Odtü Hakkında.

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.661
•ODTÜ, Türkiye'nin önde gelen iddialı üniversitelerinden biridir. Her yıl ülke çapında yapılan Üniversite Giriş Sınavları'nda ilk 1.000'de yer alan öğrencilerin üçte birinden çoğu ODTÜ'yü tercih etmektedir. ODTÜ öğrencilerinin yüzde 40'tan fazlası yüksek lisansa devam etmektedir.

•1956 yılında kurulan ve İngilizce eğitim veren Orta Doğu Teknik Üniversitesi bir devlet üniversitesi olup 46.000 dönüm alana yayılmıştır.

•ODTÜ'de yaklaşık 2.500 öğretim elemanı ile 23.000 öğrenciye eğitim verilmektedir.

•ODTÜ'nün öğretim kadrosunu, çoğunluğu yurtdışında öğrenim görmüş, uluslararası yayın sahibi öğretim elemanları oluşturmaktadır.

•ODTÜ, son on yıldır uluslararası yayın sıralamasında Türkiye'nin en önde gelen teknik üniversitesidir.

•ODTÜ, sağlık bilimleri dışında, üniversitelerde yürütülen tüm uygulamalı araştırmaların tek başına yüzde 30'unu, tüm uluslararası yayınların yüzde 22'sini, tüm uluslararası projelerin yüzde 50'sini yapmaktadır.

•ODTÜ'de öğrencilerin ders dışı zamanlarında sosyal, kültürel ve sportif etkinlik gösterilebilecekleri 87 topluluğu bulunmaktadır.

•ODTÜ Kütüphanesi, araştırmacı ve öğrencilerin gereksinimlerini karşılayabilecek genişlikte yurtiçi ve yurtdışı yayın koleksiyonuna sahiptir.

•ODTÜ, bilgisayar olanakları bakımından Türkiye'nin sayılı üniversitesidir.

•ODTÜ, ÖSYS sonuçlarına göre ilk sıralarda yer alan öğrencilere, üniversite tarafından verilen karşılıksız burslardan öncelikle yararlanma olanağı tanımaktadır.ODTÜ, öğrencilerine IAESTE ve AISEC kanalı ile yurt dışında staj olanağı sağlamaktadır.

•ODTÜ'lü öğrenciler öğrenci değişim programları çerçevesinde yurtdışında öğrenim görmektedirler.

•ODTÜ, başarılı öğrencilerine‚ çift anadal ve yandal programları aracılığı ile, iki diploma veya sertifika alma olanağını sunmaktadır.

•ODTÜ mezunları, yurtiçi ve yurtdışında tercihen aranan elemanlar arasındadır.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar