Memleketim Malatya Köftesi

zuzu44

Daimi Üye
Tepki
8.684
attachment.php

Malzemeler:

250 gr. kıyma
1,5 su b.ince bulgur
1 soğan
Karabiber
Kimyon
Tuz

Haşlamak İçin:

Tuz
Su

Kızartmak İçin:

Yumurta
Sıvıyağ

Hazırlanışı:

Karıştırma kabına 250 gr.kıymayı alın. Üzerine 1.5 su bardağı ince bulgur ilave edin. Üzerine 1 adet soğanı rendeleyin. Üzerine karabiber ,kimyon ve tuz ilave edin köfte harcını yoğurun. Daha sonra köfteden yassı şekli verin. Tencereye suyu alın ve suyun içine 1 tatlı kaışığı tuz ilave edin ve suyu kaynatın. Kaynayan suyun içine köfeteleri ilave edin ve köfteleri pişirin. Haşlanan köfteleri tencereden çıkartın. Malatya köftelerini yumurtaya bulayın. Tavaya sıvıyağı alın ve yumurtaya bulanmış olan malatya köftelerini kızartın. Malatya köftesini servis tabağına alın ve domates,sivri biber ile servis edin

ALINTIDIR...

Ekli dosyalar

• malatya-kofte.jpg
    malatya-kofte.jpg
    27,8 KB · Görüntüleme: 58

sunay

Daimi Üye
Tepki
2.121
ellerine sağlık hemşom ben suya atmadan direk kızartıyorum zaten yoğururken yumuşuyor bulgur hemşom ellerine sağlık bide sulu köftesinide yapıp resimlesene hamaratım ben beceremiyorum resim eklemeyi bir öğrenebilsem hiç kafam almıyo

OP
zuzu44

zuzu44

Daimi Üye
Tepki
8.684
ellerine sağlık hemşom ben suya atmadan direk kızartıyorum zaten yoğururken yumuşuyor bulgur hemşom ellerine sağlık bide sulu köftesinide yapıp resimlesene hamaratım ben beceremiyorum resim eklemeyi bir öğrenebilsem hiç kafam almıyo

hemşom haşlamadanda kızartılabiliyo evet bizde yaparız bazen dur en kısa zamanda malatya yemekleri döktürücem :kptmya::kptmya::kptmya:

sunay

Daimi Üye
Tepki
2.121
döktür hemşom kuru biber patlıcan dolma ahhhhh hemşom ahhh ben bir becersem resim eklemeyi ne yapsam eklerdim buraya benim yerime sen ekle gülüm

OP
zuzu44

zuzu44

Daimi Üye
Tepki
8.684
hemşom pazar günü kahvaltıda kuru domates biber vardı onu azıcık salçayla kavuruyosun süper oluyo kokusu hele mis gibi sen bilirsin....kız kolay resim eklemek aslında bölümler var oku istersen bir hemşom

sunay

Daimi Üye
Tepki
2.121
bilmemmi hemşom alıyorum burdan malatya pazarlarından yok be gülüm çok beceriksizim bir türlü beceremiyorum

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
sende yapiyonmu bundan zuzucuk ayyy canim cekti yaaa:sinifsinif:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar