Mantarli Lazanya (resimli)

güllerdiyari

Daimi Üye
Tepki
2.410
Aciklama :

Ben lazanya makarnasini haslayarak yapiyorum firinda pisme süresinide kisaltmis oluyorum.
haslamadanda yapmistim hem cok uzun sürede pisti hemde ortalari sert kaldi daha pratik ve leziz bana göre.

kullanilan malzemeler:
1 paket lazanya
1 konserve mantar
1 konserve domates sosu
1 adet sogan
renkli biber
kekik. tuz
karabiber.
besemel sosu:
sivi yag
4 y.k un
kasar peyniri
1 lt süt
tuz
yapilisi:
önce lazanyalarimizi kaynamis suda hasliyoruz haslarken biraz suya sivi yag ilve ederseniz yapismasinida önlemis olursunuz ama haslanirken sIk sIk karistirmaniz kerekiyor yapismamasi icin.

ic malzememizi hazirlayalim. öncelikle sogan ve renkli biberlerimizi kücük kücük dograyalim pembelesinceye kadar kavuralim daha sonra mantari ve domates sosumuzu ilave edelim biraz kaynayinca baharatlarimizida ekleyelim.
besemel sos: bir tencereye sivi yag koyup 4 kasik unu koyalim devamli karistiralim un biraz pembelesmeye baslayinca sütü ilave edelim bu arada devamli karistiralim ardindan tuz ve rendelenmis kasarda ekleyelim besemelimiz hazir.
lazanyayi dikdörtgen borcama bir kat siralayalim mantar harcimizdan biraz üzerine yayalim bir kepce besemelde gezdirelim bu islemi üc kat yapalim en üstünede besemelin kalanini dökelim
250 derecede isittigimiz firini 200 e indirip tepsimizi firina verelim üstü hafif kizarincaya kadar pisirelim.
afiyet olsun.

bu ilk asama.

buda ikinci asama

bu ücüncü asama bu sekilde üc kat tekrarlanacak.

en son katina kalan besemel sosunu dökelim

buda firindan cikmis hali

buda migdemize inmeden az önceki hali-hmm

afiyet olsun arkadaslar umarim begenirsiniz:hhhhhh:

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Muhteşem görünüyor canım. Ellerine sağlık. Lazanya çok severim ve bu da değişik bir tarif olmuş Muhakkak deneyeceğim:eek:

OP
güllerdiyari

güllerdiyari

Daimi Üye
Tepki
2.410
allahım cennete gırdııgmde ıns
hep makarna yıcem bol bol nekadar lezız bayılırm lazanyaya

Allahim cennette herseyin en güzelini en özelini yemek nasip etsin insallah:eek:
es se cigim begenmene sevindim canim tavsiye ederim ben cok severim ve cok SIk yaparim:eek:

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
off bayilirim lazanyaya ellerine saglik canim:cikolata:

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Lazanyayi cok severim ve yaparim. Ben kiymali yapiyorum. Buda harika görünüyor.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar