kompleksimden kurtulamadım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dejavu123

Yeni Üye
Tepki
2
merhaba arkadaşlar ben yeni üye oldum.içimdekileri kimseye anlatamıyorum.çirkinlik kompleksim çocukluktan bu yaşıma kadar benimle beraber geldi.3 kız kardeşiz ha birde yaşlarımız aynı olan 2 kuzenim onlar benden daha güzel kıskanmıyorum onları .Allah onlara en güzelini versin .Babam çok açıksözlüdür saolsun hep çirkinliğimi vurgulamıştır.ablam ve kuzenlerim erken yaşta evlendiler çünkü onlar güzeldi.Allah mutlu etsin onları.küçük bir şehirde yaşıyorduk evlilikler görücü usulü olur bizde.ben üni okudum atandım aradan yıllar geçti bana da görücü geldi tabi.Ama ben çirkin olduğum için beni beğenmediler bir türlü.Annemle babama dert oldu evlenememem kendimi yük gibi hissettim.kızkardeşime dedimki bak sen evlen beni düşünme herkesin kısmeti farklıdır.hayır dedi..babamla annem konuşurlarken duyardım..babam anneme derdi ki ( gelen görücüler bakıp gidiyor çünkü bizim kızımız çirkin kabul et..hiç olmazsa kriterlerimizi düşürelim diyordu)kritr dediği eğitim ve maddi durumdan bahsediyor babam..babam bir gün bana dediki kariyerli erkekler güzel kadınlar seçer,hayatın gerçeklerini kabul et dedi...baba ben evlenmek isteyip istemediğimi bile bilmiyorum ki bana bu lafı söylüyorsun dedim..sanıyordu ki ben zengin birini bekliyorum..oysaki eğitim ve maddi durumu benden kötü olanlar bile beni beğenmiyordu ki...bir gün allaha yalvardım (evlenmek kurtuluş gibi kardeşim beni bekliyor aileme sıkıntıyım karşıma iyi birini çıkar)diye yalvardım..bir kaç ay sonra çok ilginçtir ki çalışma arkadaşlarımdan biri beni kardeşiyle tanıştırmak istedi..kariyerliymiş..biliyordum olmayacağını ama nede olsa aşağılanmaya alışmıştım..tanıştık..yakışıklı zengindi..çay içtik,yüzüne ikinci kez bakmadım konuşmadım çünkü beni kabul etmeyecekti..çok ilginçtir ki kabul etti..herkes şaşırdı akrabalarım yani..kısa süre içinde nişanlandık onun istanbula önmesi gerekiyordu..az görüştük nişanlılıkta toğlasan 5i geçmez ,her görüşmemizde suskundu yakınlaşamıyorduk ama evlendik ...istanbula tayin istedim ..özet geçiçem evliliğimizin 6. yılındayız ...büyük abisi ilk yıl eşime baskı yapıyormuş onu boşa sana göre çirkin,hiç bir özelliği yok diyormuş.oysaki ben abisine saygıda kusur etmedim..babası kışları benim evimde diğer aylar köyünde yalnız kalıyor..onada saygı da kusur etmedim babama göstermediğim nezaketi gösterdim..adam bende başka kusur bulamadı her geldiğinde evime çirkinliğimi yüzüme söyledi..yok çok zayıfsın,yok dişlerin büyük...v.s v.s ....eşimle aramda hiç kavga olmazdı ama hep suskundur bana bir kere bile güzelsin demedi..o bile tipimi eleştirdi..Neden insanlar sadece görünüşe bakar..çirkef olsaydım ne yapacaklardı ?çok uzattım özür dilerim..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar