Nk'den Abur Cuburların Ev Yapımı Halleri : Tart Kek

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518

20210709_101009.jpg

Bu kek hamurundan Hamburger Pastası da yapmıştım yani farklı ürünler uygulamaya açık bir tarif.

Abur Cuburların Ev Yapımı Halleri : Tart Kek

2 tane yumurta

1/2 su bardağı tozşeker

1/2 su bardağı sıvıyağ

1/2 su bardağı süt

1 su bardağı un + 1 çorba kaşığı dolusu un

1 paket kabartma tozu

1 paket vanilya

1 - 1,5 çorba kaşığı kakao

Yapılışı

Kek için yumurtaları ve şekeri beyazlaşana kadar mikserle çırpın. Yağ süt un kabartma tozu ve vanilyayı ekleyip bu defa kaşıkla yavaş yavaş karıştırın. Hamuru ikiye bölüp birine kakao ekleyin ve yağlanmış küçük tart kaplarına çok doldurmadan bu hamurları paylaştırın (Çıkarken kırılır mı korkusu yaşarsanız tart kaplarının altına yuvarlak kesilmiş yağlı kağıt koyabilirsiniz) Tart kekler önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişirilecek.

Tart kekler pişip soğuduktan sonra alt kısımlarını benmari usulü eritilmiş çikolataya batırıp yağlı kağıdın üzerine koyun ve bu şekilde çikolatalı kısımların donmalarını bekleyin. En son ortasında boşluklara vişne marmeladı ile portakal marmeladı koyun.

pageeyutrytuyılu.jpg

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.661
Şahane olmuş ellerine saglık cok lezzetli gözüküyor bacım :ask:

OP
nk83

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
Teşekkür ederim canımcım :seviyor:bu aralar bir şey yapmıyorum ya eski tariflerden bu da klasörde görünce ekleyeyim dedim

mügü

Moderatör
Moderatör
Tepki
8.454

Ekli dosyayı görüntüle 37351

Bu kek hamurundan Hamburger Pastası da yapmıştım yani farklı ürünler uygulamaya açık bir tarif.

Abur Cuburların Ev Yapımı Halleri : Tart Kek

2 tane yumurta

1/2 su bardağı tozşeker

1/2 su bardağı sıvıyağ

1/2 su bardağı süt

1 su bardağı un + 1 çorba kaşığı dolusu un

1 paket kabartma tozu

1 paket vanilya

1 - 1,5 çorba kaşığı kakao

Yapılışı

Kek için yumurtaları ve şekeri beyazlaşana kadar mikserle çırpın. Yağ süt un kabartma tozu ve vanilyayı ekleyip bu defa kaşıkla yavaş yavaş karıştırın. Hamuru ikiye bölüp birine kakao ekleyin ve yağlanmış küçük tart kaplarına çok doldurmadan bu hamurları paylaştırın (Çıkarken kırılır mı korkusu yaşarsanız tart kaplarının altına yuvarlak kesilmiş yağlı kağıt koyabilirsiniz) Tart kekler önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişirilecek.

Tart kekler pişip soğuduktan sonra alt kısımlarını benmari usulü eritilmiş çikolataya batırıp yağlı kağıdın üzerine koyun ve bu şekilde çikolatalı kısımların donmalarını bekleyin. En son ortasında boşluklara vişne marmeladı ile portakal marmeladı koyun.

Ekli dosyayı görüntüle 37352

Muhteşem olmuş ellerine sağlık :asikk:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar