•●●Nk'sel Bakış·٠•●●•٠·˙

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
2JryJv.jpg

•●●Nk'sel Bakış·٠•●●•٠·˙

Kişisel sayfamda birbirinden alakasız konular ile alakalı paylaşımlar bulabileceksiniz

Benim dünyamda kısıtlamalara yer yok ve bu sebep ile dikkatimi çeken herşey yorumlarım ile birlikte burada olacak.

Tüm arkadaşlarım da olduğu gibi benim sayfamla alakalı da yapmak istediğiniz yorumları aşağıdaki linke tıklayarak yazabilirsiniz

εїз Kişisel Sayfa Hakkında Sohbet εїз

Kahvenizi almayı unutmayın :icelim:

78Q2LL.gif

Son düzenleme:
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
20184435_1917476381801123_4601566173534879744_n.jpg

Bahsi geçen adımları atmak o kadar da zor olmasa gerek
Yeter ki insanın mutlu olmaya gönlü olsun öyle değil mi? Benim en azından denemeye gönlüm var ya sizin?

Daha az düşünüp daha fazla hissetmeyi kesin yaparım
Kaşlarımı kesin çatarım ama sırıtmayı da ihmal etmem hani
Daha az konuş daha fazla dinle. Çeneme azcık hakim olayım bakalım
Yargılama kabul et. Hmmm... Sen deneme kısmına geç bakayım

Az izle daha iyisini yap olur

Az şikayet bol takdir yaparım

Az kork daha fazla sev ikisini de yaparım ya orta yol yok mu ki?

Son düzenleme:
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Beklentiler üzerine....

TVD 3.Sezon 19. bölümünde Elena ve Damon'ın bir sahnesi vardı ve ben onu gerçekten çok sevmiştim. Hatta bu diziyi düşündüğümde ilk aklıma gelen sahne o oluyor.Beklentiler iki tarafı da yaralar arkadaş...

Şöyleydi...

Elena&Damon

- Bana bundan hiç bahsetmemiştin. Rose için yaptığın şeyden.

+ Seni ilgilendirmiyordu.

- Neden kimsenin içindeki iyiliği görmesine izin vermiyorsun?

+ Çünkü insanlar iyilik görünce iyi bir şeyler bekliyorlar. Ve ben kimsenin beklentilerini karşılamaya çalışmak istemiyorum.

Beklentiler daima yaralar. William Shakespeare

Kendimi her zaman mutlu hissederim. Neden biliyor musunuz?

Çünkü kimseden bir şey ummam. Beklentiler daima yaralar. Hayat kısadır. Öyleyse hayatınızı sevin. Mutlu olun ve gülümsemeye devam edin. Sadece kendiniz için yaşayın ve;

— Konuşmadan önce dinleyin
— Yazmadan önce düşünün
— Harcamadan önce kazanın
— Dua etmeden önce bağışlayın
— İncitmeden önce hissedin
— Nefret etmeden önce sevin
— Vazgeçmeden önce çabalayın
— Ölmeden önce yaşayın.

Hayat budur. Onu hissedin, onu yaşayın ve ondan hoşnut olun.

Son düzenleme:
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Yalanlar üzerine...

tumblr_mqz30tQaHy1s3dlglo1_500.gif

İnsanlar aslında kendilerine yalan söylenmesinden hoşlanırlar.Sadece kendilerine yalan söylendiğini öğrenmekten hoşlanmazlar,hepsi bu.

Barney ya! Nasılda güzel özetlemişti aslanım benim

Bu söze katılıyorum. Çoğu zaman kişi karşı tarafın yalan söylendiğini kendisini kandırdığını bilir anlar hisseder ama bunu bir başkasından sesli olarak duymaktan hoşlanmaz. çünkü yüzleşmekten korkar. Bunun açığa çıkması yüzünden bir adım atması gerektiğini bir duruş sergilemesi gerektiğini bilir. Kalacak mı? Gidecek mi? İşte o adımı nasıl atacağını bilmediği için biri bunu suratına tokat gibi çarpana dek kandırılmasına aptal yerine konulmasına müsaade eder. Sonuç değişir mi? Değişmez sadece sonuca varış süresi uzar aldığı yaralar derinleşir...

Son düzenleme:
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
04285c94.jpg

Sonbahar'a Bakış

Görsel anlamda en sevdiğim dönem
smilie_girl_008.gif

Pinhani – Düşen Yaprağın İçinde

Düşen yaprağın içinde
Kaç renk varsa var benim içimde
Solmaz sandım soldu gecikince
Başlarsan düzelir mi eve dönünce

Bitmez bir yolun ucunda
Kaç yol varsa vardı avucumda
Koşardım sapmazdım hiçbirine
Durup hiç bakmazdım geçmişime

Kimse bilmez ki ben bilmezsem
Dünyaya kim olmaya geldim ben
Ama kimse bilmez ki ben bilmezsem

Geçen günleri düşünme
Kaç gün kaldı kim bilir ömürde
Geçer her gün hızla gözün önünde
Ölür her bir canlı günü gelince
Pişman olmamak için de

Kaç kez döndüm belki de küçüktüm
Bilseydim dönmezdim… Bilseydim dönmezdim

Bilseydim dönmezdim
Kimse bilmez ki ben bilmezsem
Ama kimse bilmez ki ben bilmezsem

tumblr_mt38ifBPz71s4e9y0o1_400.gif

Sonbahar Rüzgarları

düşen bir yaprak görürsen
beni hatırla demiştim
biliyorsun seni ben
sonbaharda sevmiştim

her sonbahar gelişinde
düşen sarı yapraklarla
kuru dallar arasında
sen gelirsin aklıma

rüzgarlı düşen yapraklar
daima senin hayalin
yine bir sonbaharda
geleceksin sen bana

her son bahar gelişinde
düşen sarı yapraklarla
kuru dallar arasında
sen gelirsin aklıma

Autumn-Gifs-Images7.png

Gözlerin mi daldı yoksa sıkıldın mı sorulardan?
Hiç geçmez mi gözlerinden bu sonbahar

33890-Jogging-In-Autumn.gif

Son düzenleme:
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
99e11133.png

Bugün de Romantik Takılalım

Toygar Işıklı - Sen Eşittir Ben

Gün karanlıksa etrafın bulanıksa
Kaderin sana düşmansa benden çok da farklı değilsin
Yağmura saygın sonsuzsa aşka hiç inanmıyorsan
Zorla günleri sayıyorsan aynı kişi bile olabiliriz

Eminim bi gün senle buluşup bişeyler içeceğiz
Hatta belki eskileri anacağız dertleşeceğiz

En sevdiğin şarkı yalansa hayatının filmi hayatsa
Bi de hayatın tümüyle yalansa karşılaşmamız an meselesi
Hayatının kitabı mutluluksa sardunyaları mırıldanıyorsan
Deniz görmeden yaşayamıyorsan sen eşittir ben demektir..
tumblr_nbs38jj3Pk1rd3ps0o1_500.gif

Gün yol almışsa efkârın omzundaysa
Gözyaşın sana düşmansa benden çok da farklı değilsin
Yağmura aşkın sonsuzsa kalbinde saklanıyorsan
Zorla günleri sayıyorsan aynı hüznü bile duyabiliriz

Eminim bi gün senle buluşup bişeyler içeceğiz
Hatta belki eskileri anacağız dertleşeceğiz

En sevdiğin şarkı yalansa hayatının filmi hayatsa
Bi de hayatın tümüyle yalansa karşılaşmamız an meselesi
Hayatının kitabı mutluluksa sardunyaları mırıldanıyorsan
Deniz görmeden yaşayamıyorsan sen eşittir ben demektir..

Dk5RA3.gif

Seven-insan%C4%B1n-bahaneleri-yoktur..jpg

tumblr_mtd7d3rB2z1s9oz0wo1_500.jpg

tumblr_n36wvtTn1j1saj23fo1_500.jpg

tumblr_m8sry61RHp1raxc43o1_500.jpg

tumblr_mje6ud02qk1s0riqno1_500.jpg

en-guzel-ask-ve-sevgi-sozleri.jpg

edebiyat+mevsimi+seven+hissettirir.jpg

ask-sozleri-2014.jpg

ask_ve_beyin_norobilim_com.jpg

tumblr_nciy92e2351sowe88o1_500.gif

Hikayemdeki sahne ve müzik
lzNygE.gif

Mehmet Erdem - Olur Ya

Gel birer çocuk olalım o günden başlayalım
Gözlerimiz buluşsun ilk kez bakışalım
Ne dün nede yarın kalsın biz yeniden doğalım
İlk söz dudağında olsun benim adım

Olur ya kalbinde yer bulurda
Yerleşirim yıllarca seversin sonunda
Olur ya evet dersin aşkıma
Şeytana uyarsında olmazmı olur ya

Gel birer çocuk olalım o günden başlayalım
Gözlerimiz buluşsun ilk kez bakışalım
Ne dün nede yarın kalsın biz yeniden doğalım
İlk söz dudağında olsun benim adım

Olur ya tüm saatler dururda
Sonsuza dek yanımda kalırsın olur ya
Ilur ya ateş bacayı sararda
Yanmaz dersin yanarda olmazmı olur ya

Son düzenleme:
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
02a4nL.png

✌(◕‿-)✌Kendime Yeni Bir Ben Lazım✌(◕‿-)✌

Bu sene iyi geçmedi söylemem lazım
Kader beni seçmedi ama görmemem lazım
Belki birden bire yeniden başlamam gerek
Eskiden taptığımı bugün taşlamam gerek

renkliduvar.blogspot.com-rihanna-gif+%283%29.gif

Yeni bir aşk yeni bir iş
Yine gülecek bir neden lazım
Yeni bir haber yeni bir kader:serenade:
Bunlar için bana şans lazım

tumblr_losodm48Ju1qim7jao1_500.gif

Yeni bir duruş yeni dokunuş
Tek tek keşfetmem lazım
Yeni bir hayat gerisi bayat
Kendime yeni bir ben lazım

Günler güzel geçmedi unutmam lazım
Asıp yüzümü kalmışım azcık kırtmam lazım
Hep içime atmışım anlatmam gerek
Hepsini bir kazana atıp toptan kaynatmam gerek
tumblr_mpo9ge5vPs1supfrno1_500.gif

1004661_10151484384046384_1301094548_n.jpg

Kurbağa haklı :) sordun mu prens olmak istiyor mu diye? Onun bedeni onun kararı tabi ;)

Z%C4%B1pla-Cesaretim-Yok-Karikat%C3%BCr.jpg

Biraz Cesaret :)

Son düzenleme:
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
tumblr_m86mf9bBmr1rrve8eo1_500.gif

Gece Görüşü

tumblr_mz70vqO1Jj1sxfcoeo1_500.gif

Gökyüzüne fener salıyorlar. Buna inanabiliyor musun? Japon fenerleri olanları geçmişte bırakmanın sembolüdür. Ama alın size şaşırtıcı bir haber. Biz Japon değiliz! Onlar ne biliyor musun? Çoluk çocuk. Sanki mum yakmak her şeyi yoluna koyacak ya. Ya da dua etmek ya da Elena biz diğer katil vampirler gibi olmayacakmış gibi davranmak. Aptal, kuruntulu, insanı çileden çıkaran veletler. Ne diyeceğini biliyorum. Bu kendilerini iyi hissetmelerini sağlıyor Damon. Öyleyse ne olmuş? Ne kadar iyi hissetirecek? Bir dakika için mi? Bir gün mü? Ne fark eder ki? Ҫünkü sonunda birini kaybettiğinde hiçbir mum, hiçbir dua değer verdiğin kişiden geriye sadece hayatında bıraktığı boşluk kalacağı gerçeğini değiştirmeyecek.

tumblr_mc4o0lB6Az1rt03plo2_r3_500.gif

Ve de bir kaya. Üzerinde de yanlış olduğundan emin olduğum bir doğum tarihi kazılı bir kaya. Yani teşekkürler dostum. Beni burada onlara bakmaya bıraktığın için teşekkürler. Ҫünkü şimdi çoktan gitmiş olmalıydım. Kızı kapamadım, unuttun mu? Burada kardeşimle kavga edip çoluk çocuğa bakmak zorundayım. Bana feci borçlusun.
TVD / Damon

tumblr_mvd3piDojH1rb2vc2o1_500.gif

q3wd1.jpg

unutulmaz-film-replikleri_583087.jpg

ilizyonist.jpg

replikler-dexter.jpg

tumblr_mwhb8n4Tob1riyuf0o1_400.jpg

tumblr_mls7z44AXv1qgl8oco1_500.gif

pcpLBqaekVFPaW7yRhA_Cjl72eJkfbmt4t8yenImKBVvK0kTmF0xjctABnaLJIm9

Son düzenleme:
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
tumblr_n8l0axNWiD1sy3b1jo1_500.gif

Güven Üzerine...

Bu saatte size kahve yada siyah çay veremem çünkü ikisi de yaramazdır ve uyku kaçırır. O yüzden güven üzerine konuşurken size bir fincan melisa çayı ikram edeceğim. Hem ruhsal anlamda sakinleşmenizi hem de uyumaya gittiğinizde rahatça dalabilmenizi sağlayacak :arayabitkiselbilgisıkıştıranmarankinksmilisi:

424328_335860406506764_2130193518_n%5B1%5D.jpg

Ne kadar doğru bir söz en azından benim için öyle
Hangi insan eşine dostuna ya da yeni tanıdığı birine karşı güvensizlik duymaya başladığında işleri tekrardan eski haline getirebilir ki?
Ağzı ile kuş tutulsa da birşey ifade eder mi artık? Etmez ki...

Dil hala güvendiğini söylese de o duygu kalben uçar gider.
Farkında olmadan her doğrusunda bir yanlış var mı diye düşünmeden edemez insan.

Güven ruh gibidir
terk ettiği bedene asla geri dönmez
William Shakespeare

guven-ile-ilgili-sozler-3.jpg

Son düzenleme:
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
c83bea50.png

Çocukluğumuza Dönüş

Bugün çocukluğumuza ineyim dedim bakalım neler dökülecek umarım travmatik detaylar yakalayıp salya sümük olmayız :kptmya: şaka bir yana çocukluğu en eğlenceli en hareketli geçen nesilin son üyelerindenim sanırım. Ben hemen sokaklarda koşabildim hem de bilgisayarlı çocukluğa geçiş yapabildim Keşke her çocuk bizimki gibi yaşayabilseydi çocukluğunu...

Hadi başlayalım ama pamuk şekerlerinizi almadan gitmeyin sakın
s.jpg

Pamuk şeker :findik: en sevdiğim şeydi gerçekten yerken yüzüne gözüne yapışır arkadaşın yok burnunda yok çenende deyip kıkır kıkır gülerdi tam krizlik :D sağlıklı mı orası muamma tabi ama çok şekerdi be!

images

Bir de iğde ve kuş lokumum vardı anneme zırt pırt aldırırdım o zaman küçük paketlerde satılıyordu bunlar Elma şekerini de annem evde yapardı

EEMqzD.jpg

Cırla yavrum! Bu çocukcağızın sokağa çıkmak gibi bir durumu bilmesine bile şaşırdım :ne: kursuna da gitsin tabi ama sokakta oynamak başka arkadaş :D

91644.jpg

Abilerimiz ya da erkek kardeşlerimiz sokak aralarında maç ederken bizde ip atlardık haliyle :D

Hep ayrı ayrı oynamadık tabi mendil kapmaca arkadaşlarımız ve kardeşlerimizle bir araya geldiğimiz oyunlardan biriydi...

%C3%87ocuklu%C4%9Fumuz.jpg

Yakar tooooooooop! Çok severdim mahallede gıcık olduğun çocukları oyun adı altında iyi şişlerdin bulunmaz fırsat bir topla iki kuş yani

Ooo böyle yapamazdık ama yokuş aşağı poşetle kaymacılık vardı ben onu yapmadım araba gelir diye korkardım :tırsıknksmilisi: :D
EEMY0n.jpg

Bu ip oyunu genelde pencereden bakan annemizin ki genelde annemiz arkadaşların anneleri ile eş zamanlı olarak çıkıp çocuğum hava karardı / ezan okunuyor yada baban geldi hala dışarıdamısın çabuk eve! dediği zamanlar mecburen eve girince oynadığımız bir oyundu. Ben severdim ve iyiydim de. Yakında bu oyunu haladan yeğene aktarmalı geçiş yapacağım

images

Harçlıkların nereye gittiğini söylemeye gerek yok sanırım
med_gallery_114040_635_6291.jpg

Seksek unutulurmu hiç :D
Bizim-cocuklugumuz.jpg

ya da ip atlama...
Tekli atlama çiftli atlama çapraz mapraz her türlüsü mevcuttu bende :hihi:

18.jpg

İtiraf edeyim macun benim çok sevdiğim birşey değildi şekerleri çok severdim ama ona bir türlü alışamadım. Sadece renkleri ve satan amcanın onu çubuğa sarışları dikkatimi çekerdi
gOqklR.jpg

sokakoyunlarc4b11.jpg

Dokuz taş oyunu da zevkli olan oyunlardandı :utan:

Ne güzel oyunlardı hatırlıyorsunuz değil mi :D

Saklambaç oyunu sırasında bakmayın resimdeki çocuğun gözlerini tamamen kapattığına illa ucundan kıyısından saklananları dikizlerdik. Bunu yapmayanı döverler ya kimse ben yapmazdım demesin herkesin mızıdığı zamanlar var masum ayağını bırakalım birbirimizi kandırmaya gerek yok
images

5-4-3-2-1 Önüm arkam sağım solum sobe saklanmaan ebeeeeeeee!

Sokakta bu cırlama duyulunca bazen teyzelerden ses gelirdi bağırmadan oynayın ayol aaa diye bağırmadan oynanır mı be teyzeee :kptmya:

Çocukken düşer ağlardık daha iki dakika geçmeden kahkaha atarak koşuşurduk dizlerimin sürekli kabuk tuttuğunu bilirim geçerdi bir daha düşerdim kanayınca yıkar yara bandını yapıştırır devam ederdik hiç de umrumuz olmazdı o yüzden ağlayınca anneler de pek oralı olmazdı :D sadece bir kere ben çok küçüktüm abim bir arkadaşının kafasına cıvımış domates atmıştı artık neye kızdıysa :ko çocuğun annesinin bir fırlayışı var. Çocuğumun kafası yarıldııııı! diye görmeniz lazımdı :D

Körebe çok gıcık oyundu be :kptmya: Ebeyi dürtüp dürtüp dururlardı ben pek sevmezdim
k%C3%B6rebe.jpg

Eee çocuk dışarıda acil durumlar dışında eve girdiği yok :D herkesin annesi aşağıya sepet sarkıtır ya meyve ya süt ya ekmek arası başka birşey hadi topalaşıp yiyin arkadaşlarınızla denirdi...
fft99_mf2415588.Jpeg

res7.jpg

Bu kız oyunu değildi valla bellerine birşey olmuyormu bunların der dururdum

Bir de şöyle bir oynardık İstooop :D biz 15 tatillerde kuzenlerle buluşunca oynardık ama topla değil balonla :kptmya: anneden teyzeden gizli içine su doldururduk sonra da havaya birinin ismiyle fırlatıp oynamaya devam ederdik ta kiiii birinin üstünde patlayana kadar bir kere fena yakalanmış fırça yemiştik hadi siz oynuyorsunuz da sizden küçükler neden burada biz size emanet etmedik mi diye :D

Off birde şöyle bir komedi vardı biz kuzenlerle 3 boyduk :kptmya: Biz kız kuzenler abilerimize giderdik şeker çikolata gazoz toparlardık sonra bir köşede yerken kuzenlerin küçük kardeşlerine basılırdık onlarda bizden otlanırdı alın verin ekonomiye can verin durumu yani :kptmya: bakkal amca köşeyi döndüydü sayemizde dükkanı 12den sonra açıyordu paşa :kptmya:

Bu alttakiler de benim bilyelerim hala&yeğen oynuyoruz bazen :) Bilye oyunu sırasında bilyeleri yenen (kazanana bilyeleri topluyordu ona yemek deniyor :D) fena sinir olurdu artık kazanana kadar bırakmazdı peşini :D Yenilen pehlivan gürüşe doymaz hesabı
aBR5RO.jpg

Kırmızı ayakkabılar ba-yı-lır-dııım :huhuu: bayramda babam da bana almıştı küçücüktü içine de beyaz fistolu çorap :D o kadar severdim ki o ayakkabıları evin içinde de giymek istiyordum annem sürekli ayakkabıların altını üstünü dezenfekte etmek zorunda kalıyordu :cokkomik:

2258981078_55883bd510.jpg

Kağıt bebekler favorilerimdendi hatta kuzenim Mersin de oturuyordu o zamanlarda Şebnem kitabı vardı oradan elbiseleri kesip birbirimize mektup içinde gönderiyorduk.

SANY0043.JPG

Peçete koleksiyonları da pek meşhurdu :D ama öyle sıradan peçete olmaz her desenden bir tane olacak ve farklı herkeste olmayanlardan olacak onları da mektup içinde birbirimize gönderirdik sonra 15 tatillerde bir araya gelince kimde ne var der birbirimizle takas yapardık ben sana bu ikisini vereyim sende bana bunları ver diye :D daha birkaç seneye kadar önce hepsi duruyordu ama taşınırken çoğu ziyan oldu tabi

ScreenShot2012-12-03at35913PM.png

Lego oyuncaklar girmişti hayatımıza babamda çok meraklıydı nerde enteresan oyuncaklar var bulur getirirdi. Abimle bir legomuz favoriydi bir de onun elektronik oyuncağı onda da kabloları doğru bağlarsan yalan makinesi oluyordu başka türlü yaparsan da radyo yapabiliyordun böyle enteresan birşeydi :smileymix: ama lego da bir dünya markasıydık :kptmya: bir ev yapardık annem hemen vitrine koyardı bozmayalım diye müteahhitlik o dönemden kalmış herhalde (müteahhit değilim yanlış olmasın sitede öyle derler ) :kptmya: tabi ben kapıyı beklerken abim alır gemi yapardı annem niye bozdunuz deyince işimiz bitince eski haline getiririz der gerçekten de o evi baştan yapardık pencerelerinde minnacık çiçekleri bile vardı çok detaylıydı

bb15.jpg

Barbie ve Cindy bebekleri hangi kız unutur? Bir sürü bebeğim vardı ama sadece kuzenler gelince evcilik vs oynardım. O dönem küçüktüm hepsini manken yapar elbise dikerdim :D ama annem iğne miğne vermezdi eee elbiseleri nasıl birleştiricem düşün taşın en sonunda ince çorabı aldığım gibi ince ince kestim. elbiselerin yanına da minik delikler açtım sonra oralara o ince ip gibi olan çorap parçalarını geçirip düğüm attım gören nasıl yaptın diyordu sağda ve solda birleştirme yerlerinde o ipler minik kurdeleler gibi duruyordu eee ne yapcan bir çare bulmak lazım çıplak mı kalsın garip :kptmya: ama en fenası gelenlerin çocuklarının bebeklerimi alıp annelerinin çantasına koyarak gitme teşebbüsleriydi benim surat sirke satıyor kibarımda bağıramıyom herkesin içinde :D anneleri kapıdan çıkmadan önce çaktırmadan çantalarından alıp koltuk altından bana uzatıp kaş göz yaparlardı :cokkomik:

O bebeklere en son ne mi oldu? Bir ara doktorluğa merak salmış olmalıyım ki estetik müdahale sonrası hastaları kaybettik. hadi onun kolunu bacağını öbürüne taktın da kafasını ne koparıyon işte öyle söküp çıkmalı kafa olmayınca kalırsın elinde bozuk oyuncakla yerli malı gibi

u5zk9.png

Bizimkiler bizde iyi izler bıraktı şanslı bir çocuktum çok şükür:utan:

face_sozleri-paylas-etrafca-cocuk.jpg

Çocuklara koşuşmak oynamak gülmek yakışıyor

Yaaa böyleydi işte ama inanın daha bile fazlası vardı düşününce kimbilir neler neler gelir insanın aklına lunaparklar çarpışan arabalar dönme dolaplar bisiklete binmeler onlar bunlar eskiden herşey gibi çocuk olmak da güzeldi :) o dönem hiçbir çocuğun eline öyle tablet mablet tutuşturup otur evde diyemezdiniz bir kere tatmıştı o güzelliği vazgeçermiydi hiç

Çocukluğumuza yolculuk bu kadardı şimdi üçten geriye sayacağım ve bu tatlı rüyadan uyanacağız
3-2-1-0

Son düzenleme:
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
coffee-cup-4.gif.opt506x313o0,0s506x313.gif

Kahve'sel Bakış

Ahhhhhhh en sevdiğim içeceklerden biri şu anda bile yanı başımda Türk kahvesi var :coffee:

Bu da sizin :)
Fincanda-Kahve.jpg

97861322_o.png

tumblr_lyrzzeghTO1r3p8vzo1_500.gif

Kahve, kökboyasıgiller (Rubiaceae) familyasının Coffea cinsinde yer alan bir ağaç ve bu ağacın meyve çekirdeklerinin kavrulup öğütülmesi ile elde edilen tozun su ya da süt ile karıştırılmasıyla yapılan içecektir.
97861322_o.png

giphy.gif

Kahve Hazırlama ve Sunum Çeşitleri

Türk Kahvesi – Telvesi ile servis yapılan tek kahve çeşidi

Mırra - Şanlıurfa'ya özgü, birkaç kez demlenerek hazırlanan acı kahve.

Espresso - Makine ile hazırlanan, koyu kavrulmuş, İtalya'ya özgü bir kahve türüdür.

Cappuccino – Espresso ve su buharı ile köpük haline getirilmiş süt eklenen kahve (köpük 2 santim kadar).

Caffe Lungo – Espresso’nun büyüğü denilebilir.Espressonun makinada daha uzun süreyle filtrelenmesidir.

Caffe Americano – Espresso’nun sıcak su eklenerek yumuşatılmış şekli

Caffe Latte – 40 ml Espresso'nun üzernine 80 derecelik sıcak sütün ilave edilmesi ve sütün üzerinde 2 cm kremamsı süt köpüğünün ilave edilmesi ile oluşur.%25 kahve %75 sütten oluşur.

Latte Macchiato – Sıcak süt ve süt köpüğünün üzerine espresso eklenerek yapılır. Temelde diğer tüm sütlü kahvelerden en buyuk farkı sütün kahveye değil, kahvenin sütün üzerine eklenerek yapılmasıdır.

Caffe Macchiato – Espresso’ya süt köpüğü eklenerek hazırlanan kahve.

Mocha – Latte’ye çikolata tozu veya şeker eklenmesiyle yapılan kahve.

Viennese – Espresso’ya çikolata ve krema katılarak hazırlanan Viyana usulü kahve.

Filtre Kahve - Orta kalınlıkla çekilmiş kahvenin bir genellikle bir kağıt filtre yardımıyla filtre edilerek demlenmiş kahve çeşididir.

French Press - Kalın çekilmiş kahvenin aynı ad verilen bir demleme kapında suyla karıştırılıp ucunda ****l bir süzgeç olan pistonla filtre edilerek hazırlanan kahve çeşididir.

Cafe au lait – Fransızların sütlü filtre kahvesi. Sütü kahvesinden daha fazladır. 1/3 kahve 2/3 sıcak süt.
97861322_o.png

tumblr_mn8v6eWW0p1s609s0o1_500.gif

Kahvenin Faydaları

Kahve konusunda ön bilgiyi verdikten sonra kahvenin faydalarına bakalım. Bilinenin aksine kahvenin zararlarından daha fazla vardır. Bunlar arasında en dikkat çekici olanı ise kahvenin kan dolaşımı üzerindeki etkisidir. Kahve kan dolaşımınızı hızlandırır. Peki bu ne işe yarar? Dolaşımı hızlanan kan beyninize daha rahat ulaşacak bu da zihninizi açacak, düşünme yetinizi arttıracaktır. Bu da açılmanıza yardımcı olacaktır.

coffee-gif5.gif

Kahvenin pek bilinmeyen bir diğer faydası da zehirlenmelere karşı etkili olmasıdır. Kahve uyuşturucu madde alıp da kendinden geçmiş kişileri uyandırmak ve kendine getirmekte son derece etkilidir. Sizi boğacak şekilde rahatsız eden öksürüğe karşı da kahve büyük bir silahtır. Bu işlevi de solunumu hızlandırarak yapar. Daha fazla akciğer aktivitesi oluşturarak solunumunuzu hızlandırır.
Kahvenin bir diğer faydaları ise böbrek damarlarını genişletmesidir.

art-book-coffee-cup-drawing-Favim.com-242567.jpg

Kahvenin Zararları Var Mıdır?

Şimdiye dek faydalarından bahsettiğimiz kahvenin zararları nelerdir? Kahve ne kadar güzel bir tüketim maddesi gibi görünse de özellikle yüksek tansiyonlu hastaların tüketmemesi gerekmektedir. Bunun nedeni ise az önce bahsettiğimiz üzere kan dolaşımını hızlandırmasıdır. Ayrıca günde 2 fincandan fazla kahve uykusuzluk, sinir bozukluğu ve çarpıntıya neden olacaktır.
coffee-gif1.gif

images

97861322_o.png

giphy-facebook_s.jpg

http://www.livetradingnews.com/wp-content/uploads/2014/10/coffee-617x416.jpg

[IMG]https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS-bYvwyy8HGWePb8dhel7ZaausRdN7EgKa8qP9KoX69jv19qr0

soguk-kahve-ahmet-batman.jpg

vintage-coffee-grinder.jpg

97861322_o.png

giphy.gif

Kahve Falı

1. Bir niyet tutulur.
2. Fincan tabağa ters çevrilmelidir.
3. Fincan soğuyunca kaldırılmalıdır.
4. İlk önce fincana, daha sonra da tabağa bakılır.

Fal için hatırlanması gerekenler
1. Kahve telvesi yeterli miktarda olmalıdır.
2. Kahve daima aynı yerden içilmelidir.
3. İçildikten sonra dipte kalan telve karıştırılmamalıdır.
4. Soğumadan fincan kaldırılmamalıdır

tumblr_mong7zdTFk1s3tkeho1_500.png

yao8z.jpg

tumblr_m002e4Y8S91r87ou4o1_500.jpg

%C3%A7ay-vs-kahve_321528.jpg

3637.gif

latte+coffee+art+1.jpg

anime-latte-art.jpeg

coffee-foam.jpg

Coffee-art-coffee-30800586-500-360.jpg

coffee-art-00.jpg

brew-coffee-substitute.jpg

97861322_o.png

giphy.gif

Squirrel-296x260.gif

Bir fincan kahve alabilir miyim acaba?

εїз Kişisel Sayfa Hakkında Sohbet Buraya εїз

Son düzenleme:
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Bugün Şarkı'sal Bakış oldu Bu Sıla beni mahvediyor :sarki:

Yoktur haberim, yaktım yıktım,
Naraların, nidanın bini bir para
Nereye koysam, sığmam içime,
Öteler yakın olsun dostlar bana hediye.

Son düzenleme:
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518

Nev - Zor

Biliyorum duymak istediklerin bunlar değildi
Bu yüzden zafer saymıştım zamansız gidişini
tumblr_na75fkax2j1sowe88o1_500.gif

Öyle ya sen ondokuzunda koca bir kadındın
Oysa ben seni tüm yalanlardan daha çok seviyordum

tumblr_mbd9p7f2nv1rgfiw2o1_500_zpsfe221052.gif

Zor!
Zor kadere emanet ettim seni
Sen benim kördüğümüm, tutamadığım gözyaşım
Zor!
tumblr_n1elb4Edr21sowe88o1_500.gif

Zor bir daha , daha da güvenmek
Bana düşen kabullenmek, zor da olsa dönüp gitmek
Birgün gelir de bir an, çokça zamanlardan sonra
Geri dönüp baktığında bilmem anlarmısın
O senin bir anının benim ömrüm olduğunu
Ne çok sevildiğini
Artık çok geç olduğunu
Zor!...

tumblr_mnkyddupj11qk73exo1_500.jpg

tumblr_mn0gs1FLQq1rmolj4o1_500.gif

tumblr_mgzgf2icYf1rmolj4o1_1280.jpg

Son düzenleme:
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
tumblr_mhs0spcgcE1s4639wo1_400_large.jpg

Hikaye'sel Bakış

Seni seyretmem gezmem lazımdı
Bu yolun sonunu bulmam lazımdı
Seni tanımam bilmem lazımdı
Bu hikayeye bir son lazımdı

tumblr_myvl8lS7Bg1t8dktqo1_500.gif

hikaye-tumblr.jpg

tumblr_n9dwl56fsF1sz1s7po1_500.gif

tumblr_mv9v60ysla1s59yrco1_500.jpg

hikaye_sozleri.jpg3015b3611b2bf4aef02a.jpg

kalbi-temiz-oLanin.jpg

Son düzenleme:
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Yağmur'sal Bakış

tumblr_ndecwfqi811tgiz7ho1_500.gif

Sokaklar sakin geceler karabasan
Ellerim titrer
Kim bu ben kim bu susan
Ne soran var ne bilen sebebim yok

Bana kıyan erkeğim sen gül
Vazgeçtim rüyalardan
Beni sevmezsen yağmurları sev
Bulutlar ağlasın sen gül güneş doğsun yeniden
tumblr_mslruhdyJX1sbjggfo1_500.gif

Gidiyorum gözüm yaşlı
Hatıran har yüreğime
Sen sev yağmurları
Yağmurlar yağsın üzerime
giphy.gif

Gidiyorum gözüm yaşlı
Ah yine yol yol üstüne
Sen sev yağmurları
Yağmurlar yağsın yüzüme...

%25255BUNSET%25255D.jpg%20width=

"Sıradaki yağmur bize gelsin, Yıkasın ne varsa... Ne kir kalsın, ne de kalplerde kin..."

tumblr_n8o48glWQr1shkhtwo1_1280.jpg

tumblr_muuvwy8iW11sootyco1_r1_500.png

Son düzenleme:
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
alone-blonde-gif-girl-sad-Favim.com-295120_large.gif

Bazen hayat kötüye gider, her şey içinden çıkılmaz bir hal alır.
Yapılacak bir şey yokmuş gibi görünür, sanki çıkmaz bir
sokaktasınızdır.İnancınızı yitirdiğiniz, bitti dediğiniz, dua
etmekten bile vazgeçtiğiniz anda, hayat size inanmanız,
umut etmeniz ve yeniden başlamanız için göz kırpar

Sevginin Büyüsü / Beth Hoffman

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Romantik Bakış
Nisan Yağmuru'na bu şarkı ve sahneyi düşünmüştüm ama bir türlü uygun an gelmiyor ki :hihi:

Sezen Aksu - Aşk

Bak yağıyor yağmur
Her damlada gözlerin
Bak esiyor rüzgar
Rüzgar dediğim de sensin
tumblr_nodlkc6T7a1tsy2p0o6_250.gif

Bak sımsıcak güneş
Sevginle ısındı içim
Sen vazgeçemediğim
Yanımda bile hasretimsin
tumblr_static_tumblr_static_equ83xw4l3k8k4cwg4sco4wkw_640.gif

Güneş doğarken çiçek açarken