Kızlar yardım lütfen...

adanur

Yeni Üye
Tepki
6
melek yüzlü arkadaşım, ben aranıza yeni katıldım ve mesajını yeni gördüm, öncelikle geçmiş olur inşallah diyorum. Benimde çevremde aynı sorunu olan arkadaşlarım var. Çok yaygın bir sorun maalesef. Ama inan çaresi var. Tabii önce bunun gelip geçici bir durum olduğuna inanman, ve arkadaşların da belirttiği gibi erken tedaviye başlaman. Kesinlikle en az 6 aylık düzenli bir ilaç kullanımı şart. ve kesinlikle kendi kendine telkin ver. atakların sırasında olumsuz düşünme, iyi olacağım daha iyiyim, ben bunu yeneceğim diye düşün. Olumlu düşünmek insanın hayatına yansır inan. Korkularının üstüne üstüne git. Sadece ilaça bağımlı kalma, kendinle mücadele de çok önemli. Benimde psikolojik sorunlarım vardı. ben o dönem kişisel gelişim üzerine kitaplar okumaya başladım, ve halende devam ediyorum okumaya. İnan bana çok yararını gördüm.
Çalışıyormusun bilmiyorum ama, mutlaka oyalanacak birşeyler bul kendine,
Ben şuna inanıyorum, doktorlar bizlere yol gösterir, ilaç tedavisi verir, ama en büyük ilaç insanın kendi beynine biraz hükmedebilmesidir. Beyninin seni idare etmesine izin verme, sen beynine hükmet, sen onu idare et. Çok zor ama olmayacak birşey değil. Birde mini bir tavsiyem var, gülümse devamlı, hatta bazen sebepsiz de olsa kahkahalarla gül,
Yüzünüzden, gülücükler eksik olmasın diyorum, ve başarılı olacağınıza inanıyorum. B-A-Ş-A-R-A-C-A-K-S-I-N-I-Z.

OP
melek_yüzlüm

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
anksiyite var diyorsun.bu kesinleşmiş bir tanımı.onu anlayamadım.eğer gerçekten böyle bir durum yaşıyorsan bu zaten psikolojik bir rahatsızlık.bence tez zamanda psikiyatre görün canım faydasını görürsün.

canım doktor öle söyledi ama psikiyatra görünmedim rahatszlığım geçmişti ama bugünlerde yine başlıyor gibi.

OP
melek_yüzlüm

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
melek yüzlü arkadaşım, ben aranıza yeni katıldım ve mesajını yeni gördüm, öncelikle geçmiş olur inşallah diyorum. Benimde çevremde aynı sorunu olan arkadaşlarım var. Çok yaygın bir sorun maalesef. Ama inan çaresi var. Tabii önce bunun gelip geçici bir durum olduğuna inanman, ve arkadaşların da belirttiği gibi erken tedaviye başlaman. Kesinlikle en az 6 aylık düzenli bir ilaç kullanımı şart. ve kesinlikle kendi kendine telkin ver. atakların sırasında olumsuz düşünme, iyi olacağım daha iyiyim, ben bunu yeneceğim diye düşün. Olumlu düşünmek insanın hayatına yansır inan. Korkularının üstüne üstüne git. Sadece ilaça bağımlı kalma, kendinle mücadele de çok önemli. Benimde psikolojik sorunlarım vardı. ben o dönem kişisel gelişim üzerine kitaplar okumaya başladım, ve halende devam ediyorum okumaya. İnan bana çok yararını gördüm.
Çalışıyormusun bilmiyorum ama, mutlaka oyalanacak birşeyler bul kendine,
Ben şuna inanıyorum, doktorlar bizlere yol gösterir, ilaç tedavisi verir, ama en büyük ilaç insanın kendi beynine biraz hükmedebilmesidir. Beyninin seni idare etmesine izin verme, sen beynine hükmet, sen onu idare et. Çok zor ama olmayacak birşey değil. Birde mini bir tavsiyem var, gülümse devamlı, hatta bazen sebepsiz de olsa kahkahalarla gül,
Yüzünüzden, gülücükler eksik olmasın diyorum, ve başarılı olacağınıza inanıyorum. B-A-Ş-A-R-A-C-A-K-S-I-N-I-Z.

canım çok teşekkürler dediklerine aynen katılıyorum .benim rahatsızlığım özellikle can sıkıntısından oldu eminim.bi meşgalem olmadığı için ama artık boş kalmamaya çalışıyorum bişilerle uğraşıyorum ve gittikçe daha iyi olacağm inş.aksi taktirde tekrar başlıycak gibi görünyo.önerilerin için tekrardan teşk.

OP
melek_yüzlüm

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
Son durumlar nasil canim, bizide bilgilendirirsen seviniriz.

canım ilginiz için çok teşekkür ederim ama nete herzaman giremiyorum fırsat buldukca zaten hemen buraya giriyorum.şimdilik iyiyim inş bidaha yaşamam o durumları.zaten kendime uğraşlar buldum.boşboş oturmak insanı çok kötü etkiliyo onu gördüm...

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Psikolojik tedavi daha iyidir.Geçmiş olsun diyorum işallah bir daha yaşamazsın en azından bundan sonra ne yapacağını biliyorsun:huhuu:

elasu

Daimi Üye
Tepki
3.393
aynı sorunlar maalesef bendede var hiç ilaç kullanmadım sürekli kendi kendimi telkin ediyorum işe yarıyor ama kalıcı değil.ilaç kullanmak istemiyorum
kullansam belki iyi gelicek ama ondanda korkuyorum.
hatta şimdilerde başımda uyuşmalarda başladı.
galiba banada doktor yolu görünüyor.:dertli:

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
Geçmiş olsun diyeyim umarım şimdi daha iyisindir bende ilaçtan ziyade kişinin kendi kafasında halletmesi gerektiğini düşünüyorum nefes egzersizleri yapıyormusun bilmiyorum ama çok faydalı olduğu bir gerçek yapmıyorsan bir dene canım sıkıntı anında doğru nefes aldığın taktirde kalp atışın düzene girer ve doğal olarak bir sakinleşme hissedersin o anda dikkatini başka bir yere vermende kafanın dağılmasını sağlar ayrıca hiçbirşey için kendini üzme yıpratma hiçbirşey senden daha önemli değil herşey bir şekilde yoluna girer önemli olan senin kendini güçlü tutman...

OP
melek_yüzlüm

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
aynı sorunlar maalesef bendede var hiç ilaç kullanmadım sürekli kendi kendimi telkin ediyorum işe yarıyor ama kalıcı değil.ilaç kullanmak istemiyorum
kullansam belki iyi gelicek ama ondanda korkuyorum.
hatta şimdilerde başımda uyuşmalarda başladı.
galiba banada doktor yolu görünüyor.:dertli:

canım sanada çok geçmiş olsun.zaten bu rahatsızlık çoğu kişide var maalesef.ilaçlara karşı olsamda en azından psikolojik tedavi iyi gelir eminim.çok şükür buaralar iyiyim rahatsızlığım yok ama ilerde tekrarlarmı bilmem.sende ihmal etme doktora git allah korusun dahada ilerlerse daha kötü sonuçlar doğurabilir.tekrardan geçmiş olsun canım

OP
melek_yüzlüm

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
Geçmiş olsun diyeyim umarım şimdi daha iyisindir bende ilaçtan ziyade kişinin kendi kafasında halletmesi gerektiğini düşünüyorum nefes egzersizleri yapıyormusun bilmiyorum ama çok faydalı olduğu bir gerçek yapmıyorsan bir dene canım sıkıntı anında doğru nefes aldığın taktirde kalp atışın düzene girer ve doğal olarak bir sakinleşme hissedersin o anda dikkatini başka bir yere vermende kafanın dağılmasını sağlar ayrıca hiçbirşey için kendini üzme yıpratma hiçbirşey senden daha önemli değil herşey bir şekilde yoluna girer önemli olan senin kendini güçlü tutman...

canım önerilerin için çok teşekkürler.haklısın hayatta hiçbirşeye canını sıkmaya değmez ama insanın elinde olmuyo işte.benimki onadan ziyade yalnızlık ve hep boş boş oturmaktan oldu sanırım.insanın uğraşı olmalı mutlaka bende kendme iyi gelecek uğraşlar buldum kafamı hiçbişeye takmıyorum.şükürler olsun iyiyim.yoksa rahatsızlandığım dönemde mesela kırmızı neden kırmızı diye bile kafama takıyodum artık gerisini sen düşün...:hihi::hihi:

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
canım önerilerin için çok teşekkürler.haklısın hayatta hiçbirşeye canını sıkmaya değmez ama insanın elinde olmuyo işte.benimki onadan ziyade yalnızlık ve hep boş boş oturmaktan oldu sanırım.insanın uğraşı olmalı mutlaka bende kendme iyi gelecek uğraşlar buldum kafamı hiçbişeye takmıyorum.şükürler olsun iyiyim.yoksa rahatsızlandığım dönemde mesela kırmızı neden kırmızı diye bile kafama takıyodum artık gerisini sen düşün...:hihi::hihi:

Doğru diyorsun ama elinde olmalı sağlığını kaybettikten sonra hiçbirşeyin bir önemi kalmıyor maalesef ama iyi olmana sevindim çok güzel yapmışsın kendine uğraşlar bularak eminim artık herşey daha iyi olacak...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar