KPSS Başvuru Tarihleri - 2014 (KPSS Tercih Sınav Tarihleri)

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341

KPSS Başvuru Tarihleri - 2014 (KPSS Tercih Sınav Tarihleri)
2014 Yılı için KPSS Başvuru Tarihleri. 2014 KPSS Başvuru Tarihleri ili ilgili tüm detaylar haberimizde bulabilirsiniz. KPSS ve diğer sınavlar hakkında detaylı bilgileri sizin için derledik. 2014 KPSS Başvuruları ne zaman başlıyor? KPSS'ye nasıl hazırlanmalıyım? 2014 KPSS sınavı ne zaman? KPSS ile ilgili bilinmesi gereken bütün detaylar Milliyet.com.tr'de

ÖSYM SINAV TAKVİMİ

ÖSYM BAŞKANLIĞI

İşte diğer tüm sınavların da yer aldığı sınav tarihleri:

Ortaöğretim (Lise), Önlisans, Lisans ve Öğretmenlere Yönelik KPSS Sınavları ve Başvuru Tarihleri Ne Zaman:
1. KPSS Lisans..........................................................05.07.2014-06.07.2014
2. KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT).................13.07.2014
3. KPSS Ortaöğretim/Önlisans (Önlisans Düzeyi)........27.09.2014
4. KPSS Ortaöğretim/Önlisans (Ortaöğretim Düzeyi)..28.09.2014

2014 KPSS LİSANS / ORTAÖĞRETİM /ÖNLİSANS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK

ÖSYM tarafından Ortaöğretim / Önlisans ve Lisans düzeyi KPSS başvuru tarihleri ile ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmamıştır.

Tahmini başvuru tarihleri şu şekildedir:

Tahmini başvuru tarihleri şu şekildedir:
KPSS 2014 Lisans Başvuru Tarihi :..........Mayıs ayının ilk haftası...
2014 KPSS (Ortaöğretim – Önlisans):......Haziran ayının ilk haftasından itibaren...

KPSS'de kaç soru soruluyor? KPSS'de sınav süresi ne kadar? İşte memur adaylarının merak ettiği o soruların yanıtları...

SORU SAYISI 30

2014 KPSS ile ilgili Devlet Personel Başkanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda bazı kararlar alındı. ÖSYM tarafından KPSS Lisans sınavında alan testlerinde soru sayısı 30 olarak belirlendi.

ALAN TESTLERİNİN SÜRESİ 160'AR DAKİKA

Bu yolla çok uzun olması sürekli itiraz konusu olan sınav sürelerinin de azaltılması sağlandı. Bu doğrultuda 2014-KPSS Lisans sınavından itibaren alan testlerinin süresi, pazar sabah ve öğleden sonra 160'ar dakika olacak. Hukuk, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, iktisat, ekonometri, işletme, istatistik, maliye, kamu yönetimi, muhasebe, uluslararası İlişkiler alanlarından ise 30'ar soru sorulacak.

2013-KPSS'de uygulanan Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin kapsamı ve yaklaşık ağırlıkları, uyumu sağlamak amacıyla, 2014-KPSS Lisans ve 2014-KPSS Ortaöğretim/Önlisans sınavlarında da aynen uygulanacak.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar