Özgüven eksikliği...

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
Canlarım sizden yine yardım istiyorum lütfen birşeyler söyleyin bana akıl verin. Aslında az buz değil tam 6yıllık bir ilişkim var ama hala kaybetme korkumu yenemedim ona güvenmiyor değilim ama kendime güvenmiyorum sanırım özgüvenim o kadar eksik ki kendime güvenim yok. Böyle şeyler söylemeyi sevmiyorum ama yakışıklı bi nişanlım var bende gayet sıradan ne çirkin nede güzel bi kızım bu yüzden kendime güvenmiyorum güzelliğime güvenmiyorum bunu nasıl yenebilirim bana yardım edin :acep::acep:

R

Rosie

Misafir
hem öyle yakışıklı bir çocuk seninle 6 yıl birlikteyse ve nişanlanmışsa kendiliğinden özgüveninin gelişmesi lazım :panter: maviboncukun dediği gibi eğer bi uğraşı alanın varsa müzik aleti,spor vs. onlara daha fazla ağırlık verebilirsin ve böylece girdiğiniz bi arkadaş ortamında filan bundan bahsedip özgüvenin yerine gelebilir..ve her gün aynanın karşısına geç kendine bak nişanlını düşün iyi gelecektir.ve nişanlını her gördüğünde o benim sevgilim vs. gibi şeyler söyleyebilirsin içinden.birde sende çekingenlik var mı canım?

OP
ebrulii

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
hem öyle yakışıklı bir çocuk seninle 6 yıl birlikteyse ve nişanlanmışsa kendiliğinden özgüveninin gelişmesi lazım :panter: maviboncukun dediği gibi eğer bi uğraşı alanın varsa müzik aleti,spor vs. onlara daha fazla ağırlık verebilirsin ve böylece girdiğiniz bi arkadaş ortamında filan bundan bahsedip özgüvenin yerine gelebilir..ve her gün aynanın karşısına geç kendine bak nişanlını düşün iyi gelecektir.ve nişanlını her gördüğünde o benim sevgilim vs. gibi şeyler söyleyebilirsin içinden.birde sende çekingenlik var mı canım?

hayır bebeğim hiç çekingen değilimdir yerine göre değişir ama içime kapanık bir insan değilim kesinlikle. o benim o benm o benm diyorum durmadan canm inan hep diyorum :hihi:

maviboncuk

Daimi Üye
Tepki
16.859
sürekli evdemisn örneğin çekingen değilmişsin içne kapanık değilmişsin öz güven eksikliğide yok bence altında bişey var özgüvene bağlama yeni yeni oturuyodur özgüvenin belkide arkdaş ortamlarına katıl dışarıda gez filan :panter:

OP
ebrulii

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
sürekli evdemisn örneğin çekingen değilmişsin içne kapanık değilmişsin öz güven eksikliğide yok bence altında bişey var özgüvene bağlama yeni yeni oturuyodur özgüvenin belkide arkdaş ortamlarına katıl dışarıda gez filan :panter:

hayır sürekli evde değilim ben üniversite okuyorum çook fazla gezip eğlenicek zaman buluyorum çok fazla kitap okuyorum çok güzel çok iyi kalpli arkadaş çevrem var sadece sevdiğim insan konusunda özgüvenimin eksik oluğunu hissediyorum hatta biliyorum güzelin sadece yardımcı olmanızı istiyorum başka birsey değil

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Bence canim kendine haksizlik ediyorsun.
Öz güvenin güzellikle ilgisi yok.
Hem cirkin kadin diye birsey yok.
Bakimli olman yeter, zaten nisanlin seni gercekten seviyorsa gözü baskasini görmez.

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Ebrum konunu yeni gördüm , bence senin kendine güvenin yeterli ve sen gayet güzel , akıllı , düşüceli , tatlı dilli birisin.
Acaba senin özgüvenini azaltan nişanlın mı?
Yanlış davranışları yada hoş olmayan sözü falan mı oldu canım?

OP
ebrulii

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
lilim bende yazdığını yeni gördüm canm kusura bakma, yok canm benm hakkını ödeyemem o hep güzel şeyler söyleyip bana derstek olmaya çalışıyor ama bende hep var bunu yenemiyorum neden bilmiyorum

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Ebrum yeni gördüm konuyu Tatlım sen çok güzel bir kızsın,iyisin,candansın,tatlı dillisin ... Bütün özelliklere sahipsin.

Hem özgüvene sahip olmak sadece güzellikten ibaret değildir.Pozitif şeyler düşün ve kendini iyi hissetmeye çalış.O kötü düşünceleri kafandan sil.Bu düşüncelerini nişanlınla paylaş,şundan dolayı korkularım var de.Bunları tek başına düşünürsen eğer günler geçtikçe büyük bir yük gibi omuzlarında taşımak zorunda kalırsın ve Allah korusun gün gelir küçücük bişeyden patlak verirsin hem kendini hem nişanlını üzersin :uzgun:

Ben daha nişanlı bile değildim.Evliliğe çok uzak bakan biriydim.Eşim hayatıma girdiği halde hala korkularım vardı ama hep konuşurdum içimdekileri anlatırdım.Allah bin kere razı olsun ondan hep içimi rahatlatırdı ve evliliğe beni hazırlardı.En sonunda bende kendime inandım,güvendim ve evlendim.iyiki evlendim.Okadar güzel bir evliliğim varki Allah nazarlardan saklasın Tam hayalimdeki gibi bir eş.Hani insanlar evlendikten sonra değişirya 3 yılı doldurduk ne eşimde ne bende öyle bir değişim olmadı.Bunda en önemli olan şey ise konuşabilmek,kendini ifade edebilmek ve karşılığında verilen cevaplardan tatmin olabilmek.

Sorunlarını,dertlerini kendi içinde yaşama kesinlikle.Çözümünü tek başına bulman çok zor.Ben inanıyorum sende nişanlın sayesinde konuşarak,paylaşarak,dertleşerek,yerine göre ağlayarak bile hem kendine hemde nişanlına karşı özgüvenin artacak.Bunu evlemeden çöz ki evlendiğin zaman dünyanın en mutlu kadınlarından biri ol :ask:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar