Padisah nereden bildi?

D

d.melek

Misafir
Bir gun bir padsah koylulerin nasil insanlar olduklarini ogrenmek icin fakir libasinda koye gider,aksam olunca acikir,bir kapiyi calar,kapiyi bir oglanla bir kiz acar.Padsah "cok acim,bana yemek verirmisiniz" der.Kizla oglan 'tabiki...buyurun iceri"derler,ama tabikide padsahi fakir libasinda tanimazlar.Padsah yer,icer,sonra ona yatacagi yeri gosterirler,padsah odada iki tane yatak gorur,biri bildigimiz gibi yatak,digeriyse yere serilmis dosek.Padsah sorar:"Siz abi kiz kardesimiziniz bir -birinizle?yataklariniz ayri-ayri da...".Oglan ve kiz"evet,biz kucukken anne ,babamiz vefat etmis,yetim kalmisiz"der.Padsah aksam burada uyuduktan sonra sabah erkenden kendi sarayina doner.Aradan bir kac gun gecer.Padsah yine gecen defaki fakir libasini geyib, bu eve gelir,kapiyi calar,kizla oglan kapiyi acdigi zaman padsahi (fakir libasinda konuk etdikleri halde)tanirlar.Kiz Padsaha "sen o gun bizden giderken yalnislikla bizim kepcemizi kendinle goturdunmu?Sen giden gunden kepcemizi bulamiyorum da..."der.Padsah kizla oglanin yuzune bakar,gulumsunur ve der:"Siz abi ve kiz kardesi digilsiniz,siz sevgilisiniz."
Soru boyle:padsah dogru bulmusdu onlarin sevgili olduklarini.Ama Nereden buldu sizce?:ayna:

acigul

Daimi Üye
Tepki
650
bunu ben farklı bir hikaye olarak okumuştum... eğer yatağında yatsaydı kepçe kızın yatağındaydı :)) dimi

Tepki
12
bunu ben farklı bir hikaye olarak okumuştum... eğer yatağında yatsaydı kepçe kızın yatağındaydı :)) dimi

Evet bence de öyle. Başka bi soru vardı bunun benzeri bi kızla bi çocuk vardı aynı evde kalıyolardı oğlanın annesi gelmişti onları ziyarete altın tas falan kayboluyodu çocuğun anneside bu tip cevap veriyodu
cevap kesinlikle acigul'ün dediği gibi

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
sanırm yatağın birinde kepçe bırakmış padişah
bunlarda aynı yatakta yattıkları için kepçeyi görememişler diğer yatakta:dertli:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar