Makinaya renkli karışması

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
kızlar sorunum büyük

sbahleyin bütün beyaz çamaşırları makinaya attım ama araya benim pembe tshirtim karışmış. makinayı açmamla çığlık atmam bir oldu ama çok geç kaldım. bütün beyazlar pembe :/

çamaşır suyu, kosla.. ne yaptıysam olmadı doğru düzgün. ama nispeten biraz açıldı renkleri. şimdi ne yapsam? durumu iyi olanları kurutsam, giyildiğinde terleyince kıyafetleri de boyar mı?

SILA

Daimi Üye
Tepki
3.186
halbuki bildiğim kadarıyla koslayla ıslanınca yeniden beyazlaşması lazım
domestoslu ılık suya bastırdınmı birde öyle dene istersen
:acep::acep:

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
canım bi keresinde de benim nevresimlere kırmızı bi çamaşırım karışmıştı.hepsi pembeye dönmüştü.ne yaptıysam olmadı,koslada kullandım çıkmadı.bende atmaya kıyamadım daha yeniydi, öyle kullanıyorum o takımı:panter:

meltemim

Daimi Üye
Tepki
295
benimde başıma geldi beyazlarıma siyah bir çorap karışmıştı aynı bende senin gibi attım bir çığlık ama yapılacak bişey yok oldular mavi sanki çivitlemiş gibi öyle kullandım geçmiş olsun tatlım arada oluyor böyle iş kazaları boşver canından kıymetli değil üzülme :sinifsinif:

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
benimde başıma gelmişti ama hiç bir çaresi yok
bu çamaşır boyaması başka türlü lekelere benzemiyor
hiçbir detarjan açmayıor rengini çamaşırların

tek teselli şunu söyleyim
başka çamaşırları boyamaz boyanan çamaşırlar
ne renk verir nede rekleri açılır artık:ates:
üzgünüm:dertli:

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
kızlar sorunum büyük

sbahleyin bütün beyaz çamaşırları makinaya attım ama araya benim pembe tshirtim karışmış. makinayı açmamla çığlık atmam bir oldu ama çok geç kaldım. bütün beyazlar pembe :/

çamaşır suyu, kosla.. ne yaptıysam olmadı doğru düzgün. ama nispeten biraz açıldı renkleri. şimdi ne yapsam? durumu iyi olanları kurutsam, giyildiğinde terleyince kıyafetleri de boyar mı?
Çamaşır suyu ile bekletip sonra makinada yıka beyazlar.Şunuda söyleyim bunlar başka çamaşır boyamaz.terlesende çamaşıra karıştırsanda boyamaz.

S

speksoy

Misafir
geçmiş olsun ve de hayırlı olsun yeni pembe çamaşırların canım:) ama üzülme...cana gelecek mala gelsin nazar çıkmış:)

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Geçmiş olsun .
Geçen hafta bembeyaz çamaşırlarımın arasına siyah bir don karışmış , beyazları çamaşır suyuyla yıkama alışkanlığım sayesinde o siyah donun rengi benek benek beyaz olurken diğer beyaz çamaşırlarımın lastik ve dantelli kısımlarını griye döndürmüş.
Ben hemen kadere boyun eğdim hiç çamaşır suyunda bekletme işine giremedim , üşendiğimden değil çok kaderciyimdir :) Böyle de güzeller ya diyip beğenme taklidi bile yaptım , diğer çamaşırları boyamıyorlar.
Bugünde beyaz çamaşır günümdü tam elime çamaşır suyunu alıp makinenin deterjan gözüne döküyordum aklıma o siyah don geldi , bıraktım çamaşır suyunu , tül beyazlatıcı renk açıcı kutusundan bir miktar deterjana karıştırdım ve pamuklu beyazların o grileşen yerlerinin eskisi gibi beyazladığını farkettim.
Belki işine yarar.

OP
office

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
çok sağolun arkadaşlar, artık bir makina dolusu pembe çamaşırımız var :D söylediklerinizi de deneyeceğim inşallah kurtarırım, ama olmazsa böyle kullanıcam artık :))

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
benimde başıma gelmişti ama hiç bir çaresi yok
bu çamaşır boyaması başka türlü lekelere benzemiyor
hiçbir detarjan açmayıor rengini çamaşırların

tek teselli şunu söyleyim
başka çamaşırları boyamaz boyanan çamaşırlar
ne renk verir nede rekleri açılır artık:ates:
üzgünüm:dertli:

aynen benimde basima geldi ben acildi diye kurutup kadirdim esim benim atletler pembe dedi giymedi:uzgun:

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Gecmis olsun canim, simdilik benim basima gelmedi ama en korktugum sey. :iyyyy:

M

madesam

Misafir
benimde başıma geldi propanın renklilerle beyazları karıştırmayan mendilden kullandım mendil mavi olmuş çamaşırlar beyaz:) bir de eşimin damatlık gömleğide içlerindeydi

naz79

Daimi Üye
Tepki
2.225
domestos ile birgece çamaşır makinasında beklet çamaşır tozu koyarkende arap sabunu kullan azıcık dök fazla dökme köpürmesin birde böyle dene ön yıkamaya at ama tamam ön yıkamaya atacağın zaman makinanın 2 gözünede arap sabunu koy buda çıkarmazda yapacak birşey kalmaz artık geçmiş olsun canım

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Evlendiğimizin ilk senesi benimde başıma geldi. Tüm beyaz çamaşırların arasında kıpkırmızı bir iç çamaşırı :lala: Makineyi açmamla benimde çığlık basmam bir oldu :2:

Tam 3 kez domestos ile yıkadım. Olan benim güzelimmm beyaz kotuma olmuştu; ama renkleride açılmıştı :hihi:

Şimdi kesinlikle renk karıştırmayan mendil atıyorum, akıllandım :kahkaha:

OP
office

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
office çamaşırlarda son durum nedir?
bir mucize oldu mu?:)

olmadı Hülyam :) uzun bir süre pembiş kıyafetlerle gezdik ama ilginç olan yıkadıkça eski halini aldı. şimdi normal beyaz artık hepsi :) başına böyle birşey gelen arkadaşlara önerim, yormayın kendinizi gerçekleri kabul edin, zamana bırakın bu insanı daha az acıtıyor :D (toplumsal mesajı da verdim :D )

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar