Limon saklamanın "en şık" yolu !!!

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
dilimlenmi%C5%9F-limonlar-b9219.jpg

Buzdolabında ya da oda ısısında limonlar uzun süre tazeliğini koruyamıyorlar..

Limon filelerinin içinde mutfakta bir yere assam ya da hasır sepette de bekletsem, yine de bir türlü istediğim sonucu alamıyorum..

Limonların uzun süre tazeliğini muhafaza edebilmek için, her yöntemi denedim neredeyse...

Ancak içlerinden bir tanesi ve belki de en ilginci olan var ki, diğer tüm bildiğimiz sıradan yöntemlerden daha uzun süre limnolarımızı muhafaza edebilmemizi sağlıyor.

Bu yöntem sayesinde buzdolabında bile durmalarına gerek kalmadan, mutfağınız için hoş dekor da oluşturmuş oluyorsunuz.

Balıklar için akvaryum gibi kullanılan ya da içine renkli kum ve boncuk atılarak dekor yapılan kaplarda da limonlarınızı muhafaza edebilirsiniz.

Bu ilginç yöntem şöyle : Limonlarınızı derin bir kabın içerisine alıyorsunuz ve kabınızı ağzına kadar, musluktan soğuk su ile dolduruyorsunuz.. Her gün düzenli olarak limonların suyunu değişerek, kabın içindeki suyu tazeliyorsunuz(iki günde bir de değişebilirsiniz)..Gerçekten de işe yarayan ve sizi limonlarınızın çürüyüp küflenme dertlerinden kurtaracak sevimli bir yöntem.

Not : Limonları koyacağınız kap cam olursa hem daha şık görünür, hem daha sağlıklı olur..
alintidir

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
Yaa o bozulmasın diye mi yapılıyormuş bende dekor için sanıyorum şaşkın ben :) güzel fikir ama teşekkürler...

gül gazeli

Daimi Üye
Tepki
1.321
güzel fikir gerçekten teşekkürler.bende geçen kesilmiş limonu saklamak için buzdolabında limon şeklinde yapışlar kapaklı bişi aldım çok güzel

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
doğrusu böyle bir yöntemle uğraşamam ,buzdolapta hiç birşey olmuyor zaten limolara...

ademiyat

Daimi Üye
Tepki
283
[sıze="3"][ımg]http://www.varbak.com/galeri/dilimlenmi%c5%9f-limonlar-b9219.jpg[/ımg]
buzdolabında ya da oda ısısında limonlar uzun süre tazeliğini koruyamıyorlar..

Limon filelerinin içinde mutfakta bir yere assam ya da hasır sepette de bekletsem, yine de bir türlü istediğim sonucu alamıyorum..

Limonların uzun süre tazeliğini muhafaza edebilmek için, her yöntemi denedim neredeyse...

Ancak içlerinden bir tanesi ve belki de en ilginci olan var ki, diğer tüm bildiğimiz sıradan yöntemlerden daha uzun süre limnolarımızı muhafaza edebilmemizi sağlıyor.

Bu yöntem sayesinde buzdolabında bile durmalarına gerek kalmadan, mutfağınız için hoş dekor da oluşturmuş oluyorsunuz.

Balıklar için akvaryum gibi kullanılan ya da içine renkli kum ve boncuk atılarak dekor yapılan kaplarda da limonlarınızı muhafaza edebilirsiniz.

Bu ilginç yöntem şöyle : Limonlarınızı derin bir kabın içerisine alıyorsunuz ve kabınızı ağzına kadar, musluktan soğuk su ile dolduruyorsunuz.. Her gün düzenli olarak limonların suyunu değişerek, kabın içindeki suyu tazeliyorsunuz(iki günde bir de değişebilirsiniz)..gerçekten de işe yarayan ve sizi limonlarınızın çürüyüp küflenme dertlerinden kurtaracak sevimli bir yöntem.

Not : Limonları koyacağınız kap cam olursa hem daha şık görünür, hem daha sağlıklı olur..
alintidir
[/sıze]

süper fikir canım tşkler :)

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar