Panç nakışı nasıl yapılır

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
Punch Nakışı Tekniği özel iğnesi ve kasnak ile yapılan işleme tekniğidir ve kumaş üzerinde doku etkisi oluşturduğundan özel bir görünüm elde edilir. Punch Nakışına “İplikle Yapılan Yağlıboya” da denilebilir, sebebi de renklerin yağlıboyadaki gibi özgürce kulanılabilmesidir.
Punch için bazı ekipmana ihtiyaç var...kasnak ve panç iğnesi
attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

alıntı

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
Hiç yapmadım :findikim:bu elindeki mavi şey ipi kumaşa batırıp çıkararak falan mı yapıyor ki :tskler: eğer öyleyse görürsem alayım bari kolay birşeye benziyor:cikolata:

OP
ferah

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
Hiç yapmadım :findikim:bu elindeki mavi şey ipi kumaşa batırıp çıkararak falan mı yapıyor ki :tskler: eğer öyleyse görürsem alayım bari kolay birşeye benziyor:cikolata:

evet nk'cım kumaşa panç iğnesini batırarak yapılıyor:huhuu:

nk83

Admin
Tepki
83.518
İyiymiş o zaman:bestas: dışarı çıkınca sorayım ben onu benim ıvır zıvıcıda kesin vardır...

goznuru

Daimi Üye
Tepki
396
:uzgun:hic bir seyde hevesim kalmadi moral sifir makina aldim torunlara daha ne yapabilirim diye makina bana ben makinaya bakiyorum. gelinim cuma funu dogum yapti ilk torunum yaptugim hic birseyin yuzune bakmadi kullanmmadi. Lohusa bohcasi hazirladim onu cok farkli hayal etmistim geceliyi, kafasinda kirmizi kurdalesi ama olmadi onlar eski modaymis cesit,cesit kazaklar yelekler yaptim suslu, puslu madem oyle hazirlarken soylede emek harcamayim iki ay sonra kiziminda bebeyi olacak ona versem olmaz cunki onun erkek yaptiklarim pembe cicilibicili seyler neyse kizlar basinizi agritmayim az icimi dokmus oldum sizlere

OP
ferah

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
:uzgun:hic bir seyde hevesim kalmadi moral sifir makina aldim torunlara daha ne yapabilirim diye makina bana ben makinaya bakiyorum. gelinim cuma funu dogum yapti ilk torunum yaptugim hic birseyin yuzune bakmadi kullanmmadi. Lohusa bohcasi hazirladim onu cok farkli hayal etmistim geceliyi, kafasinda kirmizi kurdalesi ama olmadi onlar eski modaymis cesit,cesit kazaklar yelekler yaptim suslu, puslu madem oyle hazirlarken soylede emek harcamayim iki ay sonra kiziminda bebeyi olacak ona versem olmaz cunki onun erkek yaptiklarim pembe cicilibicili seyler neyse kizlar basinizi agritmayim az icimi dokmus oldum sizlere
Emek harcayıp ne güzel şeyler hazırlamışsınızdır kimbilir,gelininiz eski moda bulduysa, o güzelliklerden kendisi mahrum kalmış,hem modası geçti dediğimiz şeyler birkaç sene sonra tekrar moda oluyor sıkmayın canınızı :teselli:emek harcanan şeyler herzaman güzeldir...

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395

Keşke benide bebeğimide düşünen bir kayınvalidem olsaydı.El emeği göz nuru olmasada bir patik alıp al bunu torunum için aldım deselerdi ama nerde.
İşte kimi gelin vardır,önündekini görmez çünkü önüne sunulanlar fazladır ve başı döner,beğenmez.
Kimi gelinde vardır,yapılan iyiliği asla geri çevirmez.Beğenmese bile emek etmiş diyerek gönül rıza almak için elinden geleni yapar.
İşte hayat bundan ibarettir.
Üzülmeyin lütfen siz üzerinize düşeni en fazlası ile zaten yapmışsınız,içiniz rahat olsun.Kendisi utansın..Yapılan iyiliğin karşısında dua etmek yerine burun kıvırmak..İşte en hazmedemediğimde budur zaten.

nk83

Admin
Tepki
83.518
Panç iğnesi aldım bakalım yapabilecekmiyim :nesrin:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar