Öğrenciler seçmeli dersleri 10-12 Eylül’de bildirecek

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.515
ogrenciler-secmeli-dersleri-10-12-eylul-de-bildirecek-2597767.Jpeg

Öğrenciler seçmeli dersleri 10-12 Eylül’de bildirecek

Ortaokul 5. ve 9. sınıf öğrencileri yeni eğitim öğretim yılında alacakları seçmeli dersleri belirleyerek 10-12 Eylül tarihleri arasında okullarına bildirecek.

Ortaokul 5. ve 9. sınıf öğrencileri yeni eğitim öğretim yılında alacakları seçmeli dersleri belirleyerek 10-12 Eylül tarihleri arasında okullarına bildirecek.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, ortaokul 5. ve 9. sınıflarda okutulacak seçmeli derslere ilişkin genelge yayımladı.

Seçmeli derslerle öğrencilerin akademik başarılarının yanında ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerinin geliştirmelerinin amaçlandığını belirten Dinçer, seçmeli derslerin öğrencinin ilgi, yetenek ve isteklerine göre velisinin de rehberliğinde öğrenci tarafından seçileceğine işaret etti.

Bakan Dinçer, 2012-2013 eğitim öğretim yılında uygulanmaya başlanacak seçmeli derslerin seçiminde dikkat edilecek hususlara değindi.

Tanıtımlar 3-10 Eylül’de MEB’in internet sitesinde
Buna göre, ortaokullarda kayıtlı 5. sınıf öğrenciler bakanlığın ”meb.gov.tr” internet adresindeki seçmeli derslerin tanıtımlarını 3-10 Eylül 2012 tarihleri arasında inceleyerek hangi dersleri seçeceklerine karar verecek.

Ortaokul 5. sınıf öğrencileri yayımlanacak dilekçeye göre seçmeli dersleri belirleyerek, 10-12 Eylül 2012 tarihleri arasında öğrenim göreceği ortaokul veya imam hatip ortaokul müdürlüğüne ulaştıracak.

Ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5. sınıflarında seçmeli derslerde aynı öğretim programları uygulanacak.

Haftalık ders saati sayısına göre ortaokullarda 8 saat, imam hatip ortaokullarında ise 4 saat seçmeli ders seçilecek.

En az 10 öğrenci seçmeli
Öğretim kurumları 9. sınıf öğrencileri de seçmeli derslerle ilgili yazılı müracaatlarını dilekçe örneğiyle 10-12 Eylül 2012 tarihleri arasında öğrenim görecekleri okul müdürlüğüne ulaştıracak.

En az 10 öğrencinin aynı dersi seçmesi durumunda grup oluşturulacak.

Dilekçeler okul yönetimlerine ulaştıktan sonra 13-14 Eylül 2012 tarihlerinde e-okul sisteminde işlenecek.

Uygulamaya ilişkin öğrenciler ve veliler bilgilendirilecek. Dilekçeler, okulda kolayca görülebilecek yerlere asılacak.

Milliyet

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar