Duyuruyu Kapat
Hanimefendi: kadınlara özel bir şekilde sağlık, giyim, beslenme, diyet ve benzeri kısaca her konuda destek veriyor. Türkiye'de tek kaynak olma yolunda hızla ilerleyen Hanimefendi.com, üyeler dışında ziyaretçilere açık yapısıyla da paylaşım mantığının hakkını vermeye çalışıyor. Siz de bunun bir parçası olmak istiyorsanız, hemen ücretsiz kayıt olabilir ve aramıza katılabilirsiniz. Sensiz bir kişi eksiğiz... :)
Duyuruyu Kapat
Instagram 180T
Facebook 10K
Twitter 138T

Lob Saç Kesimi 2018 Hollywood'un Son Gözdesi

Konu, 'Saç modelleri, kataloglar' kısmında Simge_01 tarafından paylaşıldı.

 1. Simge_01

  Simge_01 Daimi Üye

  Kayıt:
  9 Aralık 2014
  Mesajlar:
  428
  Beğeniler:
  419
  [​IMG]

  Omuzlara nazikçe düşen saçlara yani bob kesimin uzun versiyonuna, güzellik sahnesinde ''lob'' diyoruz. Yıldızı yüksek saç modeli, Hollywood'un yeni gözdesi olma yolunda ivedikle ilerliyor.

  [​IMG]

  Modern ve farklı kesimlerden hepimiz hoşlanıyoruz. Lob saç kesim modelleri trend olduğu günden beri pek çok kadının vazgeçilmezi.

  [​IMG]

  Bunun en önemli sebebi de lob kesim modellerinin hemen hemen her yüz tipine yakışıyor olması. Lob saç kesiminin bob’dan farkı omuzlara doğru uzanıyor olması.

  [​IMG]

  Long Bob yani lob saç modellerinin bir avantajı da boynu olduğundan daha ince ve zarif göstermesi.

  [​IMG]

  Bu saçın bir başka güzelliği de her durumda kolayca şekil verilebiliyor olması. Özel bir akşam yemeğinde bir fön makinesi bir saç fırçası ile 10 dakikada kuaförden çıkmış gibi görünebilirsiniz.

  [​IMG]

  Kesim zaten havalı, az eforla saçlarınızın güzel görünmesi kaçınılmaz. Ya da yüzünüze gözünüze gelmesinden bunaldığınız saçlarınızı iki yandan tutturup yine hoş bir görünüm kazanabilirsiniz.

  [​IMG]

  Lob saç modelleri için tam olarak küt kesim demek doğru olmaz. Pek çok yerde küt kesimle benzer tanımlansa da aslında; arkalardan bombeli ve kısa, öne doğru simetrik bir şekilde uzayan saç modelidir.

  [​IMG]

  Açık ya da koyu saç rengi fark etmeksizin her saç renginde güzel durur. Ancak bu saç modelinin daha fazla bakım istediğini söylemek gerek.

  [​IMG]

  Banyodan çıkıp kurutayım sonra da keyfime bakarım diye düşünüyorsanız düşünmeyin saçınızı kestirmeyi.

  [​IMG]

  Isılı ya da ısısız şekillendiricilerle dokunuş gerektirir.