Limonlu Parfe Yapan Varmı?

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Kızlar parfe yapmak istiyorum fakat içerisindeki yumurta beni düşündürüyor.Kokusu olmuyormu acaba?

Yapan varsa eğer tarifi ve tadını benimle paylaşırsa sevinirim.Uzun zamandır yapmak istediğim ama cesaret edemediğim bir tatlı.Yapımı çok kolay ama yumurta :acep:

Teşekkürler :utandim:

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.517
Annem biz küçükken bir parfe yapardı :huhuu: bayağı da yumurta koyuyordu hiç koku yoktu ama sonradan çiğ yumurtada bakteri oluşuyormuş diye yapmayı bıraktı :acep: şantide ekleyip yumurta beyazlarını köpütürdü ama tarifi çok net hatırlayamıyorum :findikim:

OP
Şekerpare

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Annem biz küçükken bir parfe yapardı :huhuu: bayağı da yumurta koyuyordu hiç koku yoktu ama sonradan çiğ yumurtada bakteri oluşuyormuş diye yapmayı bıraktı :acep: şantide ekleyip yumurta beyazlarını köpütürdü ama tarifi çok net hatırlayamıyorum :findikim:

Kokudan ziyade oda aklıma takılıyor zaten.Oğluma yediremem.Ona yediremedikten sonra yapmanında anlamı yok zaten.Yumurtasız olanlarıda varmış.Onları araştırıyorum şuan.Eğer aklıma yatan bir tarif olursa yapıp paylaşırım.

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.517
Şekerpare bir tane buldum :hihi:

Sen vişne yerine limon suyu ve kabuğunu koy ama :D bende kahvelisini denicem bir ara :hihi:

1 avuç ayıklanmış vişne,1 paket krem şanti,1 kutu çiğ krema,Yarım su bardağı toz şeker (isteğe bağlı),Yarım çay kaşığı vanilya

Vişneyi robottan geçirip püre yapıyorsun sonra şanti,krema ve vanilyayı çırpıyorsun vişne püresini ekleyip karıştırdıktan sonra streç film serilmiş kabına döküp donduruyorsun :nk:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar