Duyuruyu Kapat
Hanimefendi: kadınlara özel bir şekilde sağlık, giyim, beslenme, diyet ve benzeri kısaca her konuda destek veriyor. Türkiye'de tek kaynak olma yolunda hızla ilerleyen Hanimefendi.com, üyeler dışında ziyaretçilere açık yapısıyla da paylaşım mantığının hakkını vermeye çalışıyor. Siz de bunun bir parçası olmak istiyorsanız, hemen ücretsiz kayıt olabilir ve aramıza katılabilirsiniz. Sensiz bir kişi eksiğiz... :)
Duyuruyu Kapat
Instagram 180T
Facebook 10K
Twitter 138T

Kongre,Bilgilendirme ve Konferans Tarihleri

Konu, 'Çocuk İstismarı' kısmında kedijik tarafından paylaşıldı.

 1. kedijik

  kedijik Daimi Üye

  Kayıt:
  9 Aralık 2009
  Mesajlar:
  9.606
  Beğeniler:
  11.920
  II. ÇOCUK İSTİSMARINI VE İHMALİNİ ÖNLEME KONGRESİ

  Sarsılmış Bebek Sendromu, 26-28 Mayıs 2010, Ankara

  ‏Değerli çocuk dostları,

  Çocuk istismarı ve ihmali konusunda ülkemizde duyarlılığın giderek arttığını görmekten ve bu konuda çalışmalar yapmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu kapsamda 2009 yılında gerçekleştirilen “Çocuk İstismarını ve İhmalini Önleme Kongresi”nin ardından aldığımız cesaret verici yorumlar nedeniyle bu yıl da çocuk istismarının önemli bir alt başlığı olan “Sarsılmış Bebek Sendromu”nu ele alan bir kongre düzenlemeye karar verdik.

  Sarsılmış Bebek Sendromu küçük bebeklerde istismara bağlı kafa travmalarının ve bebek ölümlerinin önde gelen nedenlerinden biri olmasına karşın, ülkemizde hekimler ve çocuk koruma sisteminde çalışan diğer meslek elemanları arasında bu konu ile ilgili farkındalığın yeterince yüksek olmadığını düşünmekteyiz. Konunun, Adli Tıp, Beyin Cerrahisi, Çocuk Acil Hekimliği, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Halk Sağlığı, Radyoloji, Psikiyatri, Hemşirelik gibi değişik dalları içeren geniş bir tıbbi yönü, ayrıca psiko-sosyal ve hukuki boyutları da bulunmaktadır. Bu bağlamda konu ile ilgili tüm bu meslek gruplarını bir araya gelip deneyimlerini aktarmaya, tanı ve tedavinin yanı sıra sorunun çözüm yollarını ve önleyici yöntemleri tartışmaya davet ediyoruz. Kongremizi bu dalları ilgilendiren meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütlerinin desteği ile gerçekleştirmek isteğimize birçok dernekten olumlu yanıt almamız bu konudaki umutlarımızı yükseltmiştir.

  Sizleri de kongremizde aramızda görmek ve çocukları korumak konusundaki çabalarımızı bir araya getirmek dileğiyle saygılarımızı sunarız.

  Prof. Dr. Betül Ulukol
  Çocuk ve Bilgi Güvenliği
  Derneği Başkanı

  Doç. Dr. Figen Şahin
  Çocuk İstismarını ve İhmalini
  Önleme Derneği Başkanı
   
  Es_se bunu beğendi.
 2. sadiye

  sadiye Admin

  Kayıt:
  4 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  60.987
  Beğeniler:
  56.346
  Paylasim icin tesekkürler :hhhhhh:
   
 3. aslı0909

  aslı0909 Daimi Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  1.285
  Beğeniler:
  770
 4. Arina

  Arina Daimi Üye

  Kayıt:
  3 Aralık 2009
  Mesajlar:
  49.102
  Beğeniler:
  50.485
  Paylaşım için sağol :hhhhhh:
   
 5. Fındık Kurdu

  Fındık Kurdu Daimi Üye

  Kayıt:
  3 Aralık 2009
  Mesajlar:
  47.854
  Beğeniler:
  49.335
  Paylaşım için teşekkürler:hhhhhh: