Oğlum ''Su Çiçeği'' Çıkardı!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Merhaba canım arkadaşlarım.
Sizlerden uzun bir süre ayrı kaldım.İnanın anlatıcak çok şey birikti özelimden ve profilimden beni merak eden arkadaşlarım inanın bende sizleri çok özledim.
Öncelikle 15 gündür bir su çiçeği rahatsızlığı ile savaş veriyorum resmen.
Oğlum ve ben inanılmaz kötü günler geçirdik diyebilirim,hemen aldığım bilgiler ve edindiğim tecrübeler doğrultusunda....
Su Çiçeği rahatsızlığı hemen hemen %90 tüm çocuklarda görülen bir rahatsızlık imiş.Büyük oğlumun bu hastalığı geçirmemiş olması öncelikle beni inanılmaz endişelendirdi ve önce panikledim.
Öncelikle bu virüs çocuğa bulaşıyor öncelikle içinde besleniyor 15 ve 20 gün içinde de virüs dışa vuruyor.Yani vücudunun öncelikle sırt,karın bölgesi,kafasının içi ve yüzünde önce bir sivilce büyüklüğünde çıkıyor daha sonrasında bu sivilceler patlıyor ve kabuklanıyor.Bu aşamaya kadar ateşlenebiliyor çocuk ateş düşürücü ve ağrı kesiciler ile bu ateşi kontrol altında tutabiliyorsunuz ki edindiğim bilgilere göre,her ateşlendiğinde vücuduna atıyormuş.
Kabuklanması aşamasında kaşıntı olabiliyor,ancak kesinlikle kaşımaması ve bu yaraları yolmaması gerekiyor.Kendiliğinden bu kabuklanan yaralar küçülüyor ve kayboluyor.
Şu an biz hastalığımızı virüs evresinin kabuklanma aşamasındayız yani önümüzde bir 15 günümüz daha var ki kabukların düşüp iz kalmaması için..

Bu arada su çiçeğinin dışında oğlum birde alerji oldu,bugün yine doktorumuzdaydık ve içtiği ilaçların etkisi ile alerji oldu yavrum.
Yani canlarım,inanılmaz yorucu zamanlar geçiriyorum.
Siz siz olun kesinlikle bebeğinizin özel aşısı olan ''Su Çiçeği''aşısını yaptırın..
Özel hastahanelerde muayene ve aşı 120 TL'ye geliyor.Ben çok geciktim ancak sizler sakın gecikmeyin..
Tüm çocuklarımıza sağlık diliyorum.

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Geçmiş olsun şahım rabbim şifanızı tez elden versin inşallah bilğilendirmen için teşekkürler:ask:(seni görmek çok güzel tatlım):huhuu:
Talya'cım inanın senide görmek çok güzel.:eek:Doya doya bir öpeyim bee:eek:
Çok teşekkür ederim teyzesi,yorulduk baya inanın şu an bir halsizim ki anlatamam.:bayil:

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Sen neler atlattın bitanem üstesinden gelirsin bende kocaman öpüyorum seni:eek::eek:

Haklısın ablacım sanırım kötünün iyisi olarak düşünmek lazım.
Sabredip üstesinden gelmek lazım.
Bugün bir arkadaşım öyle söyledi bana:''Sınanıyorsun bu şekilde''Şükretmen lazım dedi..
Rabbim dermasız rahatsızlıklar,hastalıklar vermesin.

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Büyük geçmiş olsun canım.Allah acil şifa versin.Çocukların hastalığıyla uğraşmak kadar yorucu ve üzücü bişey yok :uzgun: Biz su çiçeği aşısını yaptırdık inşallah en hafif şekliyle atlatırız.

Tekrar geçmiş olsun canım :uzgun:

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
Çok geçmiş olsun Şahmaran kıyamam ben ona birde alerji mi oldu çok üst üstte gelmiş :( kolaylıkla geçsin gitsin inşallah...

Su çiçeği aşısını düzenli kontrollerde doktor zaten uygulamıyormu ya ben öyle biliyordum :utandim: birde su çiçeği yada benzer hastalıkları geçirmemek iyi değildir diye bilirim yanlış mı biliyom ya

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Şahım çok geçmiş olsun bidenem :ask:
Rabbim tüm cocuklarımıza sağlık versin inaşllah
Bende çok özledim bea

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
biz hafif atlattık. ikincisini daha da hafif atlattık. böcek ısırığı falan zannetmiştik hatta. meğer ikinci kez de geçirilebiliyormuş. hayatta aklıma gelmezdi :)
geçmiş olsun şahmarancım

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
şahım çok geçmiş olsun bitanem
tez zamanda bunuda atlatırsınız inşallah,Rabbim sağlık sıhhat versin dimi
bu arada artık aramıza dönsen iyi olur

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
çok geçmiş olsym şahmarancım ,yaz günü gerçekten zor geçmiştir su çiçeği
biz birkaç kış önce geçirdik tüm apartman olarak
çocuklar ne kadar küçükse okadar zor geçiyor
inş geçmiş bitmiştir şimdiye kadar

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Geçmiş olsun Şahmaran çocuklar böyle büyüyor.sonra onlar sana koşturuyor oğlum eşim için hastanede koştururken hep o geçmiş günler aklıma geldi.Oğlum su çiçeğini biz tatilde iken çıkardı ve biz eve tabi.-ciko

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
çok geçmiş olsun Şahmaran'ım ne zor bir hastalıktır bilirim :( büyük kızım 5 buçuk yaşlarındaydı çıkardı su çiçeği, sonra küçük de çıkardı tabi 8 aylıkken, birbirine bulaştırdılar çok zor geçti büyük kızımda yüzünde iki minik leke kaldı ...o zamanlar aşısı var mıydı hatırlamıyorum ama aşıları tamdı her ikisininde,tekrar geçmiş olsun canım benim :ask:

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Büyük geçmiş olsun canım.Allah acil şifa versin.Çocukların hastalığıyla uğraşmak kadar yorucu ve üzücü bişey yok :uzgun: Biz su çiçeği aşısını yaptırdık inşallah en hafif şekliyle atlatırız.

Tekrar geçmiş olsun canım :uzgun:

Geçmiş olsun Şahmaran ablam,Rabbim acil şifalar versin. :uzgun:

Çok geçmiş olsun Şahmaran kıyamam ben ona birde alerji mi oldu çok üst üstte gelmiş :( kolaylıkla geçsin gitsin inşallah...

Su çiçeği aşısını düzenli kontrollerde doktor zaten uygulamıyormu ya ben öyle biliyordum :utandim: birde su çiçeği yada benzer hastalıkları geçirmemek iyi değildir diye bilirim yanlış mı biliyom ya

Şahım çok geçmiş olsun bidenem :ask:
Rabbim tüm cocuklarımıza sağlık versin inaşllah
Bende çok özledim bea

biz hafif atlattık. ikincisini daha da hafif atlattık. böcek ısırığı falan zannetmiştik hatta. meğer ikinci kez de geçirilebiliyormuş. hayatta aklıma gelmezdi :)
geçmiş olsun şahmarancım

şahım çok geçmiş olsun bitanem
tez zamanda bunuda atlatırsınız inşallah,Rabbim sağlık sıhhat versin dimi
bu arada artık aramıza dönsen iyi olur

geçmiş olsun şahım ALLAH acil şifalar versin

çok geçmiş olsym şahmarancım ,yaz günü gerçekten zor geçmiştir su çiçeği
biz birkaç kış önce geçirdik tüm apartman olarak
çocuklar ne kadar küçükse okadar zor geçiyor
inş geçmiş bitmiştir şimdiye kadar

Geçmiş olsun Şahmaran çocuklar böyle büyüyor.sonra onlar sana koşturuyor oğlum eşim için hastanede koştururken hep o geçmiş günler aklıma geldi.Oğlum su çiçeğini biz tatilde iken çıkardı ve biz eve tabi.-ciko

Geçmişler olsun bebeğim.

çok geçmiş olsun Şahmaran'ım ne zor bir hastalıktır bilirim :( büyük kızım 5 buçuk yaşlarındaydı çıkardı su çiçeği, sonra küçük de çıkardı tabi 8 aylıkken, birbirine bulaştırdılar çok zor geçti büyük kızımda yüzünde iki minik leke kaldı ...o zamanlar aşısı var mıydı hatırlamıyorum ama aşıları tamdı her ikisininde,tekrar geçmiş olsun canım benim :ask:

Toplu bir şekilde dilekleriniz için teşekkür ediyorum canım arkadaşlarım.
Evet küçük oğlumun iyileşmesine yakın büyük oğlumda mikrobu aldı ama büyük oğlum küçüğüne göre hafif atlattı çok şükür.
Aşı karnesine baktığımda büyük oğlumun su çiçeği aşısını yaptırdığımı farkettim.Sanırım küçük oğlum için aynı hassasiyeti gösterememişim.
Neyseki kötü günler geride kaldı.Şimdi her ikiside iyiler,tüm teyselerine kucak dolusu öpücükler yolluyorlar.
Sizleri çok seviyorum,iyiki varsınız.Hep yanımda olacaksınız biliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar