktor fazla kilo almamamı ve yumurtlama dönemini hesaplamamı söyledi.allah yardımcın olsun sağlıklı bebekler nasip etsin.

OP
ZiLeY

ZiLeY

Daimi Üye
Tepki
1.845
hala tedavi görüyorum insallah en kısa zamanda bebişim olur

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
aslında benimde bilgim yok ama çok yakın bi arkadaşım 4 yıldır yaşıyordu bunu ve tedav olmamak için inat ediyordu hiç tedavi olmadı 5 ay önce tedaviye başladı ve şimdi hamile hemde ikiz olacak allahın izniyle. bence hiç ihmal etme canım kendiliğinden geçen bi rahatsızlık değil bu çareside çok basit. allah şifalar versin umarım en kısa zamanda anne olabilirsin

OP
ZiLeY

ZiLeY

Daimi Üye
Tepki
1.845
yok cok şükür tedaviye basladım canım ama insan sabırsızlanıyor üzülüyor olmuyor diye bide ben 6 senelık evliyim biran önce olsun istiyorum :(((
Rabbimin vardır bir bildigi inşallah en kısa zamanda olur

arzum85

Yeni Üye
Tepki
1
kistler için çok yöntem var arı sütü polen aslanpnçesi veya cevizkabuğu bunlardan herhangi birisi bi tanıdığım ceviz kabuğuyla kistlerinden kurtulmuştu dene istersen.

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Kaynımın 16 yaşındaki kızını adet düzensizliği vücudunda aşırı tüylenme ve sivilcelerinden dolayı jinekoloğa götürdüğümde duymuşdum bende bu hastalığı ilk olarak onda da polistik over sendromu var demişdi ileride çocuğu olmayabilir eğer geç kalınırsa Zileycim tedavini aksatma inşallah sende hamile kalırsın ve bebeğini kucağına alırsın canım:huhuu:
Arzum85 bu yazdıklarını yiğenime söyliycem alsın kullansın yaşı küçük olduğu için doktor şimdilik doğum kontrol hapları kullanamazsın demişdi 18 yaşından sonra kullanabilirmiş

ddmnr

Yeni Üye
Tepki
13
Hanımlar bu ay adetim 2 ay gecikti hamileyim sandım ama testlerde hep negatif cıktı bende doktora gittim gectigimiz salı. doktor ultrasonla baktı ve kan aldı kanımda degerlerım cok yüksek cıktı ve polikistik over oldugumu söyledi bu hem adet görmemi engellıyormus hemde hamile kalmamamı. aranızda bu konu hakkında bilgisi olan varmı acaba? internette okudugum kadarıyla yumurtalıkların calısmamsından kaynaklanıyormus. ben bebiş beklerken bunu öğrenmem cok üzdü beni:(( sizinle paylaşmak istedim konustukca rahatlıyorum bu konu hakkında cünkü.. yardım ve desteklerinizi beklıyorum..

benim de evlendikten sonra adet düzensizliği şeklinde başladı. doktora gittim pco olduğunu söyledi. 4 aydır tedavi görüyorum. klomen ve çatlatma iğnesiyle uygulanan bir tedavi. doktorum korkulacak bir şey olmadığını söylüyor. bekliyoruz. endişe etmeyelim inşaallah:) vakti gelecektir hayırlısıyla:)

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar