Kolay Krem Karamel

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
2E2JvA.jpg

dafsdtyfgujhıjo.jpg

Kolay Krem Karamel

Dr. Yasemin Bradley'in tv'de yaptığı masum Krem Karamel'ini annemle denemiş bulunmaktayız. Ancak bizim ki pek masum olmadı çünkü light sütle yapmadık :benmi: siz yaparken isterseniz tam yağlı süt yerine light süt tercih edebilirsiniz

Malzemeler

1 lt süt
3 yumurta
3 yemek kaşığı mısır nişastası
1/2 su bardağı şeker
2 paket vanilya

Karamel için : 7 çorba kaşığı toz şeker

Tencerenin içinde yumurtaları iyice çırpıp sütü nişastayı ve şekeri ekleyin. Bir süre karıştırdıktan sonra ocağı açıp pişirin. O sırada da 7 çorba kaşığı toz şekeri karamelleştirip kaselere 1'er yemek kaşığı kadar koyup paylaştırın. Pişen tatlıyı da eşitçe kaselere dağıttıktan sonra soğutup buzdolabına alın. Servis yaparken bir pasta tabağına ters çevirin.

Ben yumurta kokarsa yiyemem demiştim o yüzden vanilya da ekledik ama gördüm ki olmasa da yumurta kokmayacakmış :) Vanilya seçeneği size kalmış. Bir de nişastayı çok silme kaşık koymayın biraz tepeleme olsun

Aynı tarifin pekmezlisi
Sütlü kısmını aynen yaptım sadece karamel hazırlamak yerine tabağın boyutuna göre 1 tatlı kaşığı dolusu keçiboynuzu pekmezi koyup tatlıyı üzerine döktüm. Ertesi günde ters çevirip hindistancevizi ile süsledim ;)
aznmqQ.jpg

Son düzenleme:
OP
nk83

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
Krem karamelden yumurta kokabileceği sebebiyle hep uzak dururdum ama bu tarifte hiç yumurtaya dair bir koku ya da tat almadım. O yüzden de çok severim umarım denediğinde sende beğenirsin :zipla:

askrhpozitif

Daimi Üye
Tepki
1.465
Krem karamelden yumurta kokabileceği sebebiyle hep uzak dururdum ama bu tarifte hiç yumurtaya dair bir koku ya da tat almadım. O yüzden de çok severim umarım denediğinde sende beğenirsin :zipla:
bu tarıflerı hep not alıyorum deneyecegım mutlaka hanimisyumurtA benıde dusunduruyordu koku da oluyorsa tadından yenmez gıbı bır goruntusu var:hopp:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar