Mutluluk nerde?

Tepki
38
mutlulukdk5.jpg

munise

Daimi Üye
Tepki
365
''mutluluk''nasıl bişeydi uzun zamandır unuttuğum bi kavram içimdeki herşey sanki alev alev yanıyor bu arada mutluluk da yandı unuttum yani arkadaşlar......... mutlu olmak nasıl bi duyguydu unuttum..........

niha55

Daimi Üye
Tepki
1.156
Mutluluk her yerde yeterki görmek iste.İnsanın içinde yüreğinde düşüncelerinde.

Oruc

Daimi Üye
Tepki
2.379
mutluluk heryerimizde yeterki onu hissetmek isteyelim...

tatlıpozan

Daimi Üye
Tepki
3.215
Yğmur yağdıktan sonra topark kokusu var ya veya oğlum gelir yanağından öper ya hatta kzım gelir sınıfın birincisi olduğunu söyler elinde de öğretmeni tarafından verilmiş belge vardır.Benim için mutluluk budur.
Sabah olunca şükretmek ve güzel bir güne uyanmak..
mutluluk ayrıntılardadır görebilmek gerekir.

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Mutluluk;sanırım en ufak şeylerden mutlu olan biriyim.Ama benim için en büyük mutluluk canım oğlumu sağlıklı,gülen yüzlerle gördüğüm andır.

peri_kizi

Daimi Üye
Tepki
292
mutluluk gercekten beyinde dusuncelerde, suan mutlu olmam icin cok nedenim varken, ben takintili gibi taktim biseye .... paylasim arkadaslar sizinle, beni rahatlatin ve nasil davranmam gerektigini lutfen belirtin ... simdiden tsk ler...
biz Turkiye ye 1 ay tatile gidiyoruz ve esim oglunu 1 ay boyunca sali gunleri goremicek diye, oglunun tatil gunlerinde annesinin yerinede biz aldik; 10 gun okul tatili vardi ve tatile gidicez 1 ay diye , yariyariya alicagimiza tam olarak aldik, anneside zaten calistigini bahane etti, bakamam dedi. ailesi var halbuki, ben burda tek basimayim...simdi esim bi tatile gidiyoruz diye, hafta sonlarida oglunu almaya basladi, nede olsa gitcez goremicem diyor, tatil olayi belli olduktan beri cocugu hem hafta sonlari hemde sali gunleri olarak aliyoruz, herneyse bu gecici diyerek ben disimi esim icin sikiyorum ... simdi tam subat ayina girerken geri donucez ve subat okul tatili var 15 gun, ocak ayinda yokuz diye esim kafasindan 15 gun alirim oglumu diye dusunuyor ... koydum kucuk takvimi sehpanin uzerine gece geldiginde , annesi ile simiden konus ilk haftasi bizde olsun cocuk dicem, biyandan cekiniyorum cocugu cunku icinden kiziyordur belkide, cok hassas bir konu bu ama ben biktim artik, daha 1 senedir rahattim onada nazarmi degiyor ne bu konu ile ilgili ??? .... yani iyikide 1 ay tatile gidiyoruz, 1 ayin yerine oglunu almalari daha bitemedi, bitemiyor, olan iki cocukla evde benim kafama oluyor... kiziminda huyu degisiyor , oglu iyice degisti, ben genis bi kadinim diye katlanabiliyorum bircok seye...... sinirlerim bozuldu, takmim diyorum takmim diyorum ama koyuyor yaaa, kadin ohhhhhhhh calisiyor kafasina gore geziyor, ben evde cocuk bakiciligi yapiyorum !!! allah inda gucune gitcek diye ayrica korkuyorum ama ben hakliyim olmaz bukadar yaaa.....

yeşil

Daimi Üye
Tepki
903
cnm sen en güzelini yap bence eşine hiç kızma sen o kadınada bakma saten düşünceli insan olsaydı oğlunu senınle tatıle göndermezdi sen kafana takma allah rızası için bak o kadın bılsın bilmesın sen eşinide gerçekten seviyosun sen yaptıklarının karşilini ne eşinden ne o kadından bekleme cnm allah görüyor birak eşinde hem kızınla hemde oğluyla tatıl yapsın sende sinirlerini bozma rabbım iyinin her zaman yanındadır cnm unutma

tatlıpozan

Daimi Üye
Tepki
3.215
Canım bence eşinle içindeki çelişkileri konuş.Allahın gücüne gider diye korkuyorum diyorsun ama sıkıntıların da var.Allah senin üzülmeni istemez.Bence içine atma konuş eşinle ama sakin bir üslupla sonra baktın ki hiçbirşeyi değiştiremiyorsun kabullenirsin ve hiç kayfini bozmadan tatilin keyfini çıkar.Sen elinden geleni yap sonra Allaha bırak gerisini..Konuşunca hiç olmazssa rahatlarsın elinden geleni yapmış olursun benim tavsiyem budur.Yeşil bacım da haklı rabbim her zaman iyilerin yanında demiş ne güzel söylemiş..İyiler mutlaka kazanır diyorum bende bunu konuşmuştuk senle hatırlıyormusun sen kazanacaksın sabret.:cak:

peri_kizi

Daimi Üye
Tepki
292
konustum arkadaslar evet, dun gece dile getirdim ve esime acikladim; oglunu 1 ay goremiceksin diye haftasonlari ve tatil gunlerinde annesinden fazla bile aldik aliyoruz... ikimizde oglun icin elimizden gelenin fazlasini gosteriyoruz ama dedimki onun bir annesi var, kadinin aileside var dedim, onlarinda torunlari ve bakabilirler...teyzeside var sonucta dedim, yalniz olan burda benim ve sen cocugu bana birakip ise gidiyorsun geceleri geliyorsun dedim... zaten goremiyor dogru duzgun...birde ekledim, sence ben nasil bir cici anneyim, ne fedakarliklarda bulundum bugune kadar hatta gerek yokken a$irisina bile kactim, kadin cok guzel
tesekkur etti biliyorsun yasadiklarimi yasattiklarinizi bana dedim, kadin iyi niyetimi bariz bi sekilde kullandi ve ali$tigi icinde devamli kullanmak istiyor, fazlasina izin veremem, senin hosuna gidermi bu durum dedim.? .. haklisin dedi, sen iyice hesaplada kadinin diline dusmeyelim, 1 ay gittin cocugunu simdiden alip gormedin demesin dedi ...
senin adaletine guveniyorum, iyi niyetli oldugunuda zaten biliyorum dedi..bende bi ohhh cektim, ve hic u$enmeden excel sayfasinda takvim olusturdum, 1 sene boyunca cocugu alacagimiz gunleri, resmi tatillerinde almamiz gereken gunleri adaletli bir sekilde isaretledim, esimin mailinden yollucam birazdan, yanii simdi diyemez kadin ; ben calisiyorum resmi uzun tatillerinde sende kalsin oglum diyeee....kadinin bana guvenmesini istemiyorum, gezip tozuyor , arkamdan bile guluyordur...
annesi varken bu cocugun benmi surekli annelik yapicam??? dogru olan bu degil ...ozaman ayrilmicaklardi, esime blof yapip ara verelim demesini biliyor zamaninda, o aradada esim beni buldu iste :) kapak oldu onada, sonra bana sardi deli kadin :)
biz aptalmiyiz, onca seyleri cektikte geri geldik kacsefer ??? cocugumu dusundum yuvami bu durumlardan kurtarmak icin anne gibi davrandim, fedakarliklar yaptim !!! simdi meyvelerini yiyorum ve kadinda kiskanclik yapip huzurumu bozmaya calisiyor surekli ...yok oyle...
bu arada tsk ederim canlarim ilginiz icin ... iyiki varsiniz...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar