Lens kullananların önerileri, soruları ve cevapları

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Yaklaşık 3 aydır lens kullanıyorum kızlar. İlk başlarda çok zorlandım; ama artık aynaya bakmadan takıp, çıkartıyorum:D İlk başlarda deli ediyordu beni. Zorunluluk olmasa hiç takmam gerçi; ama gözlük yerine iyiki lens tercih etmişi diyorum.

Bu aralar bir tane de doğal görünümlü renkli bir lens alayım diye düşünüyorum. Neler tavsiye edersiniz?

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
bi tanıdığımda geçen gün renkli numaralı lens vardı nasıl rahatmı dedim evet 10 15 günde bir çıkarıyorum dedi şok oldum resmen birde numaralı yani göze zarar vermezmi bi ara bende kullandım akşamları mutlaka çıkarttım sonuçta ne kadar olsa yabancı bişey vucutta insan çıkardımı rahatlıyo

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
bi tanıdığımda geçen gün renkli numaralı lens vardı nasıl rahatmı dedim evet 10 15 günde bir çıkarıyorum dedi şok oldum resmen birde numaralı yani göze zarar vermezmi bi ara bende kullandım akşamları mutlaka çıkarttım sonuçta ne kadar olsa yabancı bişey vucutta insan çıkardımı rahatlıyo

Canım ben lenslerimi 1 hafta çıkartmaksızın kullanabilirim. Artık böyle lensler var; ama ben açıkcası akşamı zor ediyorum. Dediğin gibi sonuçta yabancı bir madde ve toz, kir ne bulursa yüzeyine yapışıyor. Rahatsız ediyor ve gözlerimi ağrıtıyor belli bir süre sonra. Bravo yani tanıdığın kişiye. Nasıl rahat ediyormuş ki?:dusun:

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
Canım ben lenslerimi 1 hafta çıkartmaksızın kullanabilirim. Artık böyle lensler var; ama ben açıkcası akşamı zor ediyorum. Dediğin gibi sonuçta yabancı bir madde ve toz, kir ne bulursa yüzeyine yapışıyor. Rahatsız ediyor ve gözlerimi ağrıtıyor belli bir süre sonra. Bravo yani tanıdığın kişiye. Nasıl rahat ediyormuş ki?:dusun:

valla nasıl rahat ediyo hayret ediyorum benimki öyle çıkartılmayan değildi onları bilmiyorum açıkçası ama aynen bende senin gibi taktığım dönem geç saatlerde yanma sulanma başlıyodu artık

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
valla nasıl rahat ediyo hayret ediyorum benimki öyle çıkartılmayan değildi onları bilmiyorum açıkçası ama aynen bende senin gibi taktığım dönem geç saatlerde yanma sulanma başlıyodu artık

Benim de öyle oluyor canım. Sulanma ve bulanıklık başlıyor gece geç saatlere kadar taktığımda. Bir de klima ve sigara dumanı çok etkiliyor. Bunun için göz damlası kullanmıştım bir ara.

BıCıR_kıS

Moderatör
Moderatör
Tepki
1.276
Yaklaşık 3 aydır lens kullanıyorum kızlar. İlk başlarda çok zorlandım; ama artık aynaya bakmadan takıp, çıkartıyorum:D İlk başlarda deli ediyordu beni. Zorunluluk olmasa hiç takmam gerçi; ama gözlük yerine iyiki lens tercih etmişi diyorum.

Bu aralar bir tane de doğal görünümlü renkli bir lens alayım diye düşünüyorum. Neler tavsiye edersiniz?

Canım bende 7 senedir renkli numaralı lens kullanıyorum ama benimki her gece çıkarmam gerekenlerden zaten en sağlıklısıda bu bence gün içinde toz falan kaçıyor ister istemez gece çıkarıp yatıyorum sabahta tertemiz takıyorum ben hareli mavi hareli yeşil alıyorum birde hareli gri var bunlar çok doğal duruyor:D

başakk

Daimi Üye
Tepki
671
bende uzun zamandır kllanıyorum biri iyice deforme olunca yada zamanı dolunca renk değiştiyorum şimdi mavi var bir daha alıram daha doğal istiyorum

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Kızımda hevesle lens kullanacagı zamanı beklıyor.Avantajları dezavantajları cok onemlı benım ıcın.Daha 6 yılı var.Bakalım 6 yıl sonra cabuk kaynasabılecek mı yoksa yadırgayacakmı hıc bılmıyorum.Ona gore lens cazıp gelıyor.Ama ben sureklı degıl de arada kullanmasından yanayım.:gozluk:

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Bıcırcım,

Sen hangi marka lens kullanıyorsun?

Kedijim kesinlikle ara sıra takması çok daha faydalı. Ben bile hergün takmıyorum:cak:

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
göz resimlerinizi eklerseniz çok iyi olur kızlar
bende bi ara freshlook kullandım hareli yeşil ama kendi gözüme çok yakındı kimse farketmedi pek öyle canlı bir yemyeşil olmadı

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Bende bakayım bu markaya bir ara canım. :eek:

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Çikocum benim şeffaf lens canım, numaralı olduğu için ilk kullanımlık öyle almıştım:) Eklesem de bişi farketmez:eek:

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Ben hic kullanmadim, kullanmayi düsündüm ama yine vazgectim. :dertli:

_Dersena_

Daimi Üye
Tepki
1.750
Numaralı lens kullanıyorum sol 4 miyop 1.5 ast. sağ 2.5 sol toric ast oldugu için aır optix sağ baush lomb ..Gayet rahat ilk defa bi lens ile rahat ettim..2sene önce başka bir marka kullandım gözlerimden oluyordum neredeyse her ikihaftada bir hastaneye gidiyordum..Bunda hiç bisıkıntı yok çok şükür bende göz kurulugu var o yüzden 3 saatte bir bidamla solisyon damlatmam yetiyor..Solisyonumun markasıda optı free..Hepsinden memnunum tavsiyede ederim..Kesinlikle ne kadar aceleniz olursa olsun ellerinizi yıkamadın gözlerinize degmeyin ..Ben ellerimi yıkadıktan sonra kesinlikle bir yere degmiyorum çeşmeye vs solisyon kabınında dışını lens kutusunun içini dışını yıkıyorum herdefasında...

niG

Yeni Üye
Tepki
0
B&L kullanıp memnun olan varmı arkadaslar? benim göz rengim cok koyu kahve ve bc si kucuk galiba 8.7 olan lensler yandan bombe yaptı biraz bende hiç sevmem o bombeyi.. nolur yardım edinn.. bide lens deneyebilecegim bir yer biliyormusunuz ? ben bakırköyde oturuyorum ama karsı olmadıktan sonra giderim heryere :)

Selingelin

Yeni Üye
Tepki
2
Selamlar kızlarr. gözümde astigmat var. Doktorum bana oasis lensini önerdi. Şu lensin aynısı. Acuvue OASYS for ASTIGMATISM Toric (Astigmat) Lens
Ancak ben renkli lens de takmak istiyorum. Astigmat ve renkli lens ile ilgili internetti biraz araştırdım ancak amazon sitesinde rastlayabildim.
Amazon.com: Freshlook Colorblends Toric Honey Contact Lenses (6 lenses/box - 1 box)Optikçiyede sordum bana türkiyede satılmadığını söyledi. Son bir umut tekrar araştırma yaptım. Bahsettiğim ürünü temin edip kullanan arkadaşlar hem nasıl temin edeceğimi hemde ürün hakkındaki deneyiminizi paylaşırsanız sevinirm ..

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar