Kızlar bana bir akıl verin

lalece

Yeni Üye
Tepki
21
bundan 4-5 ay önce iş yerimden ayrıldım, patronumla anlaşamıyordum, çok kaba, çalışanları korkutarak, bağırarak iş yaptıran biri, bir gün ben bi hata yaptım, bana demediğini bırakmadı,''burdan başka bi yerde seni çalıştırmazlar, sakın kendi ofisini açıyım deme, sen yapamazsın gibi bir sürü şey söyledi, beni pasifize etmeye çalıştığının farkındayım ama biri size sürekli böyle konuşunca insan gerçekten bişey yapamayacağına inanmaya başlıyor.

eşimle konuştum, o da istemiyordu o adamla çalışmamı, ben bu olayın üzerinden 1-1,5 ay sonra ordan ayrıldım ve o gün bugündür işsizim, çok kötüyüm ya. kendime güvenimi sarstı o adam, tam bişey olacak, tamam bu iş olur diyorum ama olmuyo, bişey beni engelliyo ama ne bilmiyorum, her gün ağlamaktan sıkıldım, galiba artık korkuyorum, başarısız olmaktan, kızlar bana bi akıl verin :uzgun:

SILA

Daimi Üye
Tepki
3.186
bence o patronun sözleri seni daha bir güçlü yapmalı kendine güven neden yapamayasın kendini ispatlaman için kendine olan güvenini kaybetme oğlum askerdeyken 2 yıl pastane çalıştırdım yanımdad 4 tane eleman çalışıyordu ve herkes beni taktir etti bazan bayanların erkeklerden daha fazla kafası çalışıyor daha iyi işler çıkarıyorlar bunu unutma

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
bundan 4-5 ay önce iş yerimden ayrıldım, patronumla anlaşamıyordum, çok kaba, çalışanları korkutarak, bağırarak iş yaptıran biri, bir gün ben bi hata yaptım, bana demediğini bırakmadı,''burdan başka bi yerde seni çalıştırmazlar, sakın kendi ofisini açıyım deme, sen yapamazsın gibi bir sürü şey söyledi, beni pasifize etmeye çalıştığının farkındayım ama biri size sürekli böyle konuşunca insan gerçekten bişey yapamayacağına inanmaya başlıyor.

eşimle konuştum, o da istemiyordu o adamla çalışmamı, ben bu olayın üzerinden 1-1,5 ay sonra ordan ayrıldım ve o gün bugündür işsizim, çok kötüyüm ya. kendime güvenimi sarstı o adam, tam bişey olacak, tamam bu iş olur diyorum ama olmuyo, bişey beni engelliyo ama ne bilmiyorum, her gün ağlamaktan sıkıldım, galiba artık korkuyorum, başarısız olmaktan, kızlar bana bi akıl verin :uzgun:

İşveren demek,yanında çalışan insanı ezmek yada onun kişiliğine zarar vermek demek değildir.
Kesinlikle kendine öz güvenini asla yitirme,sen kendini zaten biliyorsundur değilmi.
Asla ama asla bu şekilde sarsma kendini.
Herşeyin bir zamanı var bunu unutma,Rabbim hakkında en hayırlısını versin inşallah.

OP
lalece

lalece

Yeni Üye
Tepki
21
merhaba şila,

artık ben de yeniden ayağa kalkmak istiyorum, sözlerinle moral verdin sağol...

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Üzerinde ciddi bir psikolojik şiddetle baskı uygulamış , başarılı da olmuş anlaşılan.
Kendine sadece kendini rakip olarak gör gerekiyorsa gidip yardım al bir doktordan , tamamen kafanda kurduğun bir sorun olduğunu görüceksin.Umarım kısa zamanda herşey dilediğin gibi olur.

Tepki
80
Tavşanın birisi çok
övünüyormuş.
- Bu ormanda
benden hızlı koşan
yoktur. Varsa gelsin
yarışalım diye söyleyip
geziyormuş.
Kaplumbağa bir gün:
- O kadar böbürlenme kendine de o
kadar güvenme. Ben senden daha hızlı
koşarım.İstersen yarışalım, demiş .
Tavşan kaplumbağanın bu sözlerine
kahkahalarla gülerek:
- Sen mi benimle yarışacaksın. diyerek
alay etmiş. Ama yinede yarışı kabul
etmiş. Yarışın başlangıç ve bitiş yerlerini
belirlemişler,yarış başlamış.
Tavşan çok hızlı başlamış. Ama biraz
ileriye gidince geri dönüp bakmış ki
tavşan, kaplumbağa hiç görünmüyor.
Yatmış bir ağacın dibine uyumuş. Uyandığında. , bakmış ki kaplumbağa
yarışı bitirmek üzere.
Tavşan koşmuş fakat kaplumbağa varış
yerine ondan önce ulaşmış.
Kaplumbağa tavşana:
“ Hiçbir zaman kendini başkalarından üstün görme.
Sen, uyudun, Ben çalışarak seni
seçtim”demiş …

duymamazlıktan gelmelsn kı başarasn

OP
lalece

lalece

Yeni Üye
Tepki
21
sağol lili,

kesinlikle rakip gördü, ben bir iki yere makale yazmıştım, ondan sonra bu baskıları daha da arttı zaten, inşallah toparlanıcam, desteğin için sağol...

OP
lalece

lalece

Yeni Üye
Tepki
21
Tavşanın birisi çok
övünüyormuş.
- Bu ormanda
benden hızlı koşan
yoktur. Varsa gelsin
yarışalım diye söyleyip
geziyormuş.
Kaplumbağa bir gün:
- O kadar böbürlenme kendine de o
kadar güvenme. Ben senden daha hızlı
koşarım.İstersen yarışalım, demiş .
Tavşan kaplumbağanın bu sözlerine
kahkahalarla gülerek:
- Sen mi benimle yarışacaksın. diyerek
alay etmiş. Ama yinede yarışı kabul
etmiş. Yarışın başlangıç ve bitiş yerlerini
belirlemişler,yarış başlamış.
Tavşan çok hızlı başlamış. Ama biraz
ileriye gidince geri dönüp bakmış ki
tavşan, kaplumbağa hiç görünmüyor.
Yatmış bir ağacın dibine uyumuş. Uyandığında. , bakmış ki kaplumbağa
yarışı bitirmek üzere.
Tavşan koşmuş fakat kaplumbağa varış
yerine ondan önce ulaşmış.
Kaplumbağa tavşana:
“ Hiçbir zaman kendini başkalarından üstün görme.
Sen, uyudun, Ben çalışarak seni
seçtim”demiş …

duymamazlıktan gelmelsn kı başarasn

sağol queen.01.04
dediğin gibi yapmaya çalışıcam, hepiniz iyi ki varsınız...

gokyuzu

Daimi Üye
Tepki
7.606
lalece patronunun işçisine bu şekilde davranışını tasvip etmiyorum asla zira kimse kimsenin kulu değildir zaten hatasız hiç bir insan olmaz hayatta onun için hemen kendini topla herşeyin başında yaratılmış varlıkların en üstünü insan durmak yok yola devam herkes bişey düşünür mantıklı veya mantıksız ama unutma beğenmedikleri tırtıldan bile güzel bir kelebek çıkar canım:uzulme:

zele

Daimi Üye
Tepki
275

bende senin durumundayim, butik actim isler yolunda gitmedi, butikten sonra is gorusmelerim oldu ve hep ise alinmadim.
ondan beri is gorusmelerinden ve reddedilmekten korkar oldum. ozguvenim yoktu simdi hiç yok.

allah yardimcin olsun canim, ne diyeyim kelin ilaci olsa basina surer :)

Kaderr

Üye
Tepki
80
Kim olursa olsun size bağırmaya hakkı yok
Bazı insanlar maalesef parası olunca her şeye haklarının olduğunu sanıyorlar, burunları kaf dağında oluyor

Bence takmayın, iş bulmakta biraz nasip işi.. Siz elinizden geldiğince başvurularda bulunun hakkınızda neresi hayırlı ise oradan olumlu yanıt alırsınız inşallah..

Huzurlu bir ortamda çalışınca, verimliliğiniz çok daha artacaktır :panter:

OP
lalece

lalece

Yeni Üye
Tepki
21
bende senin durumundayim, butik actim isler yolunda gitmedi, butikten sonra is gorusmelerim oldu ve hep ise alinmadim.
ondan beri is gorusmelerinden ve reddedilmekten korkar oldum. ozguvenim yoktu simdi hiç yok.

allah yardimcin olsun canim, ne diyeyim kelin ilaci olsa basina surer :)

sağol zele,
kendim için bişeyler yapacak cesaretim az olsa da var ama yetmiyor, oğlumu düşünerek daha güçlü olmaya çalışıyorum, daha çok dua ediyorum, kitap okuyorum, sağolsunlar burda arkadaşlar da derdimi dinliyo destek oluyorlar, daha güçlü olmak için çabalıyorum, allahın izniyle bişeyler yapıcam, olunca yazarım burda zaten, sen de bırakma kendini, araştır, inşallah iyi günler göreceğiz..

OP
lalece

lalece

Yeni Üye
Tepki
21
Kim olursa olsun size bağırmaya hakkı yok
Bazı insanlar maalesef parası olunca her şeye haklarının olduğunu sanıyorlar, burunları kaf dağında oluyor

Bence takmayın, iş bulmakta biraz nasip işi.. Siz elinizden geldiğince başvurularda bulunun hakkınızda neresi hayırlı ise oradan olumlu yanıt alırsınız inşallah..

Huzurlu bir ortamda çalışınca, verimliliğiniz çok daha artacaktır :panter:

sağol kaderr,

çok güzel yazmışsın, inşallah...

Kaderr

Üye
Tepki
80
sağol kaderr,

çok güzel yazmışsın, inşallah...

Rica ederim
Zamanında bende benzerini yaşadım.. İşimiz çok yoğundu ve sorumluluğun büyüğü bendeydi, patronumuzda okumuş cahillerdendi.. Ve sinirini diğer çalışma arkadaşımdan çıkarırdı..

Bende haksızlığa gelemediğimden rahatsız oluyordum ve hayırlısı ile bi teklif alıp oradan ayrıldım.. Şimdi saygı kuralları içerisinde yönetilen bir yerde çalıştığımdan daha huzurlu ve daha verimliyim..

Sizin de öyle olacak inşallah, biraz daha arayışa devam ve sabır..

OP
lalece

lalece

Yeni Üye
Tepki
21
Rica ederim
Zamanında bende benzerini yaşadım.. İşimiz çok yoğundu ve sorumluluğun büyüğü bendeydi, patronumuzda okumuş cahillerdendi.. Ve sinirini diğer çalışma arkadaşımdan çıkarırdı..

Bende haksızlığa gelemediğimden rahatsız oluyordum ve hayırlısı ile bi teklif alıp oradan ayrıldım.. Şimdi saygı kuralları içerisinde yönetilen bir yerde çalıştığımdan daha huzurlu ve daha verimliyim..

Sizin de öyle olacak inşallah, biraz daha arayışa devam ve sabır..

aynen kaderr,
arayışa devam...:eek:pucuk:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar