Mini Yelek

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
Bild+006.jpg

Bild+003.jpg

4-5 numarali sisle 16 ilmek baslayin.1 sira ters örün ve tek yönden her sirada 1 er ilmek aritirin.Toplam 26 ilmek oluncaya kadar.26 ilmikten sonra 4 sira artirma yapmadan düz isleyin.Artirma yaptigimiz yerden 1 er ilmik eksiltmeye basliyoruz ve kol icinde 5 ilmek kesiyoruz..Her sirada hem kol altindan hem de önden 1 er ilmek eksiltiyoruz..(eksiltmeleri ve artirmalari 2 ilmek isleyip öyle artirma yaptim).2 ilmek kalinca kesiyor ve diger yana ayni islemi uyguluyoruz..
Arka icin 45 ilmek basladim ve kol altina kadar ördüm 5 er ilmek her iki yandan kestim ve bundaki ilk 5 sirada her defasinda 1 eksittme ondan sonraki siralarda 3-4 sirada bir her 2 yandan eksiltme yaptim ve son 20 ilmek kalana kadar sonra bunlari 3 kerede 2 ilmek kalana kadar ayri ayri kesiyoruz...Önce yanlari dikiyoruz ve ön koltuk altindan arka koltuk altina ilmek cikariyoruz.Benim ipima göre önde 16 askilar icin 25 arka kol icinde 20 ilmik cikardim 6 sira örüyoruz ve kesiyoruz diger tarafida ayni sekilde yapiyoruz..Ön arka yaka ve yan lastikler tüm örülecek..Arka yakanin ortasindan basladim ilmek almaya ve 6 tane yaka icin sonra yan taraflara 25 ilmek cikarmistik onun üzerinden yine 25 ilmek aldim ve ön arkadan ayni sekilde ilmik alarak bunlarida 6 sira isledim ve kestim bukadar.Ölcü 34-36 bedeb icindir ipinize ve gögüs ölcünüze göre sayilar degisecektir verdigim ilmik sayilari sadece fikir olsun diye verilmistir..
Bild+004.jpg

Bild+005.jpg

Bild+007.jpg

alıntı

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar