Mazi Kalbimde Yaradır (Trt 1)

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.515
attachment.php

'Yabancı Damat' ekrana dönüyor

'Yabancı Damat' dizisiyle ünlenen Özgür Çevik, 'Mazi Kalbimde Yaradır' ile 17 Şubat'ta ekranda olacak. Rol arkadaşları ise Selçuk Yöntem ve Sedef Avcı...

TRT'nin 17 Şubat'ta başlayacak yeni dizisi 'Mazi Kalbimde Yaradır', ünlü oyuncuları buluşturacak.

İKİ AŞK ARASINDA...

Selçuk Yöntem, Sedef Avcı, Özgür Çevik, Berk Hakman ve Boncuk Yılmaz'ın başrol oynadığı dizi, 17 Şubat'ta yayına başlayacak. 'Ezel' dizisinde ablasının sevgilisine aşık olan bir karakteri canlandıran Sedef Avcı'nın kaderi, 'Mazi Kalbimde Yaradır'da da değişmeyecek! Sedef, 'Ferit' (Özgür Çevik) ile onun arkadaşı 'Selim'in (Berk Hakman) arasında kalan 'Müjgan'ı oynayacak. Tims Production imzalı dizi; aşk, tutku, sadakat ve kardeşlik duygularını pekiştiren konusuyla, izleyicileri 1974 yılına götürecek. Senaryosunu Sevgi Yılmaz'ın yazdığı diziyi M. Çağatay Tosun yönetiyor.

Sabah

Ekli dosyalar

• yabanci.jpg
    yabanci.jpg
    24,6 KB · Görüntüleme: 48
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.515
12655440.jpg

Eskiden aşklar daha ihtiraslıydı

Yıl 1974. Boğaziçi, martılar, sahil boyu döşeli arnavutkaldırımları... Göz göze gelmenin bile büyük bir yangın olduğu yıllarda başlıyor bahriyeli Ferit ve Müjgan’ın aşkı. Sizi o yıllara götürecek dizinin ismi ‘Mazi Kalbimde Yaradır’. 17 Şubat’ta TRT 1’de başlayacak. Dizinin Beylerbeyi’ndeki setindeyiz. Eski konakta karşımıza dönemin kıyafetleriyle Müjgan rolündeki Sedef Avcı ve Ferit rolündeki Özgür Çevik çıkıyor...

SEDEF AVCI: O dönemin Ses dergilerini okudum

? Aslında balerin olmak istiyormuşsunuz. Doğru mu?

- Evet, dört yaşında başlamıştım baleye. Sekiz sene yaptım ama kemik yapım yüzümden bırakmak zorunda kaldım. Boyum da çok uzundu. Bale gösterilerini her izlediğimde hâlâ duygulanıyorum. Ama anatomik sorunlar işte...

? 1997’de Elit Model yarışmasıyla tanındınız. Öncesinde oyunculuk hayaliniz var mıydı?

- Çocukken mimar olmak isterdim. Ama yarışmadan sonra ajansa girmemle birlikte reklamlar başladı. Oyunculuk bana çok zevk verince ben de bu konuda kendimi eğitmeye karar verdim.

? Çok çabuk iletişim kuran biri değilmişsiniz. Oysa oyunculuk tam tersini gerektirmez mi?

- Bu dediğin doğru ama özel hayatımda. Gerçekten de sakin bir kadınım. Ama nihayetinde ben de insanım ve çok dolduğumda da tehlikeli biri olabiliyorum!

? Canlandırdığınız Müjgan nasıl bir karakter?

- Müjgan küçük yaşta annesini ve babasını kaybediyor. Babasının çok yakın dostu Rauf Bey’in yanında büyüyor. Ailenin oğlu da Müjgan’a aşık. Ama bir yandan da sahilde tanıştığı denizci var. Özgür’ün canlandırdığı karakter... Müjgan iki aşkın arasında kalıyor.

? 70’lerde yaşayan bir kadını canlandırmaya nasıl hazırlandınız?

- O dönemi zaten çok seviyorum. 70’lerde çekilen Türk filmlerinin çoğunu izledim. Kadın oyuncuların saçlarını, makyajlarını inceledim. Dizide burjuva bir aile var. Bu yüzden o yılların ‘Ses’ dergilerini okudum. Kıbrıs Barış Harekatı gibi dönemin siyasi olaylarını yeniden araştırdım.

? Müjgan’ın size benzeyen yanları var mı?

- O da benim gibi okumayı çok seviyor. Ama karakterlerimiz çok benzemiyor. Müjgan bana göre daha içine kapanık.

? O dönemin kadınlarıyla günümüz kadınları arasında sizce nasıl farklar var?

- Çok... O yıllarda aşk daha gizli yaşanıyor. Birinin elini tutmak bile çok daha heyecan verici. Sevgiyi ve aşkı daha gizli yaşıyorlar. Bunun sonucunda ihtiras da daha fazla.

? Dönem dizisi çekmenin zorlukları var mı?

- Yalı çekimlerinde mekanı 1974’e göre dekore edip o dönemi yansıtabiliyorsunuz. Ama dış mekanlar zor. Çünkü arkanızdan son model bir araba geçiyor seti durduruyorsunuz. Deniz kenarı sahnelerinde birden bir tekne görünüveriyor. Oysa arkanızdaki balıkçının oltası bile o dönemin oltalarından olmalı. Her şey al baştan tabii...

ÖZGÜR ÇEVİK: Bu kez beyefendi rolünde değilim

? Aslında müzisyensiniz ama kendinizi setlerde buldunuz. Öyle de kaldı...

- Kader diyelim... Ama oyunculuğu sevdim. ‘Odun olsan öğrenirsin’ derler ya ben de o kadar iyi isimlerle çalıştım ki işi öğrenmeye başladım. Şimdi de bütün konsantrasyonum oyunculuk üzerine.

? ‘Yabancı Damat’ sonrası ‘Düşünce’ adlı bir rock albümü çıkardınız ama pek de istediğinizi bulamadınız. Pop söyleseniz daha mı farklı olurdu?

- Evet, müzikte kendi istediğimi yapmak istedim ama insanlar benden daha popüler bir iş bekliyordu. Bundan sonra müziğimde ve şarkı sözlerimde daha sadeleşmeyi düşünüyorum. Yaza doğru müzikle ilgili yeni şeyler olacak.

? Doğru, dizilerde hep efendi, akıllı uslu, ‘iyi çocuk’ karakterleri canlandırıyorsunuz ama
müziğiniz asi...

- İnsanların hayatına belli bir kalıpta girmenin bazı bedelleri var. Çünkü izleyici televizyonda gördüğü adamı kafasına yerleştiriyor ve öyle görmek istiyor. Ama kimse standart değil. Burada da ironi başlıyor ve sizi yaratıcı yapıyor. Aslında üreticilik de böyle geliyor. Gerçi bu sefer kıyafetlerim size beyefendi gibi gelebilir ama Ferit pek öyle bir karakter değil. Bahriyeli, biraz fırlama. Kızlarla arası iyi, her kızı da elde eden özgür ruhlu bir adam.

? Sizde Ferit karakteri gibi çapkın mısınız?

- Değilim, daha melankolik bir adamım. 30 yaşına girmenin de etkisi büyük tabii.

? Nasıl bir etkisi var 30’ların üzerinizde?

- Hayatında birtakım yolları seçmek durumunda kalıyorsun. Eskisi kadar rahat hareket etmeden, bazı şeyleri yoluna oturtmak istiyorsun. Uçarı taraf biraz daha geriye çekiliyor. Bu aşkı da çok fena ve sert etkiliyor.

? Ne gibi?

- Geçmişteki aşklar film şeridi gibi gözünün önünden geçiyor. Bir daha aynı hataları yapmamak için iç dünyanızda bir kargaşa yaşıyorsunuz.

70’lerde aşk yaşamak ister miydiniz??

- Evet ama siyasi bunalımları görmek istemezdim. Yoksa o dönemin insanları başka. Ahlak anlayışları farklı. Birini öpmüş olmak ve bakmak bile çok büyük şeyler. Yemeyi yemeden önce koklar ve dilinle tat alırsın ya öyle bir şeymiş. Her şey yavaş ve kesinlikle daha zevkli.

Hürriyet

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.515
mazikalbimde154.jpg

trans.gif

Mazi Kalbimde Yaradır

trans.gif

Türü: Yerli Dizi
Tarih-Saat: 17.02.2011 19:55

1.Bölüm özeti

trans.gif

Hazin bir aşk hikâyesi… 1974 yılının kışında, bahriyeli Ferit İstanbul’a ayak basar… Müjgan, Ferit, Selim ve Nalan’ın hayatları kesişir… O yıllar ilk görüşte aşk, mümkündür hâlâ. Göz göze gelmek bile bir büyük yangın sebebidir… Ve 1974 İstanbul’u, Boğaziçi, martılar, sahil boyu döşeli Arnavut kaldırımlar, Müjgan ve Ferit’e aşk neymiş öğretecekler… Ve sonra aşkla birlikte gelen diğer tüm duyguları öğretecekler; hasreti, vefayı, sadakati, ihtirası, ihaneti, tutkuyu ama illaki susmayı. Kalbe söz geçirebilmeyi… Selim ve Nalan…İki kardeş… Yıllarca büyütmüşler içlerinde aşkın en karasını… Selim, Müjgan’a sevdalı… Nalan, bahriyeliye yaralı… Birbirine bağlı bu dört genç, dile getirilmesi bile büyük günah sayılan bir aşk yüzünden, ömürlerinin baharını kışa çevirirler… Mazi Kalbimde Yaradır, Her Perşembe TRT 1’de…

Oyuncular :Selçuk Yöntem, Sedef Avcı, Özgür Çevik, Melike Emiroğlu, Kaan Yılmaz, Çağrı Şensoy
Yönetmen :Çağatay Tosun

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.515
İzledim güzeldi Türk filmlerinin havası vardı Selçuk Yöntem süper seçim olmuş bu arada :eek:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.515
2. Bölüm

Tarih-Saat: 24.02.2011 19:55

trans.gif

Hazin bir aşk hikâyesi… 1974 yılının kışında, bahriyeli Ferit İstanbul’a ayak basar… Müjgan, Ferit, Selim ve Nalan’ın hayatları kesişir… O yıllar ilk görüşte aşk, mümkündür hâlâ. Göz göze gelmek bile bir büyük yangın sebebidir… Ve 1974 İstanbul’u, Boğaziçi, martılar, sahil boyu döşeli Arnavut kaldırımlar, Müjgan ve Ferit’e aşk neymiş öğretecekler… Ve sonra aşkla birlikte gelen diğer tüm duyguları öğretecekler; hasreti, vefayı, sadakati, ihtirası, ihaneti, tutkuyu ama illaki susmayı. Kalbe söz geçirebilmeyi… Selim ve Nalan…İki kardeş… Yıllarca büyütmüşler içlerinde aşkın en karasını… Selim, Müjgan’a sevdalı… Nalan, bahriyeliye yaralı… Birbirine bağlı bu dört genç, dile getirilmesi bile büyük günah sayılan bir aşk yüzünden, ömürlerinin baharını kışa çevirirler… Mazi Kalbimde Yaradır, Her Perşembe TRT 1’de… Oyuncular :Selçuk Yöntem, Sedef Avcı, Özgür Çevik, Melike Emiroğlu, Kaan Yılmaz, Çağrı Şensoy Yönetmen :Çağatay Tosun

[DM]video/xh2z6o_mazy-kalbymde-yaradyr-2-bolum-1-fragman-yzle_shortfilms[/DM]

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
gecen gün kanallari zaplarken gördüm güzele benziyor tesekkürler:lilav:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.515
mazikalbimde154.jpg

Tarih: 2011-03-24 TV : TRT1 Saat: 20:00Tür:Yerli Dizi

Mazi Kalbimde Yaradır

Hazin bir aşk hikâyesi… 1974 yılının kışında, bahriyeli Ferit İstanbul’a ayak basar… Müjgan, Ferit, Selim ve Nalan’ın hayatları kesişir… O yıllar ilk görüşte aşk, mümkündür hâlâ. Göz göze gelmek bile bir büyük yangın sebebidir… Ve 1974 İstanbul’u, Boğaziçi, martılar, sahil boyu döşeli Arnavut kaldırımlar, Müjgan ve Ferit’e aşk neymiş öğretecekler… Ve sonra aşkla birlikte gelen diğer tüm duyguları öğretecekler; hasreti, vefayı, sadakati, ihtirası, ihaneti, tutkuyu ama illaki susmayı. Kalbe söz geçirebilmeyi… Selim ve Nalan…İki kardeş… Yıllarca büyütmüşler içlerinde aşkın en karasını… Selim, Müjgan’a sevdalı… Nalan, bahriyeliye yaralı… Birbirine bağlı bu dört genç, dile getirilmesi bile büyük günah sayılan bir aşk yüzünden, ömürlerinin baharını kışa çevirirler… Mazi Kalbimde Yaradır, Her Perşembe TRT 1’de…

Oyuncular :Selçuk Yöntem, Sedef Avcı, Özgür Çevik, Melike Emiroğlu, Kaan Yılmaz, Çağrı Şensoy Yönetmen :Çağatay Tosun

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.515
mazikalbimde154.jpg

trans.gif

Mazi Kalbimde Yaradır

trans.gif

Tarih-Saat: 07.04.2011 22:05

trans.gif

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar