Kızlar yardım mutfağımı değiştrmek istiyorum

GRAFİMERVE

Yeni Üye
Tepki
16

yukarıdaki blogda mutfağı boyamış hatun benm dolaplarımda bu tarz ben mobilya yapan bi adama sordum bunlar boyanmaz ağaç olsaydı boyanırdı dedi cesaret isteyen bişi bunu yapmak boyanır mı yardım istiyorum boyanırsa sildiğimde sıkıntı olur mu birde neyle boyanması lazm ?

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
Merhaba site yönlendirmesi sitemizde yasak o yüzden linki silmek zorunda kaldım umarım anlayış gösterirsiniz :dertli: resmi direkt koyarsanız daha iyi olur arkadaşlar fikirlerini iletirler...

OP
GRAFİMERVE

GRAFİMERVE

Yeni Üye
Tepki
16
1dk3n.jpg

öncesi

1dk44.jpg

sonrası

nk83

Admin
Tepki
83.518
Kendiniz mi boyadınız öyleyse bravo valla beyazlı olanı tekrar mı boyayacaksınız o kısmı pek anlamadım sanırım

OP
GRAFİMERVE

GRAFİMERVE

Yeni Üye
Tepki
16
valla ön yargılı milletiz :D ben boyamadm bu şekilde boyatmak istiyorum nasıl boyanır diyede soruyorum :D

nk83

Admin
Tepki
83.518
Öncesi sonrası yazınca kendin boyadın gibi bir izlenim yaratmış öyle algılamamız normal bende diyorum hem nasıl boyayacağım diye soruyor hem boyanmış halini eklemiş dedim kendime git bir kahve iç açıl :kptmya: çok bir bilgim yok ama boya tutmayan bir yüzeye birşey sürüyorlar boyayı tutsun diye ama o neydi hatırlayamadım...malzemenin adını biliyormusun netten de bakayım

OP
GRAFİMERVE

GRAFİMERVE

Yeni Üye
Tepki
16
Son kat boyası yazıyo :S pek bişi anlamadm tutarmı bu dolap boya yani :D çok sevinirim o zman

nk83

Admin
Tepki
83.518
Sunta ise şöyle bişey buldum bilmem işine yararmı :vecihi:

celik-kurek.jpg

Sunta nasıl boyanır?
Sunta yapı itibari ile çok gözenekli bir yapıya sahiptir. Sunta boyamak için öncelikle lake macun ile macun çekilmelidir.

Çelik – kürek dediğimiz aletlerle inceltilmiş macun sunta üzerine 2-3 kat çekilir. 6 saat sonra kurur ve zımpara yapılır. Zımparalama işlemi 180 zımpara ile yapılır. Gözenekler düzelinceye kadar zımparalanır.

Poliüretan dolgu, Poliüretan astar boya yada polyester dolgu ile dolgulanır. Dolgulama işleminden sonra zımparalama yapılır. Ve boyama işlemi devam eder.

nk83

Admin
Tepki
83.518
benm paylaştığı ilk resim varya hani o sunta mı :D çok yoruyorum sizi ama :D

Valla çok bilmiyorum bende ama sunta şöyle içi odun parçalarını preslenmesiyle mi ne yapıyorlar üstünde ince tabaka ahşap var (ismen çok bilmiyorum) evlisin galiba eşin bilirmi acaba seninki pek sunta gibi değil sanki laminant falan mı ki

b-473246-_sunta_mdf_suntalam.jpg

nk83

Admin
Tepki
83.518
Bir yerde suntalam diyor bir yerde mdf anlamadım bir türlü orta kısmı plaka gibi ama sunta önceden yazdım nasıl boyandığını mdf boyama da "Mdf'nin üzerine aynı bir ağaca yapacağınız boya muamelesini yapabilirsiniz." denmiş...

Sen yine boyayı alacağın yere sor istersen onlar daha iyi bilgi verir...yada bilen arkadaşlar varsa yardımcı olurlar herhalde

koyuceviz.jpg

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Merve ahşap boyama malzemesi satan yerlerden sorabilirsin
arkadaşım normal yağlı boya ile boyadı ve üstüne antiguing yaptı çokta güzel oldu.
Bende salonda bir dolabımı boyayacağım sıra gelirse

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar