Muharrem ayı Duası

Oruc

Daimi Üye
Tepki
2.379
Muharrem'in 1'inde (Senenin Birinci Günü) OkunacakDuâ

Senenin birinci gününde üç defa okunacakdır:

erfwerfesu9.png

Bismillahirrahmânirrahîm va sallâllahu alâ seyyidinâ Muhammedin ve âlihi ve sahbihi ve sellim.
Allahumme ente’l – ebediyyu’l – kadim’ul evvelu ve alâ fadluke’l – azîmu
ve cûduke’l-amÎmu’l- muavvelu ve hezihi âmun cedîdun kad akbele neseluke’l – ısmete fÎhi mine’ş- şeytani ve evliyaih
ve cunÛdihi ve’l avne alâ hezihi ‘n –nefsi’l – emmâreti bi’s-sui ve’l – iştigâli
bimâ yukarribunî ileyke zulfâ Yâ Ze’l – Celâli ve’l ikrâmi
ve salla’llahu alâ seyyidinâ Muhammedin’in -nebiyyi

Muharrem Ayının Birinci ve Onuncu Günleri Okunacak Duâ

eyh54nj8.png

Bismillahirrahmanirrahim

Allahümme entel ebediyyul kadimu el hayyül kerim.
elhannanülmennan ve hazihi senetün cedidetün es-elüke fihel ismete mineşşeytanirracim.
Velavne ala hazihin nefsil emmareti bissüi vel iştiğale biha yukarribuni ileyke yazelcelali vel ikram Bi Rahmetike ya erhamerrahimin..

Her kim Muharrem ayının birinci ve onuncu Aşû-ra günleri sabahleyin üç kere bu duâyı okursa
ALLAH Zü'l-celâl Hazretleri'nin o kimseyi tâ gelecek senenin Muharrem ayına kadar cemî' belâlardan
emîn ve muhafaza buyuracağı rivâyet olunmaktadır.

OP
Oruc

Oruc

Daimi Üye
Tepki
2.379
Muharrem Ayının Birinci ve Onuncu Günleri Okunacak Duâ

eyh54nj8.png

DUANIN MEALEN TERCÜMESİ

Kendinden evvel hiç bir varlık olmayan. Varlığı, hayatı, kullarına keremi, Ziyade-merhameti, nimetler, bağışlaması sonsuz devamlı olan, yalnız sensin ALLAH'IM! İşte bu yeni yıldır ki : Bu yıl boyunca huzurundan kovulmuş şeytandan korumanı ve daima kötülüğü emreden nefsime galip olmamam için yardımını ve beni Sana yaklaştıran işlerle meşgul olmamı Senden dilerim. EY CELÂL VE İKRAM SAHİBİ ALLAH'IM.

Peygamber Efendimiz S.A.V buyurdular ki :

Her kim Muharrem ayının birinci ve onuncu Aşû-ra günleri sabahleyin üç kere bu duâyı okursa ALLAH Zü'l-celâl Hazretleri'nin o kimseyi tâ gelecek senenin Muharrem ayına kadar cemî' belâlardan emîn ve muhafaza buyuracağı rivâyet olunmaktadır.

Hadisi Sahihin Mealen Tercümesi

Şeyh Sihabüttin'i Sührüverdi'den menkuldur ki :
Her kim bu duayı 3 kere okursa , ölümünden de emin kılınır.Zira o sene ölümü mukadder olan kimse bu duayı bu veçhile okumak nasip olmaz.(Hamifl)

..tebessum..

Daimi Üye
Tepki
2.391
oruçcum çok teşekkür ederim canım ya
güzel günlerde olduğumuzu biliyorum ama dua kitaplarının hepsi diğer evde kalmış buraya bir şey getirmemişiz taşınma telaşı,
en azından senin eklediklerinle birşeyler okurum saol canım..

ünzile

Aktif Üye
Tepki
161
canım emeğine sağlık Allah razı olsun güzel paylaşımların için.1 günü kaçırdım 10.gün okusam sadece olurmu

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar