Lutfen yardımınıza ıhtıyacım var

deryakul

Yeni Üye
Tepki
2
MERHABA VE IYI GUNLERRR
ben derya, 17 yasindayim 18ime gun aldim. okuyorum universiteye bas vuracagim bu sene. cok sikintili gunler geciriyorum, aylar diyebilirim.
ben gecen yaz koyumuze gittigimde bir akrabama cok tutuldum,ismi kisaca h.h. , asik oldum, kuzenim sayesinde gorusmeye basladik. bir ileri gittik beraber bir geri, cok problemler yasadik ama yinede birbirimizden vazgecemedik. h.h. benden 2 bucuk yas buyuk koyde oturuyor ama suan universiteye gidiyor iktisat bolumu ilk senesi. iki yaz oncesinde de cikmistim 1 ayligina ama cocuktuk dogru duzgun hatirlamiyorum bile. gecen yaz once koye gittigimde cok cekici geldi gozume olgun gorunumluydu sessiz di ayni zamanda espirituel birisi oldugu belliydi. konusmaya basladik zaman gittikce daha cok sorunlar cikti ama her defasinda yaziyodu vazgecemiyodu benden. mayis ayinda bi kizla samimi mesajlarini yakaladim ayrildim ondan, 1 ay boyunca arkadasimi rahat birakmadi cok pisman oldugunu soyluyodu uzuldugu her halinden belliydi. ben de baska bi sehirde yasadigim icin yuz yuze gorusemiyoduk, yani 9 ay gorusmedik yuz yuze, yazisiyoduk.
ben ayrildigimdan 3 hafta sonra annem bir talibimin oldugunu soyledi olursa olur olmazsa olmaz demisti, bende neden olmasin dedim, onun ismi ise "m". konusmaya basladik. kendisi 26 yasinda ayni sehirde oturuyoruz hic gormemistim gorucu usuluyle haberim bile olmamisken 1 sene onceki bir dugune benim icin gormus begenmis ama ben onu hic gormemistim. 1 hafta konustuktan sonra h.h yazdi kafami karistirdi dayanamadim affettim yeniden asik oldum duygularim geri geldi ona karsi, ama tabiki annemin ve "'m"nin bu olanlardan haberi yok, onun icin m'yle normal konusmaya devam ettim ama sogumustum ondan cunku h.h.yi seviyordum. m'yle bulustum, hosuma gitmedi birsey hissedemedim geldigim aksam anneme bu isin olmayacagini soyledim. annem beni cok sasirtti ve buyuk sorun acti, 2 ay boyunca annem babam anneannem ustume geldi yeri geldi bagirdilar cagirdilar cok stresli donem yasadik, annem hastalandi bunun icin babam beni sucladi hep. her zaman huzursuzluk yasiyoduk ama m'ye evdeki olanlardan hic bahsetmedim ondan gittikce daha cok nefret ediyordum soguk davraniyordum mesajlarda hic konusasim bile gelmiyordu migdem bulaniyordu. bir carsamba gunu yaklasik ilk m'yle konusmaya basladiktan 1 ay sonra aradm m'yi (annemler baska care birakmamisti bu is olacak diyorlardi baski yapiyorlardi) ve bu isin olmasina gonlumun olmadigini soyledim, bana "sen benim gibilerini zor bulursun ama ben senin gibilerini cok bulurum, sevgi yoktu zaten ortada sadece aileni iyi buluyordum, ailen cok cahilce davraniyor benim ailem asla boyle zorlamaz davranmazlar" diyodu, daha cok igrendim. aradigimi kimseye soylememsini istedim ama o soyledi buda annemin kulagina gitti, ogrendikleri aksam yine annem ve babam huzursuzluk cikartti bagirdilar cagirdilar. 1 hafta sonra yine benimle kotulukle konustualr m'yle evlenmemi ikna etmeye calisiyorlardi hala. bende tamam dusunecegim dedim biraz sure istedim. ama dusundukce o sure icinde daha cok sogudum igrendim nefret ettim m'den ve hic bi zaman geri gorusmek istemedim ve aileme yapamadgimi soyledim yine sorunlar cikti ayni konulari yine yasadik. bu surede haliyle h.h'ylede cok mutlu degildik imkansiz olmustuk cunku aileme h.h'yi soyledigimde cok karsi ciktilar "dunyada tek o kalsa yinede vermem" dedi babam. cok zor durumdaydim, cok seviyorduk h.h'yle birbirimizi hemde cok... hem imkansiz hemde buyuk bi ask yasiyoduk. bi turlu birbirimizden vazgecemiyoduk. konusmayalim dedigimde bile dayanamayip yaziyoduk. m'nin olayi oyle devam ediyodu evde, ve birgun h.h.nin bana yalan soyledigini ogrendim ve ayrildim, hala bana yaziyodu en sonunda engelledim, hala uzgun oldugu kulagima geliyo. ama engelimi kaldirmadim. ailem m'nin konusunu hic acmamislardi, bu aralar yine actilar anneannem konustu benimle, hala kararimdan vazgecmedim ve anneannem anneme koye tasinmamizi tavsiye etmis ve beni kinamis. dun aksam annem kuzenimin yanindada konuyu acti kuzenimde ikna etmeye calisti anlattim istemedigimi yinede bi dusun dedi. cok zor bi durumdayim ne yapmalayim? ara sira h.h'yi ozluyorum imkansiz oldugumuz aklima geldikce oluyorum, ama bazende onun beni hak etmedigini dusunuyorum. m'den hala nefret ediyorum ve istemiyorum yuzunu gormek bile istemiyorum onun numarasini engelledim. ailem m'yle sadece maddi durumundan ailesi iyi oldugundan evlenmemi istiyo ama onun ailesi benim umurumda degil, akrabalarida cok cahilce davraniyor akrabalariini bile sevmiyorum. annemde kendini baskalarinin yaninda acindirmaya devam ediyor artik anneannem dayim kuzenim beni kotu biliyor ama hic bizaman kendi duygularimi anlatamiyorum hep beni sucluyorlar dusuncem icin anlamiyorlar.

baska bir talibim var kiz kardesim annem abime anlatirken duymus, sadece annem abime soyledi baska kimsenin haberi yok bana da soylemedi. o kisi ise hamza, begeniyorum iyi terbiyeli maddi ve manevi durumu iyi olan birisi, ailem de seviyor taniyor kendisini ama hic annem ne babama nede bana bahsediyor, iyi birisi olasa bile soylerdi ama soylemiyor. henuz 3 aydir sanirim istiyorlar beni talip bana ama henuz hic biseyden bahsedilmedi. belkide m'nin konusunun kapanmasini bekliyordur annem. ama annem kararli eger m'yle evlenmezsem enaz 1 sene sonra koye ev yaptirip tasinacagiz. lutfen yardiminiz gerek nasil avutayim kendimi, hakli durumdamiyim. neler yapayim, arada sirada h.h'yi ozluyorum ama ailem onu imkansiz yapti bana, ailem m'ye cok israrci ama ben igreniyorum o kisiden, hamzayi da begeniyorum ama annem hamza bana talip degil gibi davraniyor, ailem koye tasinmaya kararli hatta belki sehirde uniye bile gondermeyecekler ama koydeki taliblerimi begenirmiyim bilmiyorum ama genelde hepsinin maddi durumu iyi. ne yapmaliyim?

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
Öncelikle aramıza hoşgeldin deryakul

Çok uzun birşey yazmayacağım yaşın çok genç evlilik olayları için ne bileyim çok çook erken gibi geliyor bana ama sadece h.h. ve m. dediğin kişileri kafandan at olmayacağı en baştan belli h.h'yi hala düşünüyor olabilirsin o da sana olmayacağı söylendiği için imkansız gösterildiği için otomatikman dikkat çeker hale geliyordur o yanlışa düşme...

Diğer sana bahsi açılmayan talip içinde şunu söyleyebilirim m'yi söylemişler bir gerginlik olmuş bununla da olmasın diye henüz söylenmiyor zamanını bekliyor olabilirler yada hiç söylemeyecek olabilirler

Ailen bile olsa kimse sana evlenme şartı koşamaz o konuda kendi bildiğinden şaşma...

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Aramıza hoş geldin deryakul. Nk nın söylediklerine tamamen katılmakla birlikte sana bir abla tavsiyesi. Aileni bir araya topla kararlı dur onlara yaşının daha küçük olduğunu okuyup mesleğini eline almak istediğini ancak bundan sonra evlenmeyi düşündüğünü söyle. Olur ya ailen seni zorla evlendirmeye kalkarsa devlete sığınabilirsin her hangi bi karakola git durumu anlat böyle bi durumda.

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Aramıza hoşgeldin Derykul Arkadaşlarımın söylediklerinde hemfikirim yaşın evliliği düşünmek için daha çok küçük 18 yaşında daha hayatının baharındasın bu kadar küçük yaşta evlenip erkek baskısı altına girmeyi düşünme bile ailenede kızdım senin okumanı desteklicekleri yerde evlenmen için baskı yapıyorlar bu çok yanlış bir şey bana göre bir kız çocuğu önce okumalı mesleğini eline aldıktan sonra kendi ayaklarının üzerinde durduğunda düşünmeli evliliği sen daha bu yaşta acaba hangisi olsun diye düşünürsen bu olmaz canım sevgilin flörtün elbette olucak benimde 17 yaşında kızım var ben ona asla ve asla demem kızım falanca kişinin durumu iyi bu kişiyle görüş bu kişiyle evlenceksin fala büyük sözüme tövbe asla demem önce oku derim ben sana kızım hayatını yaşa flörtün olsun ama evliliği düşünmen için yaşın daha çok çok küçük güzelim

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
senin için en önemli şey okumak kendi ayakları üzerinde durmak olmalı.
Bu aşk meşk olaylarını bi kenara bırak daha çok erken..
Ailenin tutumuda çok yanlış sana zengin adaylar bulacaklarına okuman için arkanda dursalar destek olsalar daha iyi olmazmıydı

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
aramıza hosgeldın derya

ahhh o kadar uzun yazmıssın kı okurken yoruldum ınan
h.h yı de m'yı de bence at kafandan ooncelıkle ıkısınden de yar olmayacagı bellı
aklımdan cıkmıyor soyle olmuyor da deme sen dusunmek ıstedıgın ıcın aklından cıkmaz kendını baska seylere yoneltebılırsın
zaten arkadaslarımın da dedıgı gıbı suan evlılık ıcın cok erken ben 19umda evlendım ınan pısmanım esım kotu bırı degıl onun ıcın demıyorum evlılık hayatım da cok guzel elhamdulıllah ama kendımın daha cok yapmam gerekn ısımoldugunu dusunuyorum ılerde aynı pısmanlıgı yasamanı ıstemem evlılık agır bır sorumluluk bır kez o baskıyla da evlenırsen ılerde cocuk vs kendı kararlarını veremeyen devamlı baskıyla ıdare edılen bırı olursun
ayrıca aılenın dusundugu gıbı de sadece zengınlıkle olacak ıs de degıl
bence sen aılene m'yı ıstemıyorum demek yerıne ben kımseyı dusunmuyrum suan demelı ve dusunmemelısın de okumana bakmalısın

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar