Party of Five

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
partyoffives2.jpg

Party of Five

Oyuncular
Matthew Fox, rolü: Charlie Salinger.
Neve Campbell, rolü: Julia Salinger.
Scott Wolf, rolü: Bailey Salinger.
Lacey Chabert, rolü: Claudia Salinger.

Anne ve babalarının ani ölümünden daha kötü ne olabilirdi ki... Nick ve Diana Salinger feci bir trafik kazasında hayatlarını kaybedince, geride beş çocuk yapayalnız kalır. En büyük ağabey Charlie(Matthew Fox) artık ailenin babası rolünü de üstlenmek zorundadır. Ailenin ikinci erkek çocuğu olan Bailey (Scott Wolf), evdeki işleri organize etmeye çalışırken içine düştüğü alkol problemi herşeyi altüst eder. Büyük kızkardeş Julia (Neve Campbell) bir kötü ilişkiden diğerine geçmektedir. Sürekli keman çalan Claudia (Lacey Chabert) genç kızlığa adım atarken anne ve babasının desteğinden mahrum kalmıştır. Sadece 6 aylık olan bebek Owen ise bir anne ve babaya sahip olma duygusunu asla tadamayacaktır. Beraber tüm zorlukları göğüslemek zorunda kalan bu beş kardeş, bir yandan ailelerinden kalan restoranı işletmek, bir yandan okulla ilgili dertlerini çözmek ve en önemlisi birbirleriyle geçinmek zorundadır. Kısa sürede, hayatta kalmak için hiç kimsenin bencil olmaması gerektiğini ve birbirlerine yardım etmek zorunda olduklarını anlarlar. Onlar bir ailedir ve birbirlerine sarılmak zorundadırlar. TNT’nin Türkiye’de izleyicisine tanıştırdığı dizi, 1996 Altın Küre En iyi Drama ödülüne layık görülmüş olup, 6 sezonluk akış içerisinde; beş kardeşten oluşan bir ailenin anne babalarından miras kalan yaratıcılık, sevgi ve neşe sayesinde hayatın zorluklarıyla nasıl baş ettiklerini ekranlara taşıyor. En İyi Drama dalında Altın Küre almış ve diğer dallarda da 5 ödülü ve 24 adaylığı bulunan Party of Five’da; Lost’taki doktor Jack rolüyle gönüllerde taht kuran Matthew Fox, Çığlık (Scream) serisinde telefonla maskeli katilin sorularına cevap veren Sidney adlı karakterle başrolde izlediğimiz Neve Campbell ve Geçen Yaz Ne Yaptığını Biliyorum (I Know What You Did Last Summer)filminde tanıştığımız Lacey Chabert başarılı performanslarıyla karşımızdalar.

TNT

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar