Lohusalıkta saç boyadınız mı ?

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Canım nette buldum; ama yine de doktoruna danış derim.:buyrun:

HAMİLE İKEN VE EMZİRİRKEN SAÇ BOYATMA

Saç boyaları deriden çok az emilirler o yüzden gebelikte saç boyatmanın muhtemelen hiçbir zararı yoktur fakat bazı bilim adamları yine de gebeliğin ilk 3 ayında saçların boyatılmamasını önerirler.

Deriden çok az emilen saç boyasının süte geçmesi beklenmez o yüzden emzirme sırasında saç boyatmanın zararı yoktur.

busem68

Daimi Üye
Tepki
717
canım ben hamileyken sa. kesilmez ve boyanmaz diye biliyorum uğursuzlukmuş ama lohusayken bilmiyorum boyatılırmı.

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
ben bay bayan kuafförüyüm
ve arinamin ekledigine katiliyorum
ilk 3ay tavsiye etmiyorum hamilelikte
zaten kimisinin hassas dönemi oluyo
migde bulantisi falan bazen koku agir geldigi icin rahat edemiyo ama onun disinda boyatabilirsin
ben dogum sonrasi daha 40liyken gidip boyatmistim
zarari olmaz canim benim

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Ben hamileliğimin en başından lohusalığımda dahil olmak üzere boyadım , organik boya kullandı kuaför , doktorum hiçbir sakıncası olmayacağını istersem hergün saçımın rengini değiştirebileceğimi söylemişti.

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
hamileyken kesinlikle boyatmadım ve doktorlarımdan da boyatmamın doğru olmadığını duydum.. risk, risktir.. milyarda bir bile olsa o riski göze alamam..

ancak henüz 1 haftalık lohusayken gidip boyattım.. kesinlike süte geçmediğini biliyorum.. :)

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
ne hamile iken nede bebegimi emzirdigim surece boyamadim,cok az da olsa bi riski var,boyasiz sacla gezsem olmem sonucta,,,

G

guzelcem

Misafir
3 aylıkdan sonra kızıla boyatdım kestirdim 6.ıncı ayında röfleye boyatdım yine kısacık kestirdim vallahi hepsini yapdım hiçbirşey olmadı çok şükür...

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Ben uzun zamandir boyatmiyorum kendi rengimi kullaniyorum ama doktoruma sorarak boyatirdim.

foto_burcu

Aktif Üye
Tepki
137
bizim bi komşu vardı kuaför.sürekli saç boyuyordu ,kızı oldu ve tek kolu sakat .Bende boyatacam ama 3 ayı geçince

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Hamileyken bitkisel boya ile boyandığında sorun olmayacağını duymuştum ama ben kesinlikle güvenip boyatamazdım.Hamileyken bakımsız bakımsız dolaştık.Bıcırım içinde değerdi yeterki o sağlıklı olsun.Doğum yaptım.40ım çıktı ve doğru kuaförüme koştum :hihi: Lohusa döneminde zararı olmadığını ve süte kesinlikle geçmediğini biliyorum

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar