“Okullarda Kıyafet Serbest Olmasın”

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Sizin Şikayetleriniz: Üç çocuk babası M.K. okulda serbest kıyafet uygulamasını eleştirerek “Kıyafet özgürlüğü adaletsizlik olacak.” dedi. “Sizin şikayetleriniz” adlı bölümde sikayetvar.com’a gönderdiğiniz şikayetleriniz aynen yayınlanmaktadır.

“Benim üç kızım okulda okuyor. Serbest kıyafet yasası gelirse ben onlara her gün ayrı giyecekleri elbiseleri nasıl alayım. Şu anda bile baba herkes şu marka ayakkabı giyiyor bana neden almıyorsun diyorlar. Bende verecek cevap bulamıyorum ve çocuklarımdan kaçıyorum. Serbest olunca ben üç kızımın da marka elbiselerini nasıl alacağım. Siz mi karşılayacaksınız? Kılık kıyafette de herkes marka giyecek ve sorunlar çoğalacak. Arkadaşlarımın varda bizim niye yok diye? Lütfen fakiriz diye bizleri bu kadarda hor görmeyin. Kıyafet özgürlüğü adaletsizlik olacak.Okullarda kılık kıyafet saç ve bunun gibi düzenler bozulduğu zaman okullarda otorite disiplin diye bir şey kalmaz.”

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
Ben de istemiyorum serbest olmasını ,en azından formaları sayesinde öğrenci oldukları anlaşılıyor,kapıdaki güvenlik görevlisi nasıl anlayacak öğrenci mi yoksa Allah korusun neler var kötü niyetli biri mi?büyük kızın okulunda pazartesiden itibaren serbest kıyafet uygulaması başlıyor ve ben hiç memnun değilim:(

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Ben de istemiyorum serbest olmasını ,en azından formaları sayesinde öğrenci oldukları anlaşılıyor,kapıdaki güvenlik görevlisi nasıl anlayacak öğrenci mi yoksa Allah korusun neler var kötü niyetli biri mi?büyük kızın okulunda pazartesiden itibaren serbest kıyafet uygulaması başlıyor ve ben hiç memnun değilim:(

Haklısın bencede canım :eek:

_emos_

Daimi Üye
Tepki
5.513
Bayanlar Allah yardımcınız olsun gerçekten ben işin adil olmaması kısmındayım hemde hiç değil,ne güzel tek tip tertemiz duyuyoruzki arkadaşlarımızdan zaten bi ton masraf çocuk okutmak bide bu eklendi o yaştaki çocuk ne bilsin elbette bi eziklik içine girer herkes marka hergüne ayrı bi kostüm giymek zorunda değil ama malesef zorunlu bırakmak gibi birşey hiçbirşey kalmadı kıyafet serbestliği mi haloldu ...aman ne güzel...:acep:

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Çocuklar bazı konularda çok daha acımasız olabiliyorlar , durumu olmayan ailelerin çocukları ne yazık ki okulda da giysi yüzünden dışlanıp ezilicekler. Durumu olan aileler için de sorun olucaktır, iş okulda en şık olma yarışına kadar gitmezse ne ala..
Bir de öğrenciyle sivili ayırd etme konusu var bence o da mühim , gerçekten karmaşa yaşanıcak ve en çok zarar gören çocuklar olucak :uzgun:
Keşke okullarda sadece tek tip eşofman giyilse .

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Birde şu var forma bir anıdır.Okul fotolarında birbirimizi bulma eğlencesi var.Ben formadan yanayım.
Her sabah ne giyeceğim derdi çokmu doğru.Forma istenmiyorsa rahat bir kıyafet
belirlenip bu giyilsin denebilir.:gulegule:

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Her Pazar günleri ütü günümdür.Bu gelenek annemden gelmedir,bilirimki yarın okul günü,o güzelim canım forma Cuma gelir gelmez yıkamaya atılır,Pazar günüde ütü yapılır.Pazartesi'ye hazırlıktır.
Tatil günlerinde hiç çamaşır eksik olmadı,azıcık bir lekelide olsa hemen çıkartır yenisini giydiririm.Eh bu da makinem artı çalışacak,artı çamaşırım çoğalacak demek.Birde ev hanımı olarak benim bakış açım bundan yana olacak.
Bugün mavi kazağımı giydim,yarın sarı kazak olsun..Hoppp kirli çamaşırına..Yani bu 1 haftalık çamaşırı kim yıkayacak,kim ütüleyecek..Ya da bu makinenin elektrik ve deterjan masrafını kim karşılayacak:sinifsinif:
Anne arkadaşımda çok şık bir elbise gördüm,ama biraz pahalıymış..Bana da alsana!!!
Evet bu lafları artık çok duyacağız,şimdiden kendimizi alıştırsak iyi olucak.

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Birde şu var forma bir anıdır.Okul fotolarında birbirimizi bulma eğlencesi var.Ben formadan yanayım.
Her sabah ne giyeceğim derdi çokmu doğru.Forma istenmiyorsa rahat bir kıyafet
belirlenip bu giyilsin denebilir.:gulegule:

Evet ablacım en güzeli formadır..Benim Lise formam halen durur mesela.
Hatta okulun son günüde gömleğimi arkadaşlarıma imzalattım,hatıra olsun diye notlar yazdırmıştım:uzgun:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar