Kuru Ciltler İçin Nemlendirici

merveb72

Yeni Üye
Tepki
3
Cilt Güzelliği İçin Neler Yapılmalı diye merak edenler için hazorlanmış bir yazdır size oldukça faydalı olacağını düşünüyorum.Cilt bakımı için bir çok ürün olmasına karşın bunları bir çoğu pek etkili değildir.Bir kısmı ise gerçekten etki gösteriyor.

Ben size çok daha pratik ve basit bir çözüm önereceğim tüm ürünler boşverin hem pahalılar hemde söylediğim kadar etkili değiller.Cilt güzelliği için kullanmanız gereken
Damla Sakızlı Güneş Yağıdır.Bu yağda öncelikle kimyasal karışım yok ve damla sakızının antiseptik ve besleğici etkisi ise cilde çok iyi bakım sağlıyor

üründe çok ucuz ben 3 ay düzenli kullanımda çok fazla fark gördüm ve cilt problemin uzun süreden beri olduğundan denemediğim ürün kalmadı ama bu ilk başta inanmama rağmen sonucu görünce inanamadım.Heryerde pek çok markanın ürettiği bu ürünü bulabilirsiniz

1) Bir adet limon suyu ile iki adet elma suyunu karıştırıp üzerine yarım çay bardağı zeytin yağı ve yarım çay bardağı süt ilave edip kaynatın. Biraz koyulaştıktan sonra ocaktan alın ve soğutup cildinize yumuşak hareketlerle masaj yaparak uygulayın. Bu karaşımla haftada iki defa yapacağınız cilt bakımı cildinizdeki lekelerin gitmesini sağlayacaktır. (Bu maskeleri akşamları uygulamanız önerilir güneş ışığından korunmak için)

2-) Rendelenmiş yarım limonun kabuğuyla 1 yumurtayı krem kıvamına gelene dek karıştırın ve banyo yapmadan 1 saat evvel cildinize iki günde bir uygulayın.

Kuru Cilde Sahip Olanlar İçin Harika Bir Maske

1 adet havucu rendeleyip içine yarım fincan limon suyu ile bir fincan kadar nar suyu katıp kısık ateşte 15 dakika kadar karıştırarak ısıtın. Karışımın suları çekilecektir. Suyu çekilince içine bir fincan ekşimiş süt ilave edin ve yaklaşık 5 dakika daha ısıtın. Son olarak soğuduktan sonra içine krem kıvamına gelene kadar bal ve mısır unu katıp cildinize uygulayın. Yarım saat sonra cildinizi ılık su ile yıkadığınızda farkı farkedeceksiniz.

KaTReM

Yeni Üye
Tepki
2
Duş aldıkdan sonra cildim de yanma kaşıntı oluyor ,kuru cilt sorunu galiba Doktora gitmem lazım ama nemlendirici olarak ne tavsiye edersiniz ..!:sok

derya91b

Yeni Üye
Tepki
0
Avene markalı ürünler de gerçekten çok kaliteli ve faydalı. Kuru ciltler için de avene-nemlendirici ürünlerini denemelisiniz.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar