Kurabiye - bitter

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.653
Merhaba :huhuu:

Pratik ve sürekli kullandığım tarifle yaptığım kurabiyelerim :kedim:
Kartanesi şekli vermek istedim sunumda inşallah başarılı olmuştur :panter:
Not; Paketliler Umuttepe Hemo Diyaliz Ekibi Hemşirelerine ve çalışanlarına yapılmıştır.
Adet Kalpliler (25)

rmO7yV.jpg

Malzemeler;
125 gram margarin,
1 su bardağı pudra şekeri
1/2 yemek kaşığı nişasta
1 yumurta
Vanilya-kabartma tozu
1S.bardağı sıvı yağ
Aldığı kadar un.

Yapılışı;
Bütün malzemeleri yoğuruyoz.
Dilerseniz şekilli kalıplarla şekil veriyorsunuz.
Ben kalpli ve baklava dilimi kullandım.
Yaklaşık 20-25 dakikada pişiyor.

Afiyet Olsun :hhhhhh:

7V64QP.jpg

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
Kalpli olanlara bayıldım eskiden öyle şekerler vardı onları çağrıştırdı bana :huhuu:

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418
Ben bu kurabiyeye Bitter Kurabiye ismini verdim :ask: Dediğim gibi yaptım bu kurabiyeyi inanılmaz bir tat oldu,şekil olarak sadece kalp kalıbını kullandım :nk: sadece üzerine pudra şekeri serpmedim fazla tatlı sevmiyorum diye.Gelip gidip yiyorum,tavsiye ederim ellerine sağlık bitterim

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
Ben bu kurabiyeye Bitter Kurabiye ismini verdim :ask: Dediğim gibi yaptım bu kurabiyeyi inanılmaz bir tat oldu,şekil olarak sadece kalp kalıbını kullandım :nk: sadece üzerine pudra şekeri serpmedim fazla tatlı sevmiyorum diye.Gelip gidip yiyorum,tavsiye ederim ellerine sağlık bitterim

canım sende resmi paylaşsaydın bizlerle

OP
bitter_im

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.653
harika görünüyor ellerine sağlık..
:kayris: teşekkürler ablacım :ask:
ne güzel yapıp satıyorsun..
:panter: çok eglenceli ve zevkli oluyor :sevindirikasli:
Kıtır kıtır görünüyor birazdan ben bu kurabiyeyi yapmazmıyım :)

Harika görünüyor bitos
:eek: çok teşekkür ederim bitanem :ask:
Kalpli olanlara bayıldım eskiden öyle şekerler vardı onları çağrıştırdı bana :huhuu:
:kayris: çoook teşekkür ederim bacıım
O şekerleri bende çok seviyorum :D

OP
bitter_im

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.653

Ayy canım benim çok teşekkür ederim tarifimi begenmene ve lezzetini tadmana çok sevindim :ask: begendiysen ne mutlu bana :sevindirikasli: birde bu kurabiyeler kalıpla yapınca küçülmüyor yaptığın gibi kalıyor :panter: Afiyet bal olsun kuzum

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418
Ayy canım benim çok teşekkür ederim tarifimi begenmene ve lezzetini tadmana çok sevindim :ask: begendiysen ne mutlu bana :sevindirikasli: birde bu kurabiyeler kalıpla yapınca küçülmüyor yaptığın gibi kalıyor :panter: Afiyet bal olsun kuzum

Sevgili bitter_im inanın şu an hala tıkınmaktayım :) 6 tane falan kaldı ben tarifi 2 misli çoğaltarak yaptım.İyikide öyle yapmışım alt komşu üst komşuda nasibini aldı. :) Kalıpla yaptım merdaneyle incelttim.Kabartma tozu olmasına rağmen ne büyüdü ne kabardı yani ölçülerde süper.

Bu arada resim olarak eklemek isterdim ama ansıl yapıldığını bunun için ne gerekli olduğunu bilmiyorum.Keşke becerebilsemde kalan 6 taneyide bitmeden sizlere göstersem :)

OP
bitter_im

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.653
Sevgili bitter_im inanın şu an hala tıkınmaktayım :) 6 tane falan kaldı ben tarifi 2 misli çoğaltarak yaptım.İyikide öyle yapmışım alt komşu üst komşuda nasibini aldı. :) Kalıpla yaptım merdaneyle incelttim.Kabartma tozu olmasına rağmen ne büyüdü ne kabardı yani ölçülerde süper.

Bu arada resim olarak eklemek isterdim ama ansıl yapıldığını bunun için ne gerekli olduğunu bilmiyorum.Keşke becerebilsemde kalan 6 taneyide bitmeden sizlere göstersem :)

Afiyet olsun balım.
Neyi bilmiyorsun onu anlayamadım :acep:
Foruma resim eklemeyimi ?

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar