Ne Ekersen Onu Biçersin!!!

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Evde yaşayan yaşlı dedenin elleri o kadar titriyordu ki yemek yerken sürekli üstüne başına döküyor, sofra örtüsünü kirletiyor, tabak çanak kırıyordu.

Son zamanlarda sofrada bu tür kazalar artınca bundan rahatsız olan anne ve baba bir çözüm düşündüler; Dedeye tahta çanak, kaşık-çatal alındı.

Artık dede yer sofrasında ayrı yiyor, hiç bir ...şey kırmıyor dökmüyordu. Böylece anne de daha az çamaşır yıkıyor, değerli tabaklar da kırılmamış oluyordu.

Yaşlı dede tahta çanakla çorbasını içerken son derece mahcup bir şekilde etrafına bakıyordu.

Evin küçük torunu dedesinin bu durumunu tam anlamamış da olsa uzaktan izliyordu.

Bir gün anne ve babası dışarıdayken Hasan eline geçirdiği bir tahta parçasını oymaya başladı.

Anne ve babası eve gelince ne yaptığını sorduklarında 'tahta çanak yapıyorum; siz yaşlanınca ben de size vereceğim' dedi.

Anne ve baba bir süre sessizce birbirlerine baktı ve yaptıklarından utandılar, Babalarına kendi rahatları uğruna ne büyük bir utanç verdiklerini anladılar.

Ne ekersen onu biçersin!!!!boşuna söylenmemiş...

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
canm çok kötü yaa yaşlılara hiç kıyamıyorum dedem var benm 86 yaşında Rabbim ona uzun ömür versin çoook severim kendisini az bizimle yaşar az evine gider ama hiç böyle şeyler yapmayız istediği gibi yesin içsin yaşlıları çok seviyorum :acep:

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
zaten yapılmamalı ya onlar biz büyürken üstümüze titriyo ben çok üzülüyorum anasına babasına kötü davrananlara çok kızıyorum sadece annenin 9 ay karnında taşımasını ödeyemez hiç bir evlat kaldı ki nice zahmetlerle büyütüyolar

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.643
aro.gif

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar