Müslüman olmak!!

Teyzos

Sitenin Hikaye Yazarı
Moderatör
Tepki
5.771
Ayni Fabrikada yillardir beraberce Calistigi Türk Arakadaslarinin,Misafir perverligine,Terbiyesine,Insana bakis acisina,Inanclarina Hayran olan Hans; Türklerle icli disli olmaya baslar,ve Bir gün Camiye kadar gelerek Islamiyeti ögermek ister. Türk Arkadaslarinin telkiniylede iyicene Islama isininir,Sonunda Camide cemaat önünde Müslüman olur. Baslar Abdest,Namaz,Dualari ögrenir.Ama her seferinde sorar daha ne yapacagim diye.Sirasiyla Islami ögrenir, Is Sünnete gelir,Ilkin kabul etmez ama durumu izah ederler,2 Hafta Hastalik göstererek Hansi Sünnet te ederler,Hans yine sorar daha ne yapacagim,Bitmedimi Müslümanlik.

Hansa önümüz Ramazan Oruc tutacagiz derler,Oruc anlatilir,Hans Orucunuda bil fil eda eder Ramazan sonrasi,Tekrar sorar ya simdi ne kaldi,Derlerki simdi Bedeni Ibadetler bitti,Bundan sonrada Maddi Ibadetler var,Zekat vereceksin,Fitre vereceksin, Hacca gideceksin.( Avrupalidan Canini iste sakin Parasini isteme) deyince Hans Kabul etmez,Yok Arkadaslar ben geri kendi Dinime dönüyorum,Islamdan cikiyorum deyince ; Bizimkiler Cikamazsin diye diretiyorlar.
Hans soruyor
-Yahu niye cikamam deyince,Bizimkiler
-Dini Islamdan cikarsan Kellen gider deyince.

Hans
-Yahu bu ne bicim Dindir Girerken Alttan kesiyorsunuz,Cikarken üstten kesiyorsunuz.!!!!!!!!!!!!

:nazo::nazo:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar