Patates pastası salatam

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
patates pastası salatam

patates pastası salatam
patates pastası salatası için malzemeler
1 kilo patates
1 bçuk su bardağı rendelenmiş kaşar
1buçuk su bardağı süt
kırmızı lahana
1adet soğan
3 adet havuç
tuz kimyon
yapılışına gelince
patateslarin kabuklarını soyup tencerede haşlıyoruz haşlandıktan sonra kaşar peyniri ve sütü ekleyip rondoda püre haline getiriyoruz daha sonra kırmızı lahanayı ince ince doğruyarak tuz ekleyip elimizde yoğurarak eziyoruz diğer taraftada havuçları rendeliyoruz daha sonra patates püremizin içine kimyonuda ekleyip birazdaha karıştırıyoruz kelepçeli pasta kalıbının içine pürenin birazını döküyoruz pürenin üstüne önce lahanayı daha sonrada havuçları ekliyoruz kalan püreylede üstünü kapatıyoruz unutmada patatesleri püre haline getirmeden önce haşlanmış patateslerden ayırıyoruz civcivleri yapmak için civcivleride haşlanmış patatesi elimizde yoğurup bir parça alıyoruz elimizde yuvarlayoruz biraz daha elimize aldığımız diğer parçaylada gövdesini yapıyoruz havuçla gagasını yapıp takıyoruz gözleri içn ben boncuk kullandım çiçekler içinde havucu yuvarlak dilim halinde kesip yıldız şeklindeki kurabiye kalıbından faydalanıyoruz afiyet olsun arkadaşlar

patates5.png
[/URL][/IMG]

patetes3.png
[/URL][/IMG]

bu salatamı son günde ucu ucuna yetiştirmeye çalışmıştım aceleyle fazla özenememiştim arkadaşlar bu salatada tamamen hayal gücünüzde ne canlandırıyorsanız o şekilde yapabilirsiniz arkadaşlar başka bir gün yaparım ben bu salatamdan onuda eklerim sizler için canlarım

afiyet olsun arkadaşlar

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Emeğine, ellerine sağlık Sılacım. Çok güzel gözüküyor ve güzel bir süsleme yapmışsın:kivir:

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
ben teşekkür ederim kızlar dediğim gibi aceleyle yaptığım ancak bukadar oldu incime son anda yatiştirmiştim salatayı eeeeeeeeeee tembellik edipte son güne bırakırsan böyle aceleyle yaparsın tabii buda ders oldu bana poaçamı erkenden yaptım gönderdim bu arada incim yeni yarışmamız ne zaman başlıyo canısı

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
sılam çok güzel gözüküyo bitanem

bu arada salatalarda senle pişti olduk:D

bende civciv yapmıştım:D

evet canısı pişti olmuşuz senle zaten ikimiz aramızda telepati kuruyoruz galiba laz böreğimi içinde yaptığın yorumda demiştin beni laz böreği cezbetti diye kendi kendime anladımı acaba benim yaptığımı fındığım demiştim canım ama senin civcivli salatanda çok güzel bir sunumdu canım yapan ellerin dert görmesin canısı:gulegule::gulegule::gulegule:

roşum

Daimi Üye
Tepki
329
hem çok şık hemde lezzetli bi görüntüsü var gerçekten:catalbicak:,marifetli ellerine sağlık tatlışım:eek:pucuk:

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
evet canısı pişti olmuşuz senle zaten ikimiz aramızda telepati kuruyoruz galiba laz böreğimi içinde yaptığın yorumda demiştin beni laz böreği cezbetti diye kendi kendime anladımı acaba benim yaptığımı fındığım demiştim canım ama senin civcivli salatanda çok güzel bir sunumdu canım yapan ellerin dert görmesin canısı:gulegule::gulegule::gulegule:

o da başlı başına harikaydı canım-hmm

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Ellerine sağlık birtanem,bu yarışmalar sayesinde türlü türlü salatalar öğrendim..Emeklerinize sağlık:hhhhhh:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar