Makyaj Çantanızda Neler Olmalı ?

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Kimimizinki gereksiz ayrıntılarla dolar taşar, kimimizinkinde çoktan miladını doldurmuş kırık dökük, eski püskü malzemeler yerlerini korur. Peki mükemmel bir makyaj çantası nasıl olmalıdır?
Üzerinde kafa yorduk ve sizin için gerekli tüm ayrıntıları bu yazıda bir araya getirdik.
Çanta: Öncelikle çantanızın büyüklüğüne karar verin. Sabundan diş fırçasına, taraktan parfüme tüm malzemeyi içine sığdırmayı düşünüyorsanız büyükçe bir çantaya ihtiyacınız var demektir.Fondöten gibi akıcı ürünlerin diğerlerine zarar vermesini önlemek için çantanızın bölmeli ve cepli olması da önemli, üstelik aradığınızı da bu şekilde daha rahat bulabilirsiniz.

Ayna: Bir tarafı normal, diğer tarafı büyüteçli olanları tercih edin. Unutmayın, detaylar ihmal edilmeye gelmez!

Allık fırçası: Allık fırçanız yumuşak ve uzun tüylü olmalı. Yanınızda taşıyacağınızı da düşünerek açılıp kapanan bir fırça satın almanızı öneririz.

Ruj-far ve allık: O günkü tarzınızla uyumlu renklerle her sabah çantanızı güncellemelisiniz. Ancak yanınızda mutlaka bir dudak parlatıcısı ve kapatıcı bulundurun. Her sabah bu rutine gelemem diyorsanız, her gün, her yere ve her giysiyle kullanabileceğinizi düşündüğünüz nötr renkleri tercih edin.

Önemli detaylar: Makyaj çantanızda bulunmasını önerdiğimiz diğer malzemeler de şunlar:

Makyaj temizleme malzemesi. Piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz pratik makyaj temizleme mendillerini tavsiye ederiz.
Seyahat tipi diş macunu ve fırçası
Nemlendirici
Aseton

gülbin

Daimi Üye
Tepki
2.180
ben hep siyah makyaj yaptığımdan sadece göz kalemimi ve gri siyah farımı yanımda taşıyorum..bir de gündüz kullanılabilecek hafif bir ruj..

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
ben genelde taşımam sadece göz kalemi ve rimel taşırım diğerlerini bi kaç gün bi yere gideceksem ancak

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar