Parfüm mü? Deodorant mı?

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.515

parfum_c15e9898-2f97-4723-b531-51ce56125240_2.jpg

Parfüm mü? Deodorant mı?

Parfüm ve deodorant kullanımını çoğunlukla birbirine karıştırıyoruz. Hâlbuki bu iki ürünün kullanımı birbirinden çok farklı…

Parfüm ve deodorant kullanırken dikkat edilmesi gerekenler şöyle sıralanabilir.

Parfüm kullanırken...

Nasıl:
Kullanmadan önce cildiniz temiz olmalı. Unutmayın ki bu kokular, asla ter gibi kötü kokuları yok etmek için uygun değil. Terlemiş bölgeye parfümlü bir ürün sürdüğünüzde istenmeyen kokuyu bastırmak yerine, daha kötü bir şekilde yayılmasına yol açarsınız.

Nereye:
Parfümler, vücudun bazı özel yerlerine sürüldüğünde, daha hoş koku yayarlar. Bu bölgeye, kulak arkaları, boyun, bilek içleri ve dizler olarak sıralanıyor. Son olarak da kıyafetinizin üzerine doğru ama kıyafetlerinizin ömrünü uzatmak için mutlaka 30 cm. uzaktan sıkmalısınız.

Ne zaman:
Parfümlü ürünleri banyodan hemen sonra, cildiniz henüz nemliyken kullanmayı tercih edin. Böylece kokunun cilde daha hızlı erişmesini sağlarsınız.

deodorant_6032a2cc-1435-4096-9d8a-b31f1a99b46e_8.jpg

Deodorant kullanırken...

Nasıl:
Deodorantı terlemeden önce kullanın. Terledikten sonra kullanmanızın yararı olmadığını unutmayın.

Nereye:
Deodorantı kıyafetlerinizin üzerine sıkmayın. Direkt koltuk altına uygulamalısınız.

Ne zaman:
Duştan hemen sonra koltuk altına sıkılabilir.

OP
nk83

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.515
Ben daha çok parfüm kullanıyorum :fisfis:

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Deodorant ve roll on kullanıyorum..Kızlar bi yerde okudum deodorant sıktıysanız koltuk altınızı yatmadan yıkayın yada duş alın yazıyordu,kanser riski taşıyormuş...

kralice78

Yeni Üye
Tepki
0
Ben de ikisini de kullanıyorum. Farmasi Scandal son zamanlarda en çok tercih ettiğim parfüm,bu mevsimde meyveli koku güzel oluyor, çok da kalıcı. :)

MaLii

Kasabın Karısı
Tepki
58.571
roll-onsuz bi hayat düşünemiyorum.kışın parfüm kullanmayı seviyorum, yazın deodorantı tercih ediyorum.ama çantamda yedek deodorantım hep vardır

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar