Konuşmak mı kolay , yazmak mı ?

Ev Kedisi

Daimi Üye
Tepki
1.224
Çenem bir açılırsa, karşımdaki de muhabbetçi biriyse çok konuşurum.
Ama biraz da yoruyor insanı
Sessizce durmayı gözlemlemeyi tercih ederim çoğunlukla.

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418
Bazı durumlarda yazarak ifade etmek daha kolay gibi görünse de konuşmak en doğalı.Mimikler ses tonu vs vs sebepler çok önemli.Ben konuşmayı tercih edenlerdenim.

gülümse_kaderine

İnsan,hayvanla Üstinsan arasında gerili bir iptir
Tepki
1.400
Yazarak kendimi daha iyi ifade ediyorum sanırım ya da karşıdaki daha net anlıyor diye düşünüyorum konuşurken yanlış anlaşılma olabiliyor mimikler beden dili dahil oluyor
Aslında düz bir insanım belkide ondandır
Eveleyip gevelemeden net olunmasını tercih ederim

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
İkisininde ayrı ayrı kolaylık sağladığı yerler vardır. Mesela konuşurken mimiklerini ve ses tonunu ayarlayarak konuştuğun için o an kendini daha iyi ifade edersin ama onu yazıya döktüğünde belki gülerek yazdığın bir şey okuyanın mimiklerini görmemesinden ötürü yanlış anlayıp ters cevap vermesine neden olabilir ya da bir duygunu ifade edeceksin (sevgi kızgınlık kırgınlık vs) ve bunu yazarak yapmayı seçiyorsun. Düşünerek ve sakin sakin yazdığın için daha derli toplu konuyu kısa ve öz anlatmana neden olur ki karşındaki de bunu araya laf sokuşturmadan okuduğu için söylemek istediğini daha iyi anlar vs...

Evvab

Kisisel bir mesajim yok
Tepki
7.547
Konuşmak aslında daha kolay ama ne konuştuğunu ne yazdığını anlayan biri yoksa karşında o zaman gitmek kolay..

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar