Kullanmadığımız parfümlerimizi takas yapalım :)

Tepki
20
Eminimki hepimizin sıkılıp bir kenara attığımız, kullanmadığımız parfümlerimiz vardır. Burada takas yöntemiyle parfümlerimizi birbirimizinkilerle değiştirebiliriz. Ne dersiniz?

-Sahte, imitasyon ve türevlerini takasa koymayalım.

-Mümkünse takaslıklarımızı fotoğraflarıyla ve ayrıntılı bilgileriyle koyalım. (kaç ml olduğu, ismi, cinsi, defosu vs)

-Aynı şehirde olanlar elden değiştirme yöntemiyle takas yapabilir, hem böylece birbirimizi tanımış oluruz, tek amaç parfüm takas etmek olmasın:)

-Farklı şehirlerde yaşayanlar kargo ile gönderim yapabilir. En ideali alıcı ödemeli göndermektir. (Mümkünse kargodan tasarruf için Alıcı Haberli ve Şubeye gönderim yapın, ürünü kargo şubesine teslim edin, evinizden telefon açıp kargoyu evinizden teslim etmeyin) Tüm bunlar toplanınca en az 2.5 TL yapıyor. Bu da 4 TL tutacak bir kargonun 6.5 TL tutması demek oluyor.

-Kargolar yapıldıktan sonra kargo takip kodunu takas yaptığımız kişiye iletelim.

-Kargolarımızı iyi paketleyelimki kırılma gibi bir durum olmasın.

-PTT kargo ile alıcı ödemeli gönderilmiyor. Gönderen ödemeli gönderilebiliyor bilgilerinize...

-Kargolar anlaştığımız günlerde mutlaka yapılmalı, benim işim vardı, çocuğum hastaydı gibi mazeretler kabul edilmeyecek. Sonuçta hiç birimiz birbirimizi tanımıyoruz, birimizin gönderip diğerimizin göndermemesi çok can sıkıcı olabilir. Mümkün olduğunda şeffaf olmaya çalışalım.

-Örneğin: Ayşe Fatmanın parfümünü beğendi ama Fatma Ayşeden herhangi bir parfüm beğenmedi, Ayşe her halukarda Fatmadan beğendiği parfümü almak istiyorsa konuya yazmamak kaydıyla özel mesajla parfümü satıp satmayacağını sorabilir.

-Parfümlerin ml. değerleri önemli olduğu gibi fiyatları da önemli, bunlara dikkat ederek takas yapılmalı.

- DP gibi doldurma parfüm satan şirketlerin parfümlerini de takas yapabiliriz ancak orjinal markaların taklitlerini takasa koyamayız.

- Makyaj malzemesi, kozmetik (krem vs.) de takas yapabiliriz

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Güzel bir konu olmuş; fakat kokusunu bilmediğim bir parfümü almak riskli gibi:) Bende de kullanmadığım bir sürü parfüm var. :kokos:

Beğendiğim olursa düşünebilirim-ayse

OP
E
Tepki
20
Parfümler şişede durdukça kokuları değişmez:) Parfümler hakkında çok fazla bilgim var, babam kimya mühendisi ve parfüm konusunda bir çok çalışması var. Parfümler şişelere doldurulduğunda sıvının en olgunlaştığı zamanda doldurulur ve daha sonra şişe içindeyken herhangi bir koku değişmesi söz konusu bile değildir. E tabi son kullanma tarihini aşmadıkça. Parfümlerinde genelde 10 senelik ömrü vardır. 10 yaşımda almadım bu parfümü merak etmeyin:)
İkincisi de burada başka bir forum ismi vermek doğru olur mu bilmiyorum o yüzden kısaltılmışını yazıcam,..... forumunda çok fazla takas yaptım. Hepsinden de çok memnun kaldım. Orada takas konusu çok yoğun işliyor, burada pek canlanmaz anlaşıldı:)

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Teeşekkürler. Başka forumun ismini vermek doğğru değil o yüzden forumun ismini sildim:eek:

Bu arada elbet parfüm takas yapmak isteyen çıkar. Canlanıp canlanmaması parfümlere kalmış-ayse

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Parfümler şişede durdukça kokuları değişmez:) Parfümler hakkında çok fazla bilgim var, babam kimya mühendisi ve parfüm konusunda bir çok çalışması var. Parfümler şişelere doldurulduğunda sıvının en olgunlaştığı zamanda doldurulur ve daha sonra şişe içindeyken herhangi bir koku değişmesi söz konusu bile değildir. E tabi son kullanma tarihini aşmadıkça. Parfümlerinde genelde 10 senelik ömrü vardır. 10 yaşımda almadım bu parfümü merak etmeyin:)
İkincisi de burada başka bir forum ismi vermek doğru olur mu bilmiyorum o yüzden kısaltılmışını yazıcam, forumunda çok fazla takas yaptım. Hepsinden de çok memnun kaldım. Orada takas konusu çok yoğun işliyor, burada pek canlanmaz anlaşıldı:)

Ayrıca şu altını çizerek belirttiğim cümleye takıldım. Madem burası canlanmaz. Orada devam edin takas yapmaya:)

OP
E
Tepki
20
Teeşekkürler. Başka forumun ismini vermek doğğru değil o yüzden forumun ismini sildim:eek:

Bu arada elbet parfüm takas yapmak isteyen çıkar. Canlanıp canlanmaması parfümlere kalmış-ayse

Evet daha başka parfümlerim de var onları da koyucam yakında, tabiri caizse parfüm manyaklığı var bende :D He bu arada kural da koymak lazım bu topice, sahte parfümleri takasa koymasınlar, diğer forumlarda sorun yaşadık bir kaç kere, bazı insanlar sırf sahte parfümlerini takas yapmak için üye oluyor siteye. Ama şöyle söyliyim, kimse peşlerini bırakmaz öyle tiplerin. O yüzden öyle şeylere kalkışmasınlar. Sadece orjinal parfümlerimizi takas yapalım.

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Evet daha başka parfümlerim de var onları da koyucam yakında, tabiri caizse parfüm manyaklığı var bende :D He bu arada kural da koymak lazım bu topice, sahte parfümleri takasa koymasınlar, diğer forumlarda sorun yaşadık bir kaç kere, bazı insanlar sırf sahte parfümlerini takas yapmak için üye oluyor siteye. Ama şöyle söyliyim, kimse peşlerini bırakmaz öyle tiplerin. O yüzden öyle şeylere kalkışmasınlar. Sadece orjinal parfümlerimizi takas yapalım.

Bende de var parfüm manyaklığı. Kullanmadığım parfümlerim var. Bu arada takasa sokacaklar kendi fotolarını koyalar daha ii olacaktır.

Ayrıca kesinlikle sahte istemem bende. Karşılığında orj. parfüm vericem yani:)

Arkadaşlar daha baştan ters yaklaşmışlar farketmediniz mi? Haksızsam söyleyin

Ok tamam:) Zaten sen ben hareket kazanır burası 2 parfüm manyağı olunca :kptmya:

OP
E
Tepki
20
Bende de var parfüm manyaklığı. Kullanmadığım parfümlerim var. Bu arada takasa sokacaklar kendi fotolarını koyalar daha ii olacaktır.

Ayrıca kesinlikle sahte istemem bende. Karşılığında orj. parfüm vericem yani:)

Ok tamam:) Zaten sen ben hareket kazanır burası 2 parfüm manyağı olunca :kptmya:

Aa evet kesinlikle haklısınız, takasa koyacaklar mutlaka fotoğraf koysun kendi çektikleri fotoğrafları. Böylece en azından orjinal mi sahte mi olduğunu birazda buradan anlayabiliriz. Çünkü bazı parfümlerin sahte olduğu fotoğrafından belli oluyor. Zaten sahte parfüm takas etmeye teşebbüste edemezler pek fotoğrafından anlaşılacağını bildiklerinden

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Aa evet kesinlikle haklısınız, takasa koyacaklar mutlaka fotoğraf koysun kendi çektikleri fotoğrafları. Böylece en azından orjinal mi sahte mi olduğunu birazda buradan anlayabiliriz. Çünkü bazı parfümlerin sahte olduğu fotoğrafından belli oluyor. Zaten sahte parfüm takas etmeye teşebbüste edemezler pek fotoğrafından anlaşılacağını bildiklerinden

Evvet, hatta altındaki etiketi çeksinler birde:kayris:

Dur bakayım ben evdekileri çekmeye başlayayım:kayris:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.674
:) valla bendede var viva cappio mudur ne halttır ondan :cokkomik:
orjinal deodorant & parfum hiç kullanılmamış :)

Ama bana agır geldiginden çeyizime koyam dedim :cokkomik:

OP
E
Tepki
20
Evvet, hatta altındaki etiketi çeksinler birde:kayris:

Dur bakayım ben evdekileri çekmeye başlayayım:kayris:

Evet etikette çekilsin ve herkese nereden aldığını da yazsın. Mesela bir örnek vereyim, Lolita Lempicka'nın orjinali kapaksızdır, zaten sıkma yeri kapak gibi durur ama sahtesi kapaklı, yapamamışlar, normal fısfıs koyup üstüne kapak takmışlar:D sahte parfümleri çok iyi tanıyorum, sırf kendi takasımda değil başka arkadaşlarının takasında da sahte parfüm koyan birini gördüğümde rezil ederim söylemiş olym o yüzden öyle bişeye kalkışmasınlar.

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
İlk önce Elizabeth Arden 5h Avenue After Five ile başlayayım. Şişede de görüldüğü gibidir. Orjinaldir:kokos: Kayıvalidem yurtdışından almıştı.Pek benim tarzım değil:kayris:

attachment.php

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Bu da Escada Sentiment. Yurtdışından alınmadır. İlk başlarda çok kullandım; ama sonra sıkıldım:kokos:

attachment.php

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar