"Pastalarımız Yarışıyor - 2" Oylaması başladı

En beğendiğiniz 3 pasta hangisi?

• 1.Adayımız : Etipuf Rüyası (sıladayım) [IMG]http://www.4smileys.com/smileys/sport-smileys/silver.gif

Kullanılan: 15 41,7%
  • 2.Adayımız : Fıstıklım (bebikooom) [IMG]http://www.4smileys.com/smileys/sport-smileys/bronze.gif[/IM

Kullanılan: 14 38,9%
  • 3.Adayımız : Gamzeli Ayva Güzeli (LiLi) [IMG]http://www.4smileys.com/smileys/sport-smileys/gold.gif[

Kullanılan: 17 47,2%
  • 4.Adayımız : İspanakli Pastam (zele) :gulumse:

Kullanılan: 5 13,9%
  • 5.Adayımız : Truff Pasta (nk83) :gulumse:

Kullanılan: 11 30,6%
  • 6.Adayımız : Kuru Fasulye Pastası (felisity) :gulumse:

Kullanılan: 3 8,3%
  • 7.Adayımız : Meyveli Pasta (ketcap) :gulumse:

Kullanılan: 4 11,1%
  • 8.Adayımız : Portakallı pasta (ferah) :gulumse:

Kullanılan: 7 19,4%
  • 9.Adayımız : Christmas Pastası (bitter_im) :gulumse:

Kullanılan: 7 19,4%

• Kullanılan toplam oy
    36
  • Anket kapatılmış .

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
resim

"Pastalarımız Yarışıyor - 2"

Sitede bir süredir olamamamdan ötürü yarışmamızı biraz gecikmeli açıyorum bu kadar süre sizleri beklettiğim için çok özür dilerim lütfen kusuruma bakmayın :eek:ys:

Gelelim muhteşem pastaların oylarınıza sunulacağı yarışmamıza:nk: 9 Mutfak perimiz 9 birbirinden lezzetli birbirinden güzel görünen pastayla yarışmamızı renklendiriyor :incim: Fazla uzatmadan pastalarımızı oylarınıza sunuyorum :foto:

Kurallarımız

icon3.gif
Yarışmacılarımız kendinlerini deşifre edici bir söylemde bulunmamalı.Bir başka üyede bir şekilde tanıdığı tarif sahibini deşifre etmemeli
nono.gif

icon3.gif
Oy istemek yada tekrardan üye olup oy kullanmak yasaktır zaten böyle bir durumu hemen tespit ederek diskalifiye olmanızı sağlamakla yükümlüyüm efendim :buyrun:

icon3.gif
Resimleri iki farklı şekilde yükledim sayfadakini göremiyorsanız ilgili mesajın sol alt köşesindeki eklentiye tıklayarak tarifin resmine ulaşabilirsiniz

icon3.gif
En sona güzel haberi sakladım herkesin 3 oy hakkı var -ciko seni seviyorum nk dediğinizi duyar gibiyim:kptmya:

Bu anketin sona ereceği tarih: 01-07-2013 - 19:32

:dance2: İşte Adaylarımız :dance2:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
fairy-209.gif
1.Adayımız : Etipuf Rüyası
fairy-209.gif

resim

Etipuf Rüyası
Pastamın malzemeleri

Pandispanya keki için
9 adet yumurta (ikikatlı olduğu için)
9 kaşık şeker
9 kaşık un
2 paket kabartma tozu
2 paket vanilya

Kreması için malzemeler 4 bardak süt 4 kaşık nişasta 2 kaşık un 1kase toz şeker 2 paket vanilya 1yumurta.

İçi ve üzeri için malzemeler 2 adet muz 2paket kremşanti 1buçuk subardağı süt 50 adet istediğiniz renkde etipuf(Ben pembe rengi tercih ettim)

Pastamızın yapılışı

5adet yumurtanın beyazlarını köpürüp beyazlaşasaya kadar çırpıyoruz daha sonra sarılarını ve şekeri ekleyip çırpmaya devamediyoruz daha sonra unu kabartma tozu ve vanilyayı ekliyoruz yuvarlak borcam tepsimize döküyoruz ikinci katımız için aynı yukarıda yazan işlemi yapıyoruz ve daha küçük bir yuvarlak borcam tepsimize döküp fırında 170 derecede yaklaşık 35 ila 40 dakika pişiriyoruz
Pastamızın kreması için 4 bardak sütümüzü nişastamızı unumuzu şekerimizi yumurtamızı mikserle çırptıkdan sonra ocakda kaynayıncaya kadar pişiriyoruz pişdikden sonra vanilyamızı ekleyip mikserle kremamız inceleseye kadar çırpıyoruz ve soğumaya bırakıyoruz keklerimiz pişdikden sonra ikiye ayırıyoruz soğuyan kremamızdan katlara sürüp dilimlediğimiz muz dilimlerini diziyoruz daha sonra kekimizin üzerini kapatıyoruz aynı işlemi ikinci katda da uyguluyoruz daha sonra önceden hazırlayıp dolapda dondurduğumuz kremşantyi pastamızın üzerine güzelce sürüyoruz ve etipuflarımızın altındaki büskivileri çıkarıp sırasıyla güzelce diziyoruz Afiyet olsun

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    76,9 KB · Görüntüleme: 52
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
tinkerbell-246.gif
2.Adayımız : Fıstıklım
tinkerbell-246.gif

resim

Fıstıklım..

Malzemeler:

-Pasta keki
-Sade puding
-1 adet muz
-1 paket krem şanti
-1 kucuk kase kabuksuz fıstık

Yapılışı:

*Pasta kekinin altını 2-3 yemek kaşığı sütle ıslatalım..
*Pudingi yazdığı gibi pişirelim.
*Muzu rondodan püre olana kadar geçirelim.
*Puding hafif soğuduğunda,kekin üstüne yayalım,sonra
muzu da ekleyelim nazikce yayalım..
*Kekin diğer parçasını da kapatalım üstüne.
*Hazırladığımız krem şantiyi kekte boşluk kalmayacak şekilde
yayalım..
*En üstüne de muz parçaları,damla çikolata ve rondodan
geçirilmiş fıstık serpiştirelim..

Afiyet olsun..

Ekli dosyalar

• 2.jpg
    2.jpg
    91,1 KB · Görüntüleme: 52
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
fairy-209.gif
3.Adayımız :Gamzeli Ayva Güzeli
fairy-209.gif

resim

Gamzeli Ayva Güzeli

ÜZERİ İÇİN MALZEMELER : - 5 orta boy ayva
- 10 çay bardağı toz şeker
- 1 çay bardağı kızılcık konsantresi (tercihe bağlı nar suyu da kullanılabilir)
- 9 çay bardağı su
- limon suyu
- pasta kreması (istenirse evde hazırlanabilir , hazır olarak bulmak da mümkün)

ÜZERİ İÇİN HAZIRLIK - ayvaların kabuklarını soyup , enlemesine ikiye bölüyoruz , ortalarındaki sert çekirdek kısmını ayırıyoruz (kabukları ve çekirdeklerini atmıyoruz)
-limon suyu ile temizlediğimiz ayvaları ovuyoruz ki kararmasın
-yayvan bir tencereye önce ayva kabuklarını sonra da ayvaları oyuk kısımları yukarıda kalıcak şekilde diziyoruz.Ayva çekirdeklerini de tencereye serpiştiriyoruz.
-her yarım ayvanın üzerine bir çay bardağı toz şeker döküyoruz.
-9 çay bardağı suyumuzu da ilave ediyoruz ( genelde her yarım ayvaya 1 çay bard. su şeklinde bir ölçek vardır ben 1 çay bardağı kızılcık konsantresi kullanacağım için suyu az kullandım.)
-1 çay bardağı kızılcık konsantresi (yada isteğe bağlı nar suyu vs. olabilir) ekliyoruz
-ocağın altını kaynama olana kadar harlı , kaynama olduktan sonra kısık olarak ayarlıyoruz.
-tenceredeki su köpük köpük olunca ve ayvalar yumuşayıncaya kadar takribi 1-1,5 saat pişiriyoruz.
-pişen ayvaları servis tabağına alıp , jöle gibi olmuş suyundan da üzerlerine gezdiriyoruz , dışarıda soğumaya bırakıyoruz.
-6 yarım ayvayı soğuyunca ince uzun doğruyoruz , geriye kalan 4 yarım ayvayı püre haline getiriyoruz.

İÇ KREMASI İÇİN MALZEMELER: -4 yarım püre haline getirilmiş ayva
-100 gr labne peyniri
-1 vanilya
-1 adet krem şanti (üzerindeki talimatlarla hazırlanmış buzdolabında bir müddet bekletilmiş)
-az miktarda damla çikolata

DİĞER MALZEMELER : - 2 adet sade pastaban
- pasta dekorları

YAPILIŞI : - pastabanları kalp şeklinde şekillendiriyoruz ve tercih ettiğimiz sıvı karışımla bir miktar ıslatıyoruz (ben kızılcık konsantresi tercih ettim)
- püre haline getirilmiş ayvaları , krem şanti ,labne ve vanilya ile mikserle karıştırıyoruz.
- taban olarak kullandığımız pastabanın üzerine iç harcı spatula yardımıyla yayıyoruz üzerine az miktarda damla çikolata ve pastaban kırıntısı serpip üst pastabanı yerleştiriyoruz.
- pasta kreması ile pastanın tamamını kaplıyoruz.
- süsleme için ayırdığımız ince kesilmiş ayvaları pastanın üzerine yerleştiriyoruz (içten dışa dizmek daha kolay)
- isteğe bağlı pastayı diğer dekor ürünleri ile süsleyebiliriz , ben kalp şeklindeki dekor çikolatalarla şekillendirdim..

AFİYET OLSUN.

Ekli dosyalar

• 3.jpg
    3.jpg
    67,7 KB · Görüntüleme: 55
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
tinkerbell-246.gif
4.Adayımız :İspanakli Pastam
tinkerbell-246.gif

resim

İspanakli Pastam

tarifi :

2 yumurta
1.5 su bardagi toz seker
2 su bardagi un
1 kabartmatozu
1 vanilya
yarım su bardagi sivi yag
püre halinde yarım su bardagi ispanak

Üzerine:

1 paket krem şanti
1 su bardağı soğuk süt
Yapılışı:

Ispanaklari yikayip dogruyoruz.
Tavada suyunu alana kadar kavuruyoruz.
Mikserden geçiriyoruz.

1 paket krem şantiyi süt ile cirpiyoruz buz dolabinda bekletiyoruz.

Yumurta ve sekeri cirpiyoruzeri iyice çırpiyoruz
Sonra : yagini ,vanilyasini kabartmatozunu, ve ispanak puresini ekleyip karistiriyoruz.

tepsiye yagli kagit koyup, karisimi dokuyoruz. 180 derece firinda pisiriyoruz yaklasik 45 dk. Pisip pismedigini kurdan ile kontrol ediyoruz
Kenarlarini kesiyoruz, ve kestigimiz kenarlari mikserle un haline getiriyoruz

hazirladigimiz krem santiyi dokuyoruz, ve uzerine un haline getirdigimiz ispanakli kekimizi serpiyoruz

ispanakli pastamiz hazir, afiyet olsun

Ekli dosyalar

• 4.jpg
    4.jpg
    93,6 KB · Görüntüleme: 54
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
fairy-209.gif
5.Adayımız : Truff Pasta
fairy-209.gif

resim

Truff Pasta

3'lü kakaolu kek tabanı

Islatmak için :1 su bardağı sıcak su,3 tatlı kaşığı nescafe,3 tatlı kaşığı şeker

Kreması :5 çorba kaşığı un,7 çorba kaşığı şeker,25 gr. margarin,500 ml.sütü pişirip vanilya ve 1 paket labne ekleyip mikserde çırpın.

Üzerine :Kremşanti,damla çikolata,meyve şekerlemesi ve fıstıkiçi

İçine :Vişne reçelinin taneleri

Kenarlar için : Mikserde un gibi çekilmiş kakaolu piknik bisküvi

Yapılışı

Kekin ilk tabanını ıslatıp pişirip soğuttuğunuz kremanın yarısını koyun istediğiniz miktarda vişne taneleri koyun ve bu şekilde diğer katlarıda çıkın.En üstünü şanti ile sıvayıp kenarlarını biskiviye bulayın.

Trufflar için kalan bisküvileri (topları bulamak için az miktar bırakın) krema,şanti,damla çikolata ve ıslama suyunu beraberce yoğurup fındıktan büyük yuvarlaklar yapın tekrar bisküviye bulayıp pastanın kenarlarına dizin ortalarına şanti
sıkıp meyve şekerlemesi damla çikolata ve fıstıkla süsleyin

Afiyet olsun

Ekli dosyalar

• 5.jpg
    5.jpg
    85,5 KB · Görüntüleme: 51
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
tinkerbell-246.gif
6.Adayımız :Kuru Fasulye Pastası
tinkerbell-246.gif

resim

Kuru Fasulye Pastası

1 su bardağı haşlanmış Kuru Fasulye
3 adet Yumurta
1 su bardağı Toz Şeker
1,5 su bardağı Un
Yarım su bardağı dövülmüş Ceviz
Yarım su bardağı Margarin
1 tatlı kaşığı Tarçın
1 paket Vanilya
1 paket Kabartma Tozu

Hazırlanışı :
Yumurtaları şekerle birlikte beyazlaşıncaya kadar çırpın. Eritilmiş margarini, unu, vanilyayı ve tarçını ekleyip karıştırın. Haşlanmış ve ezilmiş kuru fasulyeyi irice dövülmüş ceviz içiyle karıştırın. Kek hamurunu yuvarlak bir kek kalıbına boşaltın. Önceden 185 derecede ısıtılmış fırında 35-40 dk. kadar pişirin. Keki kalıpta 10 dk. kadar beklettikten sonra çıkartıp servis yapın.

Kreması : 3 çorba kaşığı un,2 çorba kaşığı kakao,bi su bardağı şeker,500 gr süt,vanilya,bir paket krem şanti
krema pişince krem şantiyle çırpılacak sonra kullanılacak
üzerindeki çam şekillerini şeker hamuruyla yaptım

Afiyet Olsun

Ekli dosyalar

• 6.jpg
    6.jpg
    61,5 KB · Görüntüleme: 48
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
fairy-209.gif
7.Adayımız :Meyveli Pasta
fairy-209.gif

resim

Meyveli Pasta

Pandispanya
1 paket krem şanti
1 paket çilekli jöle
1 kivi
2 muz

Pandispanyayı sütle ısladım, içine krem şantiyi bolca koydum . üzerine çikolata rendeledim ve muz dizdim tekrar damla cıkolata serptim.Üstünü kapattım pastanın tamamını krem santiledim
o arada jöleyi yaptm sonra 18 yazısını damla cıkolatalarla yazdım yan tarafına muz ve kıvı dızdım..jöle soyumaya baslayınca doktum üzerine ...

Afiyet Olsun

Ekli dosyalar

• 7.jpg
    7.jpg
    55,9 KB · Görüntüleme: 47
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
tinkerbell-246.gif
8.Adayımız : Portakallı pasta
tinkerbell-246.gif

resim

Portakallı pasta

malzemeler(pandispanyası için)

4 yumurta (sarısı ve beyazı ayrı ayrı çırpılacak)
1 su bardağı toz şeker
2 yemek kaşığı kaynar su
1 su bardağı un
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
3 yemek kaşığı kakao
İç kreması için
2 su bardağı süt
1 su bardağı un
1 çay bardağı portakal suyu ve ya meyve suyu konsantre olanlardan..

Üzeri için;süt ve 1 paket çikolata sosu (üzerindeki tarife göre hazırlanmış)

Yapılışı:
4 yumurtanın sarısı ve beyazı ayrı kaplara konur ,beyazına 1 su bardağı toz şeker eklenir ve kar haline gelene kadar çırpılır bu sırada 2 yemek kaşığı kadar kaynar su eklerseniz şekeri daha çabuk erir..

ayrı kaptaki yumurta sarısı da çırpılır ve kar haline gelmiş yumurta beyazı ve şekere eklenir ve karıştırılır,daha sonra bu karışıma un ,vanilya ,kabartma tozu eklenir karışımın bir kısmı yağlı kağıt serilmiş tepsiye dökülür ,kalan karışıma kakao eklenir ve karıştırılır daha önceden tepsiye döktüğümüz hamura ilave edilir,önceden 160 derecede ısıttığımız fırında 12 dakika kadar pişirilir..
Pandispanya fırında pişerken,süt portakal suyu ve un bir tencerede pişirilir ve soğumaya bırakılır..
pandispanya piştikten sonra bir süre soğuması beklenir ve daha sonra streç film serdiğimiz derin bir kasenin içine parçalara ayırarak bir kısmı konur,üzerine portakallı muhallebi dökülür ve tekrar parçaladığımız pandispanya konur ve streç film yanlardan üzerine kapatılır ve bastırılır,buzdolabında soğutulur...
Hazır çikolata sosu tarifindeki gibi pişirilir ,dolapta soğuttuğumuz pastanın streç filmi çıkarılır ve düz bir kaba ters çevrilir,hazırladığımız çikolata sosu da üzerine dökülüp istenirse krem şantiyle süslenir.

Afiyet Olsun

Ekli dosyalar

• 8.jpg
    8.jpg
    90,4 KB · Görüntüleme: 47
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
fairy-209.gif
9.Adayımız :Christmas Pastası
fairy-209.gif

resim

Christmas Pastası

Malzemeler
1 bardak şeker
1bardak süt
1yogurt
1bardak yağ
2bardak un
2 yumurta
1paket vanilin,kabartma t.
2 yemek kaşığı kakao
bonibon,hindistan cevizi,krem şanti,pasta süsleme tüpleri.

Yapılışı;
Yumurta şeker köpürtün.Yoğurt,un,vanilin,yağ,kabartma tozu ve kakao karıştırıp çırpın.Kare tepsiye dökün.Krem şanti için 1 bardak süt ve krem şanti tozunu çırpıp dolapta dinlendirin.Kek piştikten sonra soğunca çam ağacı şekli kesip krem şanti ile üzerine spatula ile düzgünleştirin. Üzerine bonibon ve süslemeleri yapın.

Afiyet Olsun

Ekli dosyalar

• 9.jpg
    9.jpg
    76,1 KB · Görüntüleme: 51

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
ayy başım döndü :cilgindans: pasta cennetine düşmüş gibiyim şuan:sevindirikasli:iyi ki 3 oy hakkımız var ,seni seviyorum nk'cım:eek:pucuk:ama oyumu sonra vericem tabi azıcık daha gözlerim bayram etsin sonra oy:cokkomik:

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
:kedim::kedim::kedim:

harika bir yarisma daha

masaALLAH bayildim bayildim bayildim

süper katilim olmus yine cok sevindim

tam bir görsel sölen

lezzetler nasildir kim bilir

cok cok zorlandim 3 oy diil daha cok hakkimiz olaydi ya:ayk:

nk ustam mutfak perilicem seviyorum seni

öncelikle katilan tüm hamarat arkadaslarimin ellerine saglik,kocaman bir masaALLAH

seninde emegine saglik yine harika düzenlemissin canim benim bayildim

herkeze basarilar diliyorum yine zorlu ve cekismeli bir yarisma olucak kessin

oylarimi 1.aday
5.aday ve 9.adaydan yana kullandim hayirli olsun

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.661
Vuuuuuuuuuuuuuu pastalara baaaaaaaaakkk :bayil::bayil::bayil:
Nk'm ellerine sağlık hepsi çok hoş düzenlenmiş -kop
Etipuf Rüyası Fıstıklım Gamzeli Ayva Güzeli İspanakli PastamTruff PastaKuru Fasulye PastasıMeyveli Pasta Portakallı pasta Christmas Pastası hepsi şahane vallaaaa ooff süper ellerine sağlık hamarat hanımlarimizin bayıldım valla hepsine ooohh tadlarinada bakıyorum tek tek

Oyumu sonra kullanecem :gul:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Teşekkür ederim efendim bende sizi seviyorum :D Sitede bu kadar hamarat mutfak perisi olunca yarışmada böyle seyrine doyulmaz oluyor haliyle bende önce tüm pastaları gönlümde oylayıp
resim
resmi olarakta 3 tanesine oyumu vermiş bulunmaktayım :hediye:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar