Lütfen yardım bebekli ve bebegi olan bayanlar

PoRTaKaL

Daimi Üye
Tepki
498
6 aylık evliyiz ve bebek sahibi olmak istiyoruz. Eşim korunuyor ve ben bu zamana kadar ilaç falan da kullanmadım. Sorum şu ki hamile kalmak için çalışmalara başlamadan önce bir doktora gözükmelimiyim. Çevrendeki tanıdıklarımız hamile kalmadan önce doktora gitmediklerini defalarca söylediler hamile olduklarını ögrendiklerinde gitmişler. Bu kadar kafana takma sakınan göze çöp batar deyip kafamın karışmasına neden oluyorlar. Sizce doktora gidip bir sormalımıyım hoş neyi sorucam onu da bilmiyorum :iyyyy:

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
icini rahatlicaksa git
ama kendinde diyosun gidipte ne sorucam diye
fakat danisabilirsin
daha yeni evlisin senelik kontrolünü olup bebek sahibi olmayi düsündügünü söyler
herseyin yolunda oldugunu ögrenirsen icin rahatlar belli ki
ben her iki hamileligimdede gitmedim
hamile kaldiktan sonra gittim kontrole
Rabbim gönlünüze göre versin canim dilerim uygun zamanda melek müjdesini alirsin

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Tatlım ben hamile kalmadan önce doktora hiç gitmedim.Kafana takılan sorular varsa bilgi almak amaçlı gidebilirsin.Eğer yoksa gitmeden denemenizi tavsiye ederim.Allah gönlünüze göre versin

ZiLeY

Daimi Üye
Tepki
1.845
bende diğer hanımlara katılıyorum ben 5 senedır evli oldugum icin gittim hamiş kalmadan önce ama kendi adıma iyiki gitmişim diyorum cünkü rahmimin kalp şeklinde oldugunu öğrendim ve hamileliğimde cok dikkat etmem gerektiğini söyledi doktor düşük ve erken doğum riskim varmış ama sen yeni evlisin istersen hamile kalmayı dene ondan sonra git canım

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
bende diğer hanımlara katılıyorum ben 5 senedır evli oldugum icin gittim hamiş kalmadan önce ama kendi adıma iyiki gitmişim diyorum cünkü rahmimin kalp şeklinde oldugunu öğrendim ve hamileliğimde cok dikkat etmem gerektiğini söyledi doktor düşük ve erken doğum riskim varmış ama sen yeni evlisin istersen hamile kalmayı dene ondan sonra git canım

bende de aynı sorun var çift rahim deniliyor.maalesef bende hamile kalınca öğrendim ve düşük tehlikemden dolayı 8.ayıma kadar yattım wc.ye bile korkarak gidiyordum.evişi yemek her işi eşim yapıyordu.sonradan annem geldi falan derken idare ettik.zaten 8 aylıkken doğum yaptım erken doğum oldu.bence de hamile kalmadan önce doktora görünmekte fayda var.

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Merhaba canım , normalde her kadının belirli periyodlarda jinekolojik muayene olması gerektiğinin hepimiz biliyoruz. Uygulamasak bile biliyoruz o da güzel :)
Hamilelik öncesinde muayene olmak , öneriler almak , gerekli görülürse vitamin takviyesine başlamak bence de en güzeli ..
Gitmek senin için faydalı olur.
Güzel haberlerini bekleriz.

H

Hera

Misafir
Hamile kalmadan önce gitsen iyi olur bence artık daha bilinçliyiz öyle değilmi hem doktor Folik Asite başlatıyor haftada kaç gün balık et ve Yeşillik türevlerinden yemen gerektiğini kurubaklagillerden nekadar tüketmen gerektiğini tek tek anlatacaktır Bedenini hamileliğe hazırlamakta yarar var burada amaç muayene olmanın dışında Bilinçli bir şekilde bu duruma hazırlanmak Ben Şahsen Hamile Kalmayı Düşündüğüm Vakit Gideceğim SevgiLi Arina ilede tatlı sohbetimiz esnasında aynı şeyi konuşmuştuk hemfikiriz sanada tavsiyem gitmen canımcım :)

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
gidip gitmemek sana kalmış ,tercih meselesi..ama çalışmalara başlayın hamile kaldığındada doktor kontrolünde olursun..

ecrinnn

Daimi Üye
Tepki
1.861
6 aylık evliyiz ve bebek sahibi olmak istiyoruz. Eşim korunuyor ve ben bu zamana kadar ilaç falan da kullanmadım. Sorum şu ki hamile kalmak için çalışmalara başlamadan önce bir doktora gözükmelimiyim. Çevrendeki tanıdıklarımız hamile kalmadan önce doktora gitmediklerini defalarca söylediler hamile olduklarını ögrendiklerinde gitmişler. Bu kadar kafana takma sakınan göze çöp batar deyip kafamın karışmasına neden oluyorlar. Sizce doktora gidip bir sormalımıyım hoş neyi sorucam onu da bilmiyorum :iyyyy:

cnm bende gitmedim plansız oldugundan ama gidilmesi taraftarıyım. hazırlıklı olsam kesin giderdim yani. mesela folic asit gebelikten 3 ay önce kullanılmaya baslanıyor.. testlerin yapılır muayene olursun bir gnünü alır sadece. ama için rahat eder. bişi sormana gerek yok. gebelik düsündügünü söylersin. zaten hamilelik süresincede takip ettirecegin bi dr a gidersen cok daha ii olur. hayırlısı olsun simdiden

mes32

Daimi Üye
Tepki
1.200
bence git çünkü kontrol amaçlı gidersen sana kan tahlili filan yaparlar.bak ben ilkinde gitmedim düşük yaptım sonra gittiğimde kan pıhtılaşması olduğu ve buyüzden düştüğü ortaya çıktı keşke gitseydim demekten kendimi alamıyorum.yani zararın neresinden dönülürse kardır bence.acizane fikrim tabii buu.

OP
PoRTaKaL

PoRTaKaL

Daimi Üye
Tepki
498
Hanımlar hepinize sonsuz teşekkür ediyorum. Herhangi bir saglık sorunum yok gibi ama dediğiniz gibi gitmeliyim sanırım. Belkide farkında olmadan bişey vardır riske atmamalıyım diye düşünüyorum. En kısa zamanda doktoruma karar verip gitmeyi planlıyorum. Umarım hersey güzel olur.

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Merhaba Portakalcım,

Ben hamile kalmadan önce doktoruma gittim. Jinekolojik muayenemi oldum (Smear testi, hormon testleri). Daha sonra doktorum folik asit verdi ve onu kullandım. Yumurtlama tarihlerime göre de denedik ve hamile kaldım 1 ay içerisinde. Zaten bayan olarak 6 ayda bir jinekolojik muayenemizi olmak zorundayız canım. Onun için gitmen gerekir diye düşünüyorum. Birde diş doktoruna git, hamilelik döneminde diş sorunu olabiliyor.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar