Makyaj Nasıl Yapılır?

D

daniella777

Misafir
Küçük yeğenim geçen gün bana gelip makyaj nasıl yapılır diye sordu. Çocukların makyaj hevesleri bitmez. Ama onların pürüzsüz bebek ciltleri de envai çeşit kimyasala maruz kalsın istemiyorum. Ben de düşündüm ve çocukların eğlenip heveslerini alabilecekleri doğal boya kaynaklarını araştırdım. Bulduğum birkaç şeyi küçüğüme anlattım. Size de anlatayım ki, makyaj nasıl yapılır sorusuyla başlayan ve dünya para saydığınız makyaj malzemeleri talanıyla sonuçlanan süreçlere girmeyin. Yasak koymayı önermiyorum zira siz yasakladıkça kokoş cimcimelerin daha fazla makyaj yapası geliyor. Bari doğal ve zararsız yöntemlerle eğlensinler. Çocukken ormana gidip ahududuyla dudaklarımızı boyardık mesela ruj sürmüş gibi. Ahududu kıpkırmızı dudaklar için cepte kalsın. Ahududuyu mevsiminde alıp püre haline getirin ve biraz kaynatarak yoğunlaştırın. Sonra boş parlatıcı şişelerinizden birine doldurun. İşte ufaklığa kıpkırmızı, doğal bir ruj hazırlamış oldunuz. Vişne de bu iş için ideal ama yine de ahududu kadar boyamıyor vişne. Özellikle en önemlisinin ruj olduğunu düşünüyorum zira dudakta olan bünyeye direkt ağızdan giriyor. Bu durumda kimyasalı katiyen kabul edemem. Göz için herhangi bir kozmetikçide bulabileceğiniz toz sürmeleri öneriyorum. Bu sürmeler bitkilerden elde edilen kök boyalarla hazırlanıyor ancak alırken siz yine de arkasını kontrol edin. Doğal sürme diye bildiğimiz göz farını satın almayın. Kirpikler için mineralli kirpik bakım ürünleri var. Fırçası bildiğimiz rimel fırçası şeklinde. Bu bakım ürünlerine yine aldığınız toz sürmeden ekleyip iyice karıştırırsanız ufaklık için besleyici bir rimel hazırlamış olursunuz. Hatta içine biraz da tatlı badem yağı eklerseniz ileride uzun ve sağlıklı kirpiklere sahip olur yavrunuz. Ha bu arada çocuklar için çeşitli makyaj setleri var. Bu makyaj malzemeleri zararsız diye satılıyor. En ünlü marka sanırım Luna Star. Ama emin olamadım, arkasında yazanlara bakmak lazım. Bu setlerin içinde ojesinden farına kadar her şey mevcut. Kullanan varsa bizi bilgilendirsin lütfen. Farklı doğal malzeme kullanılarak evde hazırlanabilecek makyaj malzemeleri önerilerini de bekliyoruz ayrıca annelerden.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar