Modifiyeni Kendin Yap.

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Plexiglas Stop Yapımı Ve Led Montajı,orjınal stoplara led modifiyesi,ledli stoplar

Stopların eski hali

ve başlıyoruz, ön camı çıkardıktan sonra iç yüzyi temizleyip biraz ısıtıyorum ve siyaha boyuyorum,ısıtınca boya akma yapmıyor ve daha güzel tutuyor

76946892.jpg

boyadıktan sonra plexiden küçük parça kesip sıcak hava ile şekillendirip ledleri takacağımız yüzeyi yapıyoruz

65233310.jpg

parçanın boyanmış hali

59610265.jpg

Plexiyi şekillendirmek için fırına attım 80 derecede 5 dakika kadar bekledikten sonra direk stopun yüzeyinden formunu veriyoruz

83832687.jpg

92212000.jpg

OP
bitter_im

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Vites topuzunu boyama,el yapımı sekıllı vites topuzu,şekilli vites kolu,vites kolu.

Önce silikonlu bezle temizleniyor daha sonra bantlayıp boyayı sürüyoruz ve delik olmayan yerleri tinerle silip sonrada cilalı bezle geçip parlatıyoruz.

p2120031as7.jpg

p2120034db8.jpg

p2120035xe9.jpg

p2120036pp3.jpg

p2120039jg4.jpg

p2120040ua5.jpg

p2120042oa5.jpg

p2120043pb1.jpg

OP
bitter_im

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Performans hava filitresi uygulaması (el yapımı)

Malzemeler;

1 m atık su borusu 70lik
1 adet tam dirsek.
2 adet sprey boya.
Boruları kesmek için testere
hızlı yapıştırıcı
vee koromajlı ısı yalıtımlı performans hava filitresi.

Yapımı ;

En başta alttaki resimdede görünen çıkıntı kısmını kesiyoruz estetiklik açısından.

54a42ba3.gif

öncelikle yapıştırılacak ucları zımpara ile konikleştiriyoruzkii yapıştırıcı daha iyi tutsun ve yapıştırıcı dışa kabarık kalmasın.
daha sonra dirseğin alt kısmına borumuzu tam sıfırlayacak şekilde ağız ağıza getiriyoruz ve hızlı yapıştırıcı ile faza sağa sola bulaştırmadan yapıştırıyoruz.

f23ae0cc.jpg

80e4fc6c.jpg

yapıştırıcı iyice kuruduktan sonra zımpara ile yapıştırıcının hoş görüntü vermyeyen kısımlarını eritiyoruz ve tüm yapıştırıcı iki borunun seviyesine gelene kadar iyice zımparalıyoruz.

not: yukardaki resimdede görülen dirseğin üstündeki reklam kısmınıda zımpara ile erittim görsellik açısından.

37a57868.jpg

görsel güzelliği bozacsak kısımlar tamamen eritildikten sonra ince zımpara ile kalın zımparanın oluşturduğu derin çizgileri alıyoruz ve boyanın daha iyi tutması açısından boru ve dirseği sulu şekilde zımparlıyoruz.

ve artık daha ince işcilik olan boya işlemine geciyoruz ben 2 sprey boya kullandım.

e175b108.jpg

882c259e.jpg

artık montajını yapabiliriz :)

sonuç olarak güzel ses güzel görünüm,herşeyden önemlisii kendi ellerinle yapmanın mutluluğu :)

228373e0.jpg

5b47b182.jpg

376da6e0.jpg

OP
bitter_im

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
el yapımı acık hava filtresi

rsm.asp

HEXAGON MANTAR FİLTRELER YENİ NESİL PERFORMANS FİLTRELERDİR.Diğer filtrelere oranla daha çok ve temiz emiş gücü performans sağlamaktadır.
Otomobilinizin standart hava filtresi üretici firmaların yedek parça satışları ve ekonomisi göz önünde tutularak üretilir. Genellikle karton ve kağıt malzemeden üretilen bu filtrelerin hava geçirgenliği poliüretan spor filtrelere oranla çok düşüktür. Gözeneklerin geniş olması tozların daha fazla motora girmesine sebep olur. Bu durumda yapılacak en kolay hareket yüksek performanslı hava filtresi kullanmaktır.
Özel sünger malzeme ile maksimum hava emişi
Yanmaz ve deforme olmaz
Kolay temizlenir
Sağlam ve galveniz kaplı paslanmaz çelik kafes üzerine parlak epoksi malzeme ile kaplanmış filtre görevini başarıyla yerine getirir. Aracınızın standart filtresine oranla daha fazla hava girişi sağlayarak daha performanslı çalışmasını sağlar ve motorunuz daha verimli çalıştığından yakıt tüketiminin azalmasına yardımcı olur.
Otomobilinizin standart filtresine oranla çok daha fazla soğuk hava girişi sağlar
Periyodik temizlik ile 60.000 km kullanım imkanı sunar
Ürünün boru giriş çağı 60 mm dir.
Standart filtre ile kıyasladığınız zaman uzun vadede çok daha hesaplıdır.

Alıntıdır.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar